RAINBOW-HEART.sk

10 tipov, ako byť v roku 2019 šťastnejší

rok 2019

Všetci to poznáte – predsavzatia, ktoré si dávame každý rok na Silvestra a na ktoré zabudneme už druhého januára. Nereálne a nezmyselné ciele. Preto je lepšie dať si také predsavzatia, ktoré môžeme splniť a ktoré nás urobia šťastnejšími. Vybrali sme 10 z tých, ktorých by sa mal držať každý, nie len LGBT komunita. Tu je pár tipov, ako byť šťastnejší.

#1 Buďte dobrý sám k sebe

Opýtali ste sa niekedy samých seba, čo vás robí šťastným? Z čoho máte radosť? Aby ste boli šťastný aj novom roku, vyhodnoťte si rok 2018. Čo bolo zlé a čo bolo naopak skvelé? Starajte sa o seba a dbajte o svoje šťastie. Veď nakoniec, ak budete spokojný vy, budete to šíriť aj všade naokolo. Nezabudnite byť sám sebou – pretvarovať sa a hrať sa na niekoho iného odoberá príliš veľa energie.

#2 Buďte dobrý k ostatným

Toto predsavzatie úzko súvisí s tým predchádzajúcim. V podstate je to kolotoč – ak ste spokojný vy, sú spokojnejší aj ostatný okolo vás. A ak sú spokojnejší tí okolo vás, ste aj vy o niečo spokojnejší. Takto si spoločne dokážete odovzdávať pozitívnu energiu. Potešte svoje okolie – malým darčekom, zážitkom, či drobnou pomocou. Skúste pozitívnu energiu posielať aj hejterom – budú prekvapení.

#3 Zbavte sa balastu

Facebook, YouTube, Instagram, TV… kvantum informácií, ktoré sa na nás valia z každej strany. Stretnete sa s priateľmi alebo rodinou a vyvalia na vás množstvo noviniek. Zvyčajne o tom, kto s kým čo kde robil, kto mal čo oblečené či komu sa čo nepodarilo. Skúste sa zbaviť tohto balastu, toku nepotrebných informácií, ktoré sú len žráčom energie a pozitívnej nálady. Skúste mať nadhľad a vyberte si len to, čo je pre vás najdôležitejšie a najprínosnejšie.

#4 Robte to, čo je pre vás najlepšie

Robíte to, čo skutočne chcete? Väčšina ľudí totiž robí len to, čo od nich očakáva okolie. Ale to, čo je dobré pre iných nemusí byť automaticky dobré aj pre vás. Žite tak, ako chcete, robte len to, čo uznáte za vhodné. Ak môžete, neschovávajte sa. Zažite svoj vlastný coming out. Nežite donekonečna dvojitý život kvôli očakávaniam našej spoločnosti. Osloboďte sa.

#5 Dávajte si pozor na stravovanie

“Tento rok určite schudnem. Ešte dnes si doprajem a od zajtra začínam”. Určite to poznáte. A tiež už určite viete, ako končia tieto predsavzatia. Netlačte na seba, nedostávajte samého seba do nekomfortnej situácie. Automaticky sa z tejto situácie budete chcieť dostať a tak sa vrátite k starým zvykom. Skúste na to ísť pomaly. Postupne si dajte menej na tanier, vyberte si zdravšie alternatívy, pridajte pohyb. Nebudete vedieť ako, a budete sa cítiť lepšie. A keď sa budete cítiť lepšie, budete aj príťažlivejší pre vaše okolie.

#6 Buďte otvorený

Skúste byť otvorený k iným spôsobom života. Nesúďte podľa vzhľadu a nečakajte, že všetci budú žiť podľa spoločnosťou predpísaných pravidiel. Rešpektujte iné vierovyznanie, hodnoty, či sexuálnu orientáciu. Nechajte všetkých žiť tak, ako to chcú oni.

#7 Viac čítajte

Rokmi otrepané. Máme čítať. Niečo však na tom bude – odtrhnite sa od mobilov, tabletov, notebookov a TV. Prečítajte si čokoľvek, čo vás baví. Prečo? Pretože pri čítaní nie len pasívne prijímate, ale zapájate aj svoju vlastnú fantáziu. Navyše sa aj dozviete niečo nové. Chýba vám inšpriácia? Pozrite sa na odporúčané knihy.

#8 Žite ekologickejšie

Horúcou témou posledných rokov je ekológia. Začíname si uvedomovať, že táto planéta má ostať aj naším deťom a deťom našich detí. Pridajte sa. Stačí začať v malom – kúpte si plátené tašky, nekupujte slamky a plasty, trieďte odpad. Prejdite sa namiesto krátkej cesty autom. Aj drobnosti, ktoré urobíte prispejú ku krajšiemu zajtrajšku.

#9 Naučte sa odpúšťať

V živote sa žiaľ nedejú len dobré veci a tak sa občas stane, že nám niekto chtiac či nechtiac ublíži. Hneváme sa, bolí to. Nesieme to v sebe a uberá nás to o energiu. Osloboďte sa, nechajte to, čo sa stalo v minulosti ísť.

#10 Tešte sa z maličkostí

Východ slnka. Voňavé kvety. Vaša obľúbená kniha či ranná káva. Prítomnosť vášho partnera. Podporujúci rodičia. Každý má tie svoje drobné radosti, ktoré robia deň krajším. Tešte sa z nich. Zajtra tu už nemusia byť.

Toto je len krátky zoznam toho, čo môžete urobiť preto, aby bol váš nový rok lepší a aby ste boli spokojnejší. Veríme, že sa vám to podarí.

Publikované vNovinky, Zo života LGBT

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 7 hodín, 8 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 21 hodín dozadu
 • Aktívny 2 dní, 4 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 1 týždeň dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás