RAINBOW-HEART.sk

Animovaný film o láske dvoch chlapcov, ktorý sa stal senzáciou

gay rozprávka

Krátky animovaný gay film In a Heartbeat je rozprávkou, ktorú by mali vidieť všetky deti aj dospelí. Je o zamilovaní sa dvoch mladých chlapcov – gayov na strednej škole a v priebehu niekoľkých dní po publikovaní získal viac ako 15 miliónov zhliadnutí na YouTube.

Je ťažké zabudnúť na prvé “detské” zamilovanie – búšenie srdca, potenie rúk, strach a úzkosť z nového a nečakaného pocitu. Navyše zamilovanie sa do rovnakého pohlavia? Všetky tieto pocity boli aj bez slov excelentne zachytené v animovanom filme In a heartbeat.

Hlavnými postavami sú dvaja chlapci, stredoškoláci. Šikovný chlapec Sherwin bojuje s tým, že je gay. Je zamilovaný do najpopulárnejšieho chlapca v škole, Jonathana, no je príliš plachý, aby sa priznal. No jeho srdce nie je tak zdržanlivé a ženie nášho hlavného hrdinu za svojou láskou.
Jedného dňa, keď sa ich cesty skrížia na ceste do školy, vyskočí smelé Sherwinovo srdce z hrude a prenasleduje Jonathana. Sherwin sa ho snazí zastaviť a všetko ututlať, no srdce je rýchejšie. Odhalí jeho srdce pocity k Jonahanovi? Prezradí ho pred celou školou? Ako dopadne ich príbeh?

animovaný film o láske dvoch gayov
Film o láske dvoch chlapcov

Pár faktov o filme In a Heartbeat

Film In a Heartbeat je počítačový animovaný krátkometrážny film vyrobený Ringling College of Art and Design. Napísali a zrealizovali ho dvaja študenti – Esteban Bravo a Beth David. Projekt bol financovaný cez Kickstarter, kde získal celkom 14 191 dolárov od 416 podporovateľov, pričom pôvodným cieľom bolo získať 3 000 dolárov.

Hodnotenie IMDB: 7.7
Hodnotenie ČSFD: 76%
Český názov: Zamilovat se
Anglický názov: In a Heartbeat
Rok: 2017
Žáner: Animácia / Rodinný
Krajina: USA

Ocenenia: Od svojho uvedenia do života získal film viacero ocenení a bol premietaný na mnohých LGBT akciách a filmových festivaloch LGBT. V roku 2017 získal ocenenie Student Academy Awards za najlepší krátny animovaný film.Kandidoval aj na Oscara za najlepší animovaný krátky film, ale nedostal sa medzi nominované filmy.

Pozrite si celý film In a heartbeat

Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/In_a_Heartbeat_(film)
https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/features/in-a-heartbeat-youtube-beth-david-esteban-bravo-a-monster-calls-ja-bayona-a7881126.htm

Publikované vOdporúčame

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás