RAINBOW-HEART.sk

Dokumentárny film o gayoch: Dream Boat

Dream boat document

Kontroverzný gay film Dream Boat je dokument, ktorý zachytáva príbehy piatich mužov na medzinárodnej plavbe. Loď vyhradená iba pre homosexuálov je plná párty, alkoholu či neviazanej zábavy. Aj napriek tomu, že sa autor snažil priblížiť neľahký život gayov mimo “umelo vytvorenej bubliny” na lodi, nepodarilo sa mu gay komunitu priblížiť práve v tom najlepšom svetle. Ale posúďte sami.

Pár faktov o filme

Hodnotenie IMDB: 5.3
Hodnotenie ČSFD: 54%
Český alebo slovenský názov: — (voľný preklad: Loď snov)
Režisér: Tristan Ferland Milewski
Obsadenie: Michael A., Amit, Michael Anastasio
Rok: 2017
Dĺžka: 39 minút
Žáner: dokumentárny
Krajina: Nemecko

O čom je dokumentárny film o gayoch Dream Boat

Raz za rok vypláva z prístavu v Dubaji výletná loď “Dream Boat”, ktorá je dostupná iba pre homosexuálov. Ďaleko od svojich rodín, priateľov a politických obmedzení sledujeme päť mužov z piatich krajín, ktorí hľadajú svoje sny. Plavba sľubuje sedem dní slnečného žiarenia, lásky, neviazanej zábavy a slobody. Okrem toho sú však na palube aj ich osobné príbehy, pochybnosti a neistoty.

Ukážka (Trailer) filmu

Dream Boat | Gayfilm 2017 [Full HD Trailer]

▶ Zum Film: http://www.queermdb.de/gay-film/dream-boat-2017 ▶ NEWSletter-Anmeldung: https://goo.gl/WI50zC ▶ Spenden: http://bit.ly/spende2017 ▶ QUEERmdb@Facebook: http://facebook.com/bunnyfaktor ▶ Queer Cinema Forum: http://facebook.com/groups/lgbtcinema/ ▶ Stream [DE]: https://goo.gl/naxfCq ▶ Stream [EN]: https://goo.gl/7MB16x __ DREAM BOAT__________ OT: Dream Boat Dokumentation (Deutschland 2017) Regie/Drehbuch: Tristan Ferland Milewski ♂♂ © Gebrüder Beetz Filmproduktion/ Real Fiction/ ZDF/ ARTE [QUEERmdb – nu queer cinema: schwul, bi]

TIP: Ak nevieš plynule po anglicky, nič sa nedeje. Pozri si návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

Názor autorky článku:
Dokumentárny film o gayoch Dream Boat vo mne zanechal zvláštne emócie. Na jednej strane vidíme povrchný život gayov, plný alkoholu, párty, masiek a neviazaného sexu, na strane druhej spoznávame osobné a dojímavé príbehy piatich mužov, ktorí sa vydali na plavbu. Rôzne krajiny, rôzne zázemie, rôzne očakávania, no nakoniec z vysnívanej plavby vyžaruje len jedna emócia – smútok.
Ako negatívum vnímam celkové vyobrazenie gay komunity – veľmi jednoducho môže “človek z vonku” zaškatuľkovať všetkých gayov ako tých, ktorý nemajú žiadne hodnoty a ich jediným cieľom je každý večer uspokojiť svoje fyzické potreby. A tak si celkovo človek môže iba želať, aby si tento film nepotreli rodičia či známi, pretože nájsť pochopenie a porozumenie v našej spoločnosti bude ešte ťažšie.

Publikované vOdporúčame

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 6 hodín, 27 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 3 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 23 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás