RAINBOW-HEART.sk

Film: Svadba v trojici (Imagine Me&You)

lesbický príbeh vo filme

Redakcia ma požiadala vybrať jeden z mojich najobľúbenejších filmov s gay tématikou. Starší LGBT film  Svadba v trojici je príjemná oddychovka, ktorá v človeku navodí pocit, že aj vo svete lesbičiek je všetko možné a všetko dobre dopadne.

gay film Svadba v trojici
Film svadba v trojici

Pár faktov o filme

Hodnotenie IMDB: 6.8
Hodnotenie ČSFD: 68%
Obsadenie: Piper PeraboLena HeadeyMatthew Goode
Anglický názov: Imagine Me&You
Rok: 2005
Žáner: Komédia / Dráma / Romantický
Krajina: Veľká Británia| Nemecko

lesbický film Svadba v troch
Film s gay tématikou

Dej v krátkosti

Rachel sa chystá zosobášiť s Hectorom, jej dlhoročným priateľom. Zatiaľ čo pracuje na príprave svadby, spoznáva Luce, svadobnú kvetinárku. Zažije lásku na prvý pohľad, aj keď spočiatku vôbec nechápe, čo sa to vlastne deje. Má opustiť svojho manžela kvôli žene, ktorú nepozná a pri ktorej má zmiešané pocity a pobláznenú hlavu? Aj napriek vnútornému boju vyhľadáva spoločnosť Luce a snaží sa s ňou tráviť čo najviac času. Luce začína cítiť to isté, a keďže nechce rozbiť manželstvo, stiahne sa do úzadia. Vtedy si Rachel uvedomí, že už bez Luce nemôže existovať. Ako celý príbhe dopadne?

Lena Headey (Luce)
Svadba v troch – Lena Headey (Luce)

Môj dojem z filmu

Prvý krát som tento film videla pred rokmi. Bola som tesne rozídená s priateľom a v príbehu som našla samú seba. Rozumela som všetkým pocitom, ktoré prežívala Rachel – ľúbila muža, ale ako najlepšieho kamaráta. Zatiaľ čo vzťah so ženou, jej kamarátkou, to bolo niečo, čo jej nedalo spať a rozbúchalo jej to srdce.
Samotný film je klasický romantický film s happy endom, ktorý dodá človeku pocit, že nič nie je nemožné. Poteší a dá sa pozrieť aj viac krát. Náladu filmu dodáva aj skvelá hudba, ktorú si po pozretí filmu človek pohmkáva a hneď hľadá na YouTube. Herecké obsadenie je tiež skvelé a človeku je ľúto, že medzi Rachel a Luce nebolo viac milostných scén 😉

Oficiálny trailer

Ako sa páčil film tebe? Podeľ sa v komentároch.

Publikované vOdporúčame

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás