RAINBOW-HEART.sk

3 vianočné filmy s gay zápletkou, ktoré sa vám budú páčiť

vianočné gay filmy

Vianočné filmy pozeráme raz do roka hádam všetci. Príbehy o láske, o tom, ako vyhráva dobro nad zlom či o tom, že na Vianoce je možné zázračne všetko. Dokážeme ich pozerať stále dokola, nikdy sa nám neprejedia. Majú však jednu chybičku – obyčajne v nich chýba akýkoľvek gay alebo lesbický príbeh. Podarilo sa nám ale nájsť vianočné filmy s gay zápletkou – hoci len vo vedľajšej úlohe. Ktoré to sú?

#1 Make The Yuletide Gay

Hodnotenie: IMDB: 6.6, ČSFD: 69%.

“Make The Yuletide Gay” Trailer B

A whimsical gay romance with a heart of gold, MAKE THE YULETIDE GAY follows young gay couple Nathan and Gunn as they face their first Christmas apart. Sweet-natured Gunn (Keith Jordan) has to go right back in the closet to survive the holidays with his wacky Wisconsin parents, and cutie-pie Nathan (Adamo Ruggerio, “Degrassi: The Next Generation”) is preparing to spend another Christmas with his cold-hearted parents.

Vtipná gay romanca sleduje mladý gay pár – Nathana a Gunna, ktorí prežívajú svoje prvé vianočné sviatky. Gunn (Keith Jordan) musí opäť skrývať to, kým skutočne je, aby prežil prázdniny so svojimi šialenými rodičmi z Wisconsinu. Nathan (Adamo Ruggerio) sa chystá stráviť Vianoce s jeho rodičmi, ale nečakane zmení rozhodnutie a všetkých prekvapí, keď sa objaví u Gunna doma. A tak sa začína vtipný vianočný príbeh, ktorý si budete chcieť pozrieť znova a znova…

#2 Sneží, sneží… (Let it Snow)

Hodnotenie: IMDB: 5.8, ČSFD: 53%.

Let It Snow | Official Trailer | Netflix

When a snowstorm hits a small town on Christmas Eve, a group of high school seniors finds their friendships and love lives unexpectedly colliding. Watch Let It Snow, Only on Netflix: https://www.netflix.com/title/80201542 SUBSCRIBE: http://bit.ly/29qBUt7 About Netflix: Netflix is the world’s leading internet entertainment service with over 158 million paid memberships in over 190 countries enjoying TV series, documentaries and feature films across a wide variety of genres and languages.

Sneží, sneží… (Let It Snow) je americký vianočný romantický komediálny film režiséra Luka Snellina, ktorý vychádza z rovnomenného románu pre dospelých od Maureen Johnson, John Green a Lauren Myracle. Vydala ho 8. novembra 2019 spoločnosť Netflix, takže ide skutočne o horúcu novinku.
Vo filme Let It Snow zasiahne snehová búrka malé mesto počas chladného a zasneženého Štedrého dňa, čím ovplyvní priateľstvá a milostné životy mnohých ľudí.
Kde nájdeme gay príbeh?
Film popisuje niekoľko životných príbehov paralelne počas toho istého dňa. Jedným z príbehov je príbeh mladej Kerry (Anna Akana), ktorá tajne prežila romancu so ženou…

#3 Základ rodiny (The Family Stone)

Hodnotenie: IMDB: 6.3, ČSFD: 61%.

The Family Stone Trailer (2005)

The Family Stone Trailer (2005) http://www.masscut.com/archives/757

Film Základ rodiny (alebo The Family Stone) je staršia rodinná komédia s hviezdnym obsadením ( Claire Danes, Diane Keaton, Rachel McAdams, Dermot Mulroney, Craig T. Nelson, Sarah Jessica Parker, Luke Wilson …).
Priateľská, ale konzervatívna podnikateľka sprevádza svojho priateľa na výročnú vianočnú oslavu svojej rodiny.
Kde nájdeme gay príbeh?
Vedľajším príbehom vo filme je gay člen rodiny, ktorý spolu so svojím partnerom zvažuje adopciu dieťaťa. Ako sa k tomu postaví konzervatívna návšteva?

BONUS: Seriál Šťastné a veselé a tak podobne (Merry Happy Whatever)

Hodnotenie: IMDB: 6.2 , ČSFD: 58%.

Merry Happy Whatever | Official Trailer | Netflix

Merry Happy Whatever follows Don Quinn (Dennis Quaid), a strong-willed patriarch from Philadelphia doing his best to balance the stress of the holidays with the demands of his close-knit but eclectic family – and his family doing their best to manage him. But when youngest daughter Emmy (Bridgit Mendler) arrives home from L.A.

Nový americký komediálny seriál z dielne Netflix vyšiel v Novembri 2019. Príbeh sa odohráva vo Filadelfii, kde si neúspešný muzikant z Los Angeles snaží získať srdce nevrlého otca svojej priateľky a dostať jej súrodencov na svoju stranu.
Kde nájdeme gay príbeh?
Jednou z hlavných postáv v seriály je Kayla (Ashley Tisdale). Kayla sa odlúči od svojho manžela po tom, čo príde na to, že ju priťahujú ženy. Mimoriadne zábavným spôsobom postupne odhaľuje svoje skutočné ja celej rodine a hľadá svoje šťastie. Internet zaplavila scéna jej coming outu a ihneď sa stala miláčikom publika 🙂

Aj keď ani jeden z týchto filmov nie je lesbickou verziou filmov Prázdniny či Láska nebeská, je skvelé vidieť, že pri tvorbe vianočných filmov myslia autori aj na LGBT komunitu. Je len otázkou času, kedy (pravdepodobne Netflix?) začne nakrúcať “skutočné” vianočné gay filmy.

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás