RAINBOW-HEART.sk

Frankfurt má semafory s gay tematikou

Frankfurt has gay traffic lights

Mesto Frankfurt nad Mohanom má trvale prestavané semafory pre chodcov: semafory ukazujú homosexuálny pár, ktorý  sa objíma a lesbický pár držiaci sa za ruky. Nad ním je malé vznášajúce sa srdce – informoval portál dw.com.

 

Semafór ako symbol podpory LGBT

Štandardné semafóry boli nedávno vymenené za desať nových s gay tématikou v časti Konstablerwache – práve včas pre Christopher Street Day (CSD). Komisárka pre integráciu Sylvia Weber (SPD) uviedla: “Tieto semafóry majú vysokú symbolickú hodnotu – sú symbolom vylúčenia diskriminácie a akceptácie rovnosti.”

 

LGBT traffic lights

 

V predchádzajúcom roku mesto dočasne upravilo desať dopravných svetiel na počesť osláv CSD. Teraz, tak ako v Hamburgu a vo Flensburgu, boli umiestnené semafóry s gay tematikou natrvalo. Ako povedala Sylvia Weber: “Zmena, ktorú urobilo ministerstvo dopravy, bola zdanlivo malým opatrením, ale  obnášala veľa práce. Bolo potrebné zvláštne povolenie, pretože nemôžete len tak jednoducho nahradiť dopravné značky”.

 

Germany supports LGBT

 

Christopher Street Day

Christopher Street Day (CSD) je oslavou, demonštráciou a pamiatkou pre lesbičky, gayov, bisexuálov a transsexuálov. Cieľom je  demonštrovať práva týchto skupín, ako aj poukázať na existujúcu diskrimináciu a vylúčenie. Najväčšie oslavy sa konajú vo Frankfurte, Kolíne a Berlíne. Aktuálne termíny sú vždy zverejnené na Facebook stránke CSD.

Názov Christopher Street Day je zauživaný len v Nemecku a v niektorých častiach Rakúska a Švajčiarska. V ostatných krajinách sveta sa označuje ako Gay Pride či Pride Parades.

Publikované vZo života LGBT

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás