RAINBOW-HEART.sk

Barča a Vlaďka – Keď sa láska na diaľku zmení na lásku na celý život

Barča a Vlaďka lesbická rodina

Láska na diaľku je fenoménom dnešnej doby. Zoznamujeme sa virtuálne cez internetové zoznamky, Facebook, Instagram či iné aplikácie. Aj keď sa diaľky bojíme, stále sa snažíme nájsť tú svoju “polovičku”. V prípade gayov a lesbičiek je to ešte ťažšie – je nás menej a mnohý sme na zoznamkách inkognito. Má láska na diaľku šancu prežiť? Barča a Vlaďka sú dôkaz toho, že sa to dá.

Povedzte nám niečo o sebe. Kde žijete, koľko máte rokov, čo robíte?
Našu rodinku tvorím ja Barča 29r. maminka č.1, Vlaďka 24 r. maminka č.2 a naša (aktuálne) 4-mesačná dcérka. Sme československá rodinka nakoľko Vlaďka pochádza z Čiech. Žijeme v Žiline a s nami ešte tri chlpaté tvory: Zana, Sebastián a Molly – 2x buldoček a 1x prdnutý mopslík 🙂
Sme obidve kaderníčky, Vlaďka sa viac zameriava na barber a ja tak všeobecne 🙂

Prečo ste sa nerozhodli žiť v Čechách? Česká legislatíva podporuje LGBT komunitu oveľa viac, napríklad vo forme registrovaných partnerstiev.
V Čechách nevylučujeme budúcnosť, nakoľko u nás sa právne ani nijak nedá posunúť vpred ani maličkými krokmi. Zrejme počkáme ešte cca 3-4 roky a potom budeme zvažovať čo ďalej. Keď sme sa rozhodli byt na Slovensku bolo to čisto len o tom, že ja som mala svoj byt a dobrú prácu. Vladka bývala u rodičov a prácu, keďže robíme spolu a Vlaďka je šikovná, nebolo problém vybaviť. 🙂

Pár štatistických údajov – kedy ste sa spoznali, ako dlho ste randili a ako dlho spolu žijete?
Náš vzťah začal po jednom neúspešnom písaní si na Facebooku, kedy sme naše prvé stretko neuskutočnili. Potom sme si už prestali aj písať no a po pár mesiacoch sme si písali znovu. A keďže som už nechcela aby to zostalo na mŕtvom bode, rozhodla som sa, že si spravím výlet do Brna, a že si dáme rande.
Stretli sme sa a vedeli sme, že patrime k sebe. Ešte párkrát sme sa stretli  v Žiline u mňa a ja som jej jedného dňa povedala do telefónu, nech to spolu skúsime a nech sa ku mne nasťahuje – a Vladka súhlasila 🙂 Takže sme to mali také rýchle – vedeli sme, že nemôžeme nič stratiť len získať. Po naplánovaní sťahovania zruba 2 mesiacov sme spolu už bývali a od prvej chvíle sme vedeli, že je to správne.
Žijeme spolu 3 roky a stále šťastne 🙂

Barča, Vlaďka a ich dcérka
Barča, Vlaďka a ich dcérka


Spomínaš Facebook – našli ste sa priamo tam? Prečo ste si prestali písať a potom ste si znovu písať začali?
Našli sme sa na jednej českej zoznamke a potom nasledoval Facebook, SMS a telefonáty. Šlo hlavne o to, že keď sme si prvý kráť písali, bolo to skôr všeobecné a zrejme sme si každá mysleli, že tá vzdialenosť cca 600 kilometrov by bola problémom. Navyše v dobe, keď sme mali mat prvé rande, mi do toho prišla práca a Vlaďka potom mala pocit, že nemám záujem 😀 No po nejakom čase ten záujem bol – vždy bol len som sa tomu nevenovala zo začiatku tak, ako neskôr.

V akom veku ste prišli na to, že ste “iné” a aká je vaša sexuálna orientácia?
Na to, že som lesba som prišla viac menej hneď v detstve, oficiálne to naši vedeli od 16.
Vladka hovorí – že to vie odmalička a smeje sa 😀

Máte spolu malú 4 mesačnú dcérku. Kedy ste prišli k rozhodnutiu, že by ste chceli dieťa?
Na myšlienku, že by sme chceli rodinu, sme vlastne ani nejak neprichádzali. Hneď pri zoznamovaní sme si nejak tak všeobecne vzájomné povedali, že raz dieťa chceme, len musí prísť správny moment, správna žena a okolnosti. A po dvoch rokoch spoločného žitia nastal správny čas, bola správna žena aj okolnosti :))

Ktorá z nich je biologická mama? Kto je otec a aké boli reakcie okolia? To a oveľa viac sa dočítate v ďalšom článku – Barča a Vlaďka – Ako vznikla šťastná lesbická rodina.

Publikované vPríbehy

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás