RAINBOW-HEART.sk

Film: Charlieho malé tajomstvá (The Perks of Being a Wallflower)

Charlieho malé tajomstvá

Film Charlieho malé tajomstvá je film o teenageroch zo stredoškolského prostredia, kde sa všetci snažia zapadnúť a skryť svoje skutočné ja. Pravdu sa však nedá ukrývať večne a tak je len otázka času, kedy príde pravda na povrch. Výborné hodnotenie, skvelé obsadenie a výborná knižná predloha od Stephenena Chboského – aj to je prečo by ste si mali pozrieť film Charlieho malé tajomstvá.

Pár faktov o filme

Hodnotenie IMDB: 8.0
Hodnotenie ČSFD: 82%
Český názov: Charlieho malá tajemství
Anglický názov: The Perks of Being a Wallflower
Režisér: Stephen Chbosky
Obsadenie: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller
Rok: 2012
Dĺžka: 103 minút
Žáner: Dráma
Krajina: USA
Ocenenia: Ezra Miller si za úlohu odniesol viacero ocenení za Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, napríklad Boston Society of Film Critics Awards či Hollywood 2012 Film Awards 2012.

Alebo ináč… váž si sám seba a chci pre seba len to najlepšie 🙂 #zfilmu #theperksofbeingawallflower #theperksofbeingawallfloweredit #emmawatson #loganlerman #ezramiller #olaske #citatyolaske #citaty #myslienky #predusu #laska #lgbt #lgbtslovensko #hetero #stastie

69 Likes, 0 Comments – LGBT web www.rainbow-heart.sk (@rainbowheartsk) on Instagram: “Alebo ináč… váž si sám seba a chci pre seba len to najlepšie 🙂 #zfilmu…”

O čom je film Charlieho malé tajomstvá?

Charlie (Logan Lerman) je nervózny z prvého dňa na strednej škole. Je hanblivý a nie je schopný si nájsť žiadnych priateľov, preto sa v prvý deň zoznámi iba so svojím učiteľom literatúry, pánom Andersonom (Paul Rudd).

Neskôr na futbale stretáva maturantov Sam (Emma Watson) a Patricka (Ezra Miller). Aj keď si spočiatku myslí, že sú pár, postupne zisťuje, že Patrik a Sam sú nevlastný súrodenci. Postupne spolu navštevujú stredoškolské večierky a domové párty. Charlie raz nevedomky zje marihuanovú sušienku a prestane sa na sto percentne kontrolovať. Prizná sa Sam, že jeho najlepší kamarát spáchal pred rokom samovraždu. Neskôr nájde Patricka a Brada (Johnny Simmons), populárnych športovcov, ako sa bozkávajú v izbe. A tak sa z bláznivej noci stane noc, keď vyplávajú tajomstvá na povrch. Ako to ovplyvní ich priateľstvo?

Zaujímavosti zo zákulisia

 • Film sa natáčal v Pittsburghu.
 • Celé obsadenie filmu, vrátane Logana Lermana a Ezra Millera, žili počas ubytovania v rovnakom hoteli v Pittsburghu. Lerman údajne povedal: „Bývali a cítili sme sa ako na internátoch.“
 • Emma Watson je všeobecne známa ako bojovníčka za práva žien.
 • Logan Lerman nie je gay.
 • Herec Ezra Miller sa identifikuje ako queer a uvádza: „Spôsob, akým by som sa identifikoval, by nebol práve homosexuál. Priťahovali ma hlavne ženy, ale bol som s mnohými ľuďmi a som otvorený láske všetkých”.

Ukážka (Trailer) filmu Charlieho malé tajomstvá

TIP: Ak nevieš plynule po anglicky, nič sa nedeje. Pozri si návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

The Perks of Being a Wallflower (2012) Official Trailer [HD]

The Perks of Being a Wallflower (2012) In Australian cinemas November 29 Follow Roadshow Films online : Film news and releases to you first: http://facebook.com/roadshowfilms Weekly competitions and trending film buzz: http://twitter.com/roadshowfilms Exclusive Behind The Scenes Images: http://instagram.com/roadshowfilms Based on the bestselling novel, an introverted freshman is taken under the wings of two seniors who welcome him to the real world.

Celý film si môžete pozrieť na Netflixe. Film je v Angličtine, ale dostupné sú české titulky.

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 25 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 2 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 21 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás