RAINBOW-HEART.sk

Film Decká sú v pohode (The Kids Are All Right)

Lesbický film Decká sú v pohode

Dve matky, dve deti a jeden darca spermií. Ako to dopadne, keď sa stretnú deti s otcom? Aj o tom je film Decká sú v pohode, v hlavných úlohách s Julianne Moore, Markom Ruffalo a Annette Bening.

Niekoľko faktov o filme

Hodnotenie IMDB: 7.0
Hodnotenie ČSFD: 72%
Režisér: Lisa Cholodenko
Obsadenie:  Annette Bening, Julianne Moore, Mark Ruffalo
Anglický názov: The Kids Are All Right
Český názov: Děcka jsou v pohodě
Rok: 2010
Žáner: Komédia / Dráma / Biografia
Krajina: USA

O čom je film Deti sú v pohode?

Film rozpráva príbeh Nic a Jules (Annette Bening a Julianne) – dvoch matiek, ktoré spolu vychovávajú dve deti v puberte – dcéru Joni a syna Lasera (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson). Keď Joni dovŕši osemnásť rokov, získava právo na kontaktovanie spermo banky a následne aj otca. Aj napriek tomu, že o tom spočiatku neuvažuje, jej mladší brat Laser ju prehovorí a tak spoločne hľadajú svojho biologického otca. Postupne nadviažu kontakt s Paulom (Mark Ruffalo), ktorý sa živí bio poľnohospodárstvom. Postupne sa životy, dovtedy stabilnej LGBT rodiny začínajú zamotávať…

Zaujímavosti

 • Annette Bening získala za rolu Nic ocenenie Golden Globes v kategórii Nejlepšia herečka – komédia alebo muzikál (2011). V tej istej kategórii bola nominovaná aj Julianne Moore za rolu Jules, avšak zvíťaziť mohla iba jedna.
 • Annette za svoj výkon získala aj ďalšie ocenenia – spomeňme aspoň Academy Awards, BAFTA či New York Film Critics Circle. Bola tiež nominovaná na Oscara.
 • Celkovo získal film 4 nominácie na Oscara (Najlepší film, Najlepšia herečka v hlavnej úlohe, Najlepší herec vo vedľajšej úlohe a Najlepší scenár). Žiaľ ani jednu nomináciu sa im nepodarilo premeniť na zlatú sošku.
 • Keď si Julianne Moore prečítala scenár, okamžite súhlasila s úlohou vo filme. A to aj napriek tomu, že to bolo päť rokov pred tým, ako sa začalo natáčanie.
 • Mark Ruffalo stihol natočiť svoju časť za neuveriteľných 6 dní. Celý film natočili za 23 dní, pretože chceli stihnúť odovzdať film na festival Sundance.
 • Väčšina filmu je inšpirovaná skutočným životom spoluautorky a režisérky Lisy Cholodenko a jej vzťahom s jej partnerkou Wendy. Obe spolu majú syna, ktorého otec daroval spermie do spermo banky. Lisa z vďaky film venovala.
 • Mnoho postáv má na sebe vo filme oblečenie”Free City” – značku, ktorú vytvorila Nina Gardno, priateľka Leishy Hailey. Leisha je otvorene lesbička a je známa najmä zo seriálu Láska je Láska.
 • Ďalšiu spojitosť s Leishou môžeme vidieť v Joninej spálni, kde na stene visí plagát Leishinej skupiny Uh-Huh-Her.

Film Deti sú v pohode – upútavka (trailer)

‘The Kids Are All Right’ Trailer HD

For more info on ‘The Kids Are All Right’ visit: http://www.hollywood.com

Děcka jsou v pohodě CZ trailer

Film vypráví o dvou dětech (Mia Wasikowska, Josh Hutcherson), jejich dvou matkách lesbičkách (Julianne Moore, Annette Bening) a otci, který daroval sperma na umělé oplodnění (Mark Ruffalo). Chlapec a dívka se jednoho dne rozhodnou vyhledat svého biologického otce a začlenit ho do svého běžného života, který pro ně jejich matky vybudovaly.

Názor autora článku:
Film rozpráva príbeh o tom, aké ťažké je nielen založiť, ale aj si udržať šťastnú dúhovú rodinu. Oceňujem, že sa venujú “neotrepanej” LGBT téme, ako je stretnutie biologického otca.

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás