RAINBOW-HEART.sk

10 gay hercov, ktorí hrali hetero postavy

slávni gay herci

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako často hrajú heterosexuálni herci gayov a ako často je to presne naopak, že gayovia a lesbičky hrajú postavy heterosexuálne? Pozrite si 10 najobľúbenejších gay hercov, ktorí hrali heterosexuálnu rolu v seriály alebo vo filme.

#1 Wentworth Miller (Michael Scofield v seriály Prison Break)

Wentworth Miller
Otvorený homosexuál -herec Wentworth Miller ako Michael Scofield

Pravdepodobne už viete, že herec Wentworth Miller sa otvorene hlási k homosexualite. Známi sa stal svojou heterosexuálnou postavou Michaela Scofielda v Prison Break.

Prvá séria vyšla najprv v roku 2005 a po ôsmych rokoch vyšiel ako homosexuál s pravdou von vo forme listu, ktorým odmietol pozvanie na ruský filmový festival kvôli anti-gay zákonom krajiny. Viac sa dočítate aj v našom článku o tom, ako Wentworth vyšiel s farbou von.

#2 Jonathan Bennett (Aaron Samuels v seriály Mean Girls)

Jonathan Bennett

gay Jonathan Bennett

Jonathan Bennett, ktorý hral s postavu Aarona Samuelsa v seriály Mean Girls (Protivné baby), verejne vyšiel s pravdou von na Instagrame v roku 2017, keď zdieľal fotografiu s mužom, ktorého miloval.

#3 Jodie Foster (Clarice Starling v The Silence of the Lambs)

Jodie Foster je známy pre mnoho rolí, kde hrala heterosexuálnu postavu. Spomeňme napríklad rolu agentky Clarice Starling v The Silence of the Lambs (Mlčanie jahniat) a Sarah Tobias vo filme The Accused (Znásilnenie).

Herečka sa priznala k svojej homosexualite v roku 2013, keď prijala ocenenie Cecil B. DeMille zo Zlatých glóbusov.

Jodie Foster
Lesbička – herečka Jodie Foster

#4 Zachary Quinto (Sylar v Heroes)

Zachary Quinto

gay Zachary Quinto

Zachary Quinto, ktorý je známy najmä postavou Sylara v seriály Heroes (Hrdinovia) či postavou doktora Olivera Thredsona v americkom hororovom príbehu Asylum, vyšiel s pravdou von v roku 2011.

#5 T.R. Knight (Dr. George O’Malley v Grey’s Anatomy)

T.R Knight, Grey's Anatomy, George O Malley
gay T.R Knight v seriály Klinika Grace

Herec T.R. Knight, ktorý sa otvorene hlási k svojej homosexualite, je najlepšie známy svojou rolou úlohu Dr. Georgea O’Malleyho v seriály Gray’s Anatomy (Klinika Grace), v ktorej mal niekoľko milostných pomerov so ženami.

#6 Cynthia Nixon (Miranda Hobbes v seriály Sex and the City)

Sex and the city girls, cynthia nixon
(Z ľava do prava) Herečky Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon a Kristin Davis. (Fotografia od Ethana Millera / Getty)

Najlepšie budete Cyntihiu Nixon poznať zo seriálu Sex and the City (Sex v meste) kde stvárňovala postavu Mirandy. Aj napriek tomu, že hrala postavu túžiacu po sexe s mužmi, v skutočnosti je Cyntiha od roku 2012 vydatá za svoju partnerku Christine Marinoni.

#7 Russell Tovey (George Sands v seriályBeing Human)

Russell Tovey
Russell Tovey na udeľovaní 70. filmovej ceny britskej filmovej akadémie (BAFTA) v Royal Albert Hall 12. februára 2017 v Londýne v Anglicku. (Foto: John Phillips / Getty)

Ďalší z hercov, ktorý sa otvorene hlási k svojej homosexuálnej orientácii je herec Russell Tovey. Môžete ho poznať napríklad zo seriálu Being Human (Cena za ľudskosť), kde hral heterosexuála Georga Sandsa.

#8 Neil Patrick Harris (Barney Stinson v seriály How I Met Your Mother)

NEW YORK, NY - JANUARY 13: Actor Neil Patrick Harris attends the Build series to discuss the Netflix drama 'Lemony Snicket's a Series Of Unfortunate Events' at Build Studio on January 13, 2017 in New York City. (Photo by Mike Coppola/Getty Images)

Ženatý gay a rodič – Neil Patrick Harris

Preslávil sa postavou Barneyho Stinsona v americkom sitcome How I met your Mother (Ako som spoznal vašu mamu). V skutočnom živote je Neil gay, oženil sa v roku 2014 a so svojim manželom má dve deti.

#9 John Barrowman (Patrick Logan v seriály Desperate Housewives)

John Barrowman with his husband, Scott Gill, at Buckingham Palace
John Barrowman a jeho manžel Scott Gill (Foto: Anthony Devlin/Getty)

John Barrowman je ďalší z otvorene homosexuálnych herec, ktorý je ženatý s manželom Scottom Gillom. Poznáte ho napríklad zo seriálu Desprate Housewives (Zúfalé Manželky), kde hral postavu Patricka Logana, alebo zo seriálu Arrow, kde hral Malcoma.

#10 Jim Parsons (Sheldon Cooper v seriály The Big Bang Theory)

"The Locomotion Reverberation"-- Pictured: Sheldon Cooper (Jim Parsons). Leonard and Wolowitz try to distract Sheldon when he slows the progress of their guidance system. Also, Penny and Amy take Bernadette out for the night, leaving Raj and Stuart to care for baby Halley, on THE BIG BANG THEORY, Thursday, Feb. 9 (8:00-8:31 PM, ET/PT), on the CBS Television Network. Dean Norris returns as Colonel Williams.
Jim Parsons v seriály Teória veľkého tresku

Gay herec Jim Parsons je u nás najznámejší postavou Sheldona Coopera v seriály The Big Bang Theory (Teória veľkého tresku).
Oženil sa s producentom Toddom Spiewakom v roku 2017.

Zdroje
https://www.pinknews.co.uk/2019/02/15/gay-actors-straight-roles/
Publikované vSlávni LGBT

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 29 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 2 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 22 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás