RAINBOW-HEART.sk

Čo je Drag Queen?

Drag Queen

Iste ste sa už stretli s označením “Drag Queen”, alebo ste Drag Queen videli, no nevedeli ste, o čo, resp. koho ide. Čo, alebo presnejšie kto je Drag Queen?

Čo je Drag Queen?

Drag Queen je väčšinou muž, ktorý svojím oblečením a chovaním karikuje ženy. Cieľom je obyčajne zabaviť, pričom množstvo Drag Queens vystupujú v kabaretoch a ide o ich profesionálne zamestnanie.
Pri stylizaci do ženských rolí sa zámerne preháňajú niektoré charakteristiky žien (ako napríkla líčenie), aby dosiahli komický, dramatický alebo satirický efekt.
Muž, ktorý sa prezlieka za drag queen, nemusí byť automaticky gay alebo transexuál. Drag Queen môže byť v praxi naozaj ktokoľvek, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, alebo rodovú identitu.

Drag Qeen

Kde môžete Drag Queen vidieť?

Drag Queens sa tešia vysokej popularite najmä v zahraničí. Vo väčších “LGBT friendly” mestách nájdete podniky, kde Drag Queens spievajú a tancujú celoročne. Okrem toho je ich často vidieť na dúhových pochodoch. Zoznam najznámejších Drag Queens a ich plánovaných vystúpení nájdete aj na webe dragqueendivas.com. Na (konzervatívnom) Slovensku žiaľ Drag Queens veľmi nestretnete, preto sa oplatí vycestovať.

Inou možnosťou je pozrieť si filmy s touto tématikou. K najznámejším filmom patria napríklad komédia Traja muži v negliže (anglicky
To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar) s Patrickom
Swayzem a Wesley Snipes či komédia Vtáčia klietka (anglicky The Birdcage) s Robinom Williemsom a Genom Hackmanom.
Veľmi populárnym je Netflix Dancing Queen, ktorý vyšiel v roku 2018 a v ktorom hral Justin Johnson (vystupujúci pod menom Alyssa Edwards) a jeho tanečné štúdio Beyond Belief Dance Company.

Občas sa Drag Queens objavujú ako vedľajšie postavy v obľúbených filmoch a seriáloch. Isto si napríklad pamätáte Chandlerovho otca v seriáli Priatelia (anglicky Friends), alebo bar, kde sa zoznámili Ally a Jack vo filme Zrodila sa hviezda (anglicky A Star is born).

Drag Queens show láme v Amerike rekordy sledovanosti

Jednou z celosvetovo najznámejších Drag Queen show je jednoznačne RuPaul’s Drag Race. Je to kontroverzná americká reality súťaž o titul budúcej americkej “drag superstar” a aktuálne sa v Amerike natáča jedenásta séria. V roku 2017 v show vystúpila aj speváčka Lady Gaga.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lady gaga drag queen
Lady Gaga v RuPauls Drag Race show
foto: nme.com
Zdroje
https://en.wikipedia.org/wiki/Drag_queen
Publikované vOtázky&odpovede

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 20 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 1 hodina dozadu
 • Aktívny 3 dní, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 21 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás