RAINBOW-HEART.sk

Film: Carol

Carol - film o dvoch ženách

Hviezdne obsadenie v podaní Cate Blanchett a Rooney Mara. Nominácia na šiestich oskarov. Skvelá hudba a príbeh, ktorý chytí za srdce. Aj takto sa dá v skratke opísať lesbický film o láske dvoch žien – Carol.

Carol film
Carol film o dvoch ženách

Niekoľko faktov

Hodnotenie IMDB: 7.2
Hodnotenie ČSFD: 63%
Obsadenie: Cate BlanchettRooney MaraSarah Paulson
Anglický názov: Carol
Rok: 2015
Žáner: Dráma / Romantický
Krajina: USA| UK

Carol - film o láske dvoch žien
gay film Carol

Dej v krátkosti

Píše sa rok 1952.  Therese Belivet pracuje v obchodnom dome  na Manhattane, kde stretáva očarujúcu ženu Carol Aird. Carol hľadá dcéru pre svoju dcéru Rindy. Na odporúčanie Therese si objedná model vláčika a odíde, pričom ponechá rukavice na pulte. Therese ich zašle späť Carol spolu s vláčikom.

Medzitým chce Theresin priateľ Richard odísť do Francúzska a dúfa, že sa za neho Therese vydá.  Medzitým Carol prechádza ťažkým rozvodom. Keď sa jej vrátia rukavice spolu so zásielkou, pozve Theresu na obed.  A práve tu sa začína iskrenie medzi dvoma ženami, ktoré sa náhodne stretli, sú z rôznych sociánych vrstiev a v rôznych etapách života.

Rooney Mara
film o lesbičkách – Carol

Náš názor

Skvelé herecké obsadenie zaručuje vynikajúci filmový zážitok. Po veľmi krátkej chvíly film vtiahne diváka do deja tak, že chvíľkami prežíva ťažké životné situácie spolu s Carol a Therese.

Zaujímavosťou je, že film bol nakrútený na základe románu z roku 1952 The Price of Salt od Patricie Highsmith. Neskôr, v roku 1990 bol publikovaný opäť, ale už pod skráteným názvom Carol.  To, že je príbeh založený na knihe iba potvrdzuje, že nejde o “lacný” príbeh amerických producentov s gay tématikou.

Film poukazuje aj na vnútorný boj Carol, ktorá je nútená vybrať si medzi láskou k dcére a láskou k žene – Therese. Mužské ego jej manžela ukazuje, ako ďaleko dokáže zájsť odmietnutý muž. Za každú cenu sa snaží ženu dostať späť, aj keby ju mal vydierať, alebo ublížiť vlastnej dcére. Samotný záver filmu poteší aj prekvapí.

Trailer s českými titulkami

Publikované vOdporúčame

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 39 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 2 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 22 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás