RAINBOW-HEART.sk

Film: Skrotená hora (Brokeback Mountain)

Film o láske dvoch mužov

Film, ktorý získal v roku 2006 troch Oskarov a štyri ocenenia Golden Globes. Film, ktorý patrí ku gay klasike a je na zozname “musíš vidieť”. Film Skrotená hora.

Skrotená hora - gay film
Film o gejoch – Skrotená hora

Niekoľko faktov

Hodnotenie IMDB: 7.8
Hodnotenie ČSFD: 79%
Obsadenie: Jake GyllenhaalHeath LedgerMichelle Williams, Anne Hathaway
Anglický názov: Brokeback Mountain
Rok: 2005
Žáner: Dráma / Romantický
Krajina: USA| Kanada

gay film Skrotená hora
Gej film skrotená hora

Dej v krátkosti

Film rozpráva milostný príbeh dvoch mladých mužov rančera a kovboja ktorí sa spoznali v lete roku 1963 a stali sa priateľmi na celý život. Prežili mnoho radostí i tragédií, vďaka ktorým spoznali slabosť a silu lásky.
Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) sa zoznámia vo Wyomin-gu, kde pracujú ako kovboji na hore Brokeback.Čoskoro k sebe začnú cítiť viac než priateľstvo.

Na konci leta ich práca končí a každý ide svojou cestou. Ennis zostáva vo Wyomingu, kde sa ožení s Almou Beers (Michelle Williams), ktorá mu porodí dve dcéry. Rodina sa pretĺka životom s veľkými ťažkosťami. Jack odchádza do Texasu, kde sa zamiluje do kráľovnej rodea Lureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmú sa a čoskoro sa im narodí syn.


Ubehnú štyri roky, keď Ennis dostane od Jacka správu, že sa chystá navštíviť Wyoming. Po Jackovom príchode obaja zisťujú, že uplynulý čas na sile ich citu nič nezmenila. V nasledujúcich rokoch sa obaja snažia zo všetkých síl toto puto udržať. Zisťujú, že najdôležitejšie v ich životoch je sila priateľstva, lásky a dôvery.

Oskarový film Skrotená hora
Skrotená hora

Náš názor

Silný príbeh dvoch mužov, ktorý na samote v horách objavujú svoju skutočnú sexuálnu orientáciu. Mnoho mužov sa isto nájde v hlavných postavách, ktoré bojujú s tým čo cítia, čo chcú a čo očakáva od muža naša spoločnosť. Počas celého filmu sme nevedeli odhadnúť, čo bude nasledovať a na záver nám vyskočila nejedna slza. 


Myslíme si, že film nesie silný odkaz: neváhať a bojovať o spoločný život so svojim milovaným aj napriek všetkým prekážkam. Niekedy, keď zaváhame, môže byť už neskoro…

Oficiálny trailer

Ako sa ti páčil tento film? Zdieľaj tvoj názor v komentároch 🙂

Publikované vOdporúčame

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 9 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 20 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás