RAINBOW-HEART.sk

Ako pozerať legálne filmy a seriály online?

Ako legálne pozerať online

Posledné týždne sme z dôvodu Korona vírusu doma viac ako zvyčajne. Snažíme sa zabaviť, radi by sme si pozreli niečo dobré v telke a často si povieme: “Pozrel by som si nejaké dobré LGBT filmy alebo LGBT seriály. Ale ako sa k ním dostať? V tomto článku vám prezradíme ako pozerať legálne filmy a seriály online.

V minulosti bolo veľmi populárne sťahovanie filmov cez torrenty. S novou legislatívou Európskej Únie však torrenty klesajú na popularite a málo kto je ochotný riskovať, že mu domov príde pokuta za sťahovanie nelegálneho obsahu.

Množstvo filmov a seriálov si môžeme pozrieť online aj na internetových stránkach, ktoré na prvý pohľad núkajú obsah zadarmo. V skutočnosti však platíme pozeraním reklamy, ktoré nám nekonečne dlho vyskakujú na začiatku filmu, ale aj počas pauzy. Kvalita zvuku a obrazu je mizerná a voľba jazykov a titulkov takmer žiadna. Niektoré stránky ponúkajú ako bonus rôzne vírusy.

Ako teda pozerať legálne filmy a seriály online?

Filmy a seriály môžete pozerať online cez viaceré online streamovacie služby. Ich obsah môžete pozerať cez internet kedykoľvek a kdekoľvek, častokrát na rôznych zariadeniach naraz. Najznámejšie u nás sú Netflix, HBO GO a Amazon Prime Video. Majú snáď len jednu nevýhodu – nie sú zadarmo.

Prečo sa oplatí platiť za online streamovacie služby?

Dôvodov je hneď niekoľko – všetko, čo pozeráte, pozeráte legálne. Ak máte SmartTV, všetko pozeráte pohodlne na veľkom televízore, ale nie je problém obsah pozerať ani na notebooku, tablete či mobile. Zbavíte sa nepríjemných reklám, kvalita je špičková a môžete si vybrať z množstva jazykov dabingu a titulkov.

Ako fungujú online streamovacie služby?

aždá z online streamovacích služieb funguje na rovnakom princípe – zaregistrujete sa, vyberiete si jeden z ponúkaných mesačných programov, zadáte údaje o svojej kreditnej karte a je to. Väčšina služieb ponúka na skúšku niekoľko dní až týždňov zadarmo a tak sa môžete porozhliadnuť či vám vyhovuje ponuka a kvalita. Pokiaľ sa rozhodnete službu využívať aj po skúšobnom období, z vašej karty vám bude pravidelne stiahnutý mesačný poplatok.

Koľko stojí HBO GO a čo ponúka?

HBO GO stojí momentálne 5.99€ mesačne. Väčšina obsahu je v českom jazyku, alebo aspoň s českými titulkami. Nájdete tu napríklad film Bohemian Rhapsody či Gay film Boy Erased. Tiež tu nájdete pokračovanie slávneho seriálu Láska je láska, ktorý vyšiel pod názvom Láska je láska: Generace Q.

Koľko stojí Amazon Prime Video a čo ponúka?

Amazon Prime video stojí 5.99€ mesačne. Neponúka žiaľ české alebo slovenské menu, výber dabingu či titulkov je tiež obmedzený. Je tu množstvo starších titulov a nové tituly priamo z produkcie Prime. Nájdete tu tiež napríklad Svadba v trojici či film Moonlight.

Koľko stojí Netflix a čo ponúka?

Netflix ponúka momentálne tri streamingové plány (pozri si ich popis v angličtine). Najlacnejší stojí 7.99€ mesačne a najdrahší z nich je Premium, ktorý stojí 11.99€ mesačne.
Netflix je jednoznačne miestom, kde nájdete najviac LGBT filmov a seriálov. Okrem klasiky ako Daj mi tvoje meno či Alex Strangelove tu nájdete množstvo filmov a seriálov priamo z produkcie Netflix. Spomeňme aspoň seriál Sexual Education či Gay seriál Politik.

Ktorá online streamovacia služba je najlepšia?

Jednoznačná odpoveď nie je, avšak najpopulárnejší je aktuálne Netflix – ponúka najviac filmov a seriálov, má vlastnú produkciu a ponúka aj slovenské a české tituly. Ak hľadáš hlavne LGBT filmy a LGBT seriály, najlepším je jednoznačne Netflix.

TIP: Ako pozerať Netflix za 3€ mesačne?

Kľúčom k lacnému Netflixu je paradoxne už vyšie spomínaný najdrahší balík Premium. V tomto balíčku máte možnosť pozerať všetko v HD kvalite až na štyroch zariadeniach naraz. Stačí sa teda dohodnúť s rodinou, alebo priateľmi na zdieľaní jedného konta a mesačné náklady sa medzi vás rozdistribuujú. Navyše viete pre každého užívateľa vytvoriť samostatný profil, takže neprídete o žiadne nastavenia či históriu.

Dúfame, že vám tento prehľad pomohol v zorientovaní sa v aktuálnych službách a prinesie vám radosť pri sledovaní. Napíšte nám do komentára, ktoré LGBT filmy alebo seriály kde sledujete 🙂

Foto: Freepik.com

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Profile picture of Emma
Profile picture of martinmatejko
Profile picture of RAINBOW-HEART admin
Profile picture of Boris Lukáč
Profile picture of JaZu
Profile picture of abrakadabra
Profile picture of Pupstek
Profile picture of Diana120
Profile picture of youzer
Profile picture of Emil-Bencat
Profile picture of marco
Profile picture of tomi
Profile picture of QUEER-WORLDS-SLOVAKIA
Profile picture of Veronica

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie