RAINBOW-HEART.sk

Film: Moje leto lásky (My summer of love)

Film o lesbičkách

Moje leto lásky je britský alternatívny film o láske dvoch žien. Odohráva sa na anglickom vidieku v Yorkshire. Dve na prvý pohľad rozdielne tínedžerky sa do seba zamilujú. V hlavnej úlohe sa predstaví Emily Blunt.

lesbický film Moje leto lásky
Film moje leto lásky

Niekoľko faktov

Hodnotenie IMDB: 6.8
Hodnotenie ČSFD: 67%
Obsadenie:  Natalie PressEmily BluntPaddy Considine
Anglický názov: My Summer of Love
Rok: 2004
Žáner: Dráma / Romantický / Triler
Krajina: UK

Moje leto lásky - gay film
Letná lesbická láska

O čom je film Moje leto lásky?

Film je o príbehu dvoch mladých žien – Mony a Tamsin. Tamsin je dobre vzdelaná, z bohatej rodiny, rozmaznaná a cynická. Jej rodičia väčšinu času pracujú a tak sa cíti Tam osamelá vo veľkom dome. Mona je dievča z nižšej sociálnej vrstvy, žijúca bez rodičov, iba s jej starším bratom Philom. Phil sa zriekol svojej kriminálnej minulosti kvôli náboženskej horlivosti. Zrušil krčmu, ktorú kedysi vlastnili a na jej mieste otvorí modlitebňu pre miestnych. Svoju vieru sa pokúša uvaliť aj na svoju sestru. Tá však brata považuje za blázna a cíti sa byť vyvrheľom.
Tam a Mona sa stretli úplnou náhodou a počas jedného parného leta sa spriatelili. Aj napriek tomu, že jedna je pravým opakom tej druhej a cez prvotné obavy z ich rozdielnych pováh a zázemia, prerástol ich vzťah do vzájomnej fascinácie a príťažlivosti.
Ich priateľstvo po krátkom čase prerastie do romance dvoch žien, či dokonca do vzájomnej posadnutosti. Bezprostredný, neobyčajný a tajomný príbeh osvieži skvelé herecké obsadenie oboch hlavných postáv – Emily Blunt a Natalie Press.

Emily Blunt lesbička vo filme Moje leto lásky
lesbický film s Emily Blunt

Recenzia, alebo, ako sa film páčil nám

Moje leto lásky patrí k alternatívnym filmom. Od začiatku je vidieť inú prácu s kamerou aj hudbou, čo oceňujeme. Natalie Press vynikajúco stvárňuje chudobnú Monu, ktorej prispôsobila aj dialekt (mimochodom, tí, čo si pozriete film v pôvodnom znení – angličania z nižších sociálnych vrstiev zvyknú zamieňať slovo “my” slovom “me”, nebuďte preto zmätený, je to zámer filmových tvorcov).

Už od začiatku filmu je jasné, že medzi Tam a Monou vznikne viac ako len priateľstvo. Postupne sa rozvíja príbeh lesbickej lásky s jemnými erotickými scénami. Čo sme ale určite nečakali bol záver, ktorý skutočne prekvapil.

Moje leto lásky – upútavka (Trailer)

Publikované vOdporúčame

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 6 hodín, 41 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 15 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 3 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 23 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás