RAINBOW-HEART.sk

2 filmy, kde by ste gay zápletku nečakali

filmy s nečakaným zvratom

Sú filmy, pri ktorých viete hneď, ako budú končiť. Tiež také, ktoré sú natáčané cielene pre  LGBT komunitu. A potom tie, kde gay zápletku vôbec neočakávate a tak ostanete šokovaný, alebo milo prekvapený. Prinášame vám dva z nich.

Film Atlas Mrakov a gay zápletka
Film Cloud Atlas

#1 Atlas Mrakov (Cloud Atlas)

Hodnotenie: IMDB: 7.5, ČSFD: 78%.

Ak ste tento film ešte nevideli, určite ho odporúčame. Film patrí do kategórie “treba vidieť viac krát”. Určite nejde o klasickú oddychovku, skôr o film, ktorý vás donúti zamyslieť sa nad životom. 

Film rozpráva niekoľko príbehov súčastne – nájdete tu futuristický román, komédiu, historický román aj detektívku. Tom Hanks, Halle Berry či Hugh Grant – to je len krátky výber skvelých hercov, na ktorých sa môžete tešiť. Navyše stvárňujú niekoľko postáv súčastne – budete prekvapený, keď na konci filmu zistíte, kto bol kto. Viac vám už ale neprezradíme – pozrite si film  a uvidíte 😉

Film Vedľajšie účinky
Film Vedľajšie účinky

#2 Vedľajšie účinky (Side Effects)

Hodnotenie: IMDB: 7.1, ČSFD: 77%.

Ide o vynikajúcu krimi drámu, kde až do konca nebudete tušiť koniec.  Film vodí diváka doslova “za nos” prakticky počas celého deja.
Hlavú hrdinku Emily stvárňuje Rooney Mara, ktorá tvorí na oko dokonalý pár s Martinom (Channing Tatum). Majú dostatok peňazí a žijú v prepichu, až kým nejde Martin do väzenia kvôli podvodom. Emily ostáva sama a utápa sa v depresiách. Aj napriek bezstarostnému životu na Manhattene sa pokúsi o samovraždu. 

Na scénu preto prichádza psychiater Jonathan (Jude Law), ktorý sa snaží Emily pomôcť. Keďže ide o jej prvý skrat, dohodnú sa na užívaní antidepresív a psychoterapii. Jej liečba však nejde podľa plánu, lieky nezaberajú a tak jej Jonathan predpíše úplne nový liek. Tento liek má nečakané vedľajšie účinky, ktoré sú nebezpečné nie len pre pacienta, ale aj pre okolie. Jonathan sa dostáva kvôli novému lieku do ťažkostí a začína bojovať o svoju licenciu. Jeho život sa obráti na ruby. Začne pátrať v minulosti pacientky Emily až sa stretáva s jej bývalou psychiatričkou, Viktóriou (Catherine Zeta-Jones). Viktória sa snaží pomôcť Emily aj Johnatanovi. Ako to celé nakoniec dopadne?

Publikované vOdporúčame

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 54 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 2 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 22 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás