RAINBOW-HEART.sk

Ako pozerať legálne filmy a seriály online?

Ako legálne pozerať online

Posledné týždne sme z dôvodu Korona vírusu doma viac ako zvyčajne. Snažíme sa zabaviť, radi by sme si pozreli niečo dobré v telke a často si povieme: “Pozrel by som si nejaké dobré LGBT filmy alebo LGBT seriály. Ale ako sa k ním dostať? V tomto článku vám prezradíme ako pozerať legálne filmy a seriály online.

V minulosti bolo veľmi populárne sťahovanie filmov cez torrenty. S novou legislatívou Európskej Únie však torrenty klesajú na popularite a málo kto je ochotný riskovať, že mu domov príde pokuta za sťahovanie nelegálneho obsahu.

Množstvo filmov a seriálov si môžeme pozrieť online aj na internetových stránkach, ktoré na prvý pohľad núkajú obsah zadarmo. V skutočnosti však platíme pozeraním reklamy, ktoré nám nekonečne dlho vyskakujú na začiatku filmu, ale aj počas pauzy. Kvalita zvuku a obrazu je mizerná a voľba jazykov a titulkov takmer žiadna. Niektoré stránky ponúkajú ako bonus rôzne vírusy.

Ako teda pozerať legálne filmy a seriály online?

Filmy a seriály môžete pozerať online cez viaceré online streamovacie služby. Ich obsah môžete pozerať cez internet kedykoľvek a kdekoľvek, častokrát na rôznych zariadeniach naraz. Najznámejšie u nás sú Netflix, HBO GO a Amazon Prime Video. Majú snáď len jednu nevýhodu – nie sú zadarmo.

Prečo sa oplatí platiť za online streamovacie služby?

Dôvodov je hneď niekoľko – všetko, čo pozeráte, pozeráte legálne. Ak máte SmartTV, všetko pozeráte pohodlne na veľkom televízore, ale nie je problém obsah pozerať ani na notebooku, tablete či mobile. Zbavíte sa nepríjemných reklám, kvalita je špičková a môžete si vybrať z množstva jazykov dabingu a titulkov.

Ako fungujú online streamovacie služby?

aždá z online streamovacích služieb funguje na rovnakom princípe – zaregistrujete sa, vyberiete si jeden z ponúkaných mesačných programov, zadáte údaje o svojej kreditnej karte a je to. Väčšina služieb ponúka na skúšku niekoľko dní až týždňov zadarmo a tak sa môžete porozhliadnuť či vám vyhovuje ponuka a kvalita. Pokiaľ sa rozhodnete službu využívať aj po skúšobnom období, z vašej karty vám bude pravidelne stiahnutý mesačný poplatok.

Koľko stojí HBO GO a čo ponúka?

HBO GO stojí momentálne 5.99€ mesačne. Väčšina obsahu je v českom jazyku, alebo aspoň s českými titulkami. Nájdete tu napríklad film Bohemian Rhapsody či Gay film Boy Erased. Tiež tu nájdete pokračovanie slávneho seriálu Láska je láska, ktorý vyšiel pod názvom Láska je láska: Generace Q.

Koľko stojí Amazon Prime Video a čo ponúka?

Amazon Prime video stojí 5.99€ mesačne. Neponúka žiaľ české alebo slovenské menu, výber dabingu či titulkov je tiež obmedzený. Je tu množstvo starších titulov a nové tituly priamo z produkcie Prime. Nájdete tu tiež napríklad Svadba v trojici či film Moonlight.

Koľko stojí Netflix a čo ponúka?

Netflix ponúka momentálne tri streamingové plány (pozri si ich popis v angličtine). Najlacnejší stojí 7.99€ mesačne a najdrahší z nich je Premium, ktorý stojí 11.99€ mesačne.
Netflix je jednoznačne miestom, kde nájdete najviac LGBT filmov a seriálov. Okrem klasiky ako Daj mi tvoje meno či Alex Strangelove tu nájdete množstvo filmov a seriálov priamo z produkcie Netflix. Spomeňme aspoň seriál Sexual Education či Gay seriál Politik.

Ktorá online streamovacia služba je najlepšia?

Jednoznačná odpoveď nie je, avšak najpopulárnejší je aktuálne Netflix – ponúka najviac filmov a seriálov, má vlastnú produkciu a ponúka aj slovenské a české tituly. Ak hľadáš hlavne LGBT filmy a LGBT seriály, najlepším je jednoznačne Netflix.

TIP: Ako pozerať Netflix za 3€ mesačne?

Kľúčom k lacnému Netflixu je paradoxne už vyšie spomínaný najdrahší balík Premium. V tomto balíčku máte možnosť pozerať všetko v HD kvalite až na štyroch zariadeniach naraz. Stačí sa teda dohodnúť s rodinou, alebo priateľmi na zdieľaní jedného konta a mesačné náklady sa medzi vás rozdistribuujú. Navyše viete pre každého užívateľa vytvoriť samostatný profil, takže neprídete o žiadne nastavenia či históriu.

Dúfame, že vám tento prehľad pomohol v zorientovaní sa v aktuálnych službách a prinesie vám radosť pri sledovaní. Napíšte nám do komentára, ktoré LGBT filmy alebo seriály kde sledujete 🙂

Foto: Freepik.com

Publikované vOtázky&odpovede

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

1 komentár

 • Presne takto “na polovicu” si delím Netflix aj HBO 🙂 oplatí sa to. Síce HBO má iba 2 obrazovky, ktoré sa môžu pozerať súčasne ale stačí nám to. Ale súhlasím, Neflix má pravdepodobne najviac titulov s queer témami. Ja tam veľmi rada pozerám, vždy, keď máme s babami prespávačku (nie v tomto Covid čase :D), Queer Eye ♥

Užívatelia

 • Aktívny 6 hodín, 29 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 15 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 3 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 23 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás