RAINBOW-HEART.sk

Gay film: Alex Strangelove

Alex Stranglove gay film

Alex Strangelove je gay film zo stredoškolského prostredia. Hlavnou témou je uvedomenie si homosexuality a coming out Alexa, ktorý síce má priateľku, ale nie všetko je tak, ako by malo byť. Ak sa vám páčil film Ja, Simon, tento sa vám pravdepodobne bude páčiť tiež.

Pár faktov – gay film Alex Strangelove

Hodnotenie IMDB: 6,3%
Hodnotenie ČSFD: 62%
Český alebo slovenský názov: Alex Strangelove
Režisér:   Craig Johnson
Obsadenie: Michael Abela, Daniel Doheny, Brendan Archer
Rok: 2018
Dĺžka: 99 minút
Žáner: Komédia / Dráma / Romantika
Krajina: USA
Ocenenia:

O čom je film?

Alex Truelove (Daniel Doheny) je v poslednom ročníku na strednej škole – má blízkych priateľov a nádhernú priateľku Claire (Madeline Weinstein). Zdá sa, že má pred sebou svetlú budúcnosť a jediné, čo ešte počas strednej školy nestihol je dôležitý míľnik dospievania – strata panenstva. Claire sa nevie dočkať, Alex váha ale pomaličky je dotlačený okolím, aby sa “to” stalo. Všetko sa skomlikuje, keď sa Alex stretne s Elliotom (Antonio Marziale), pekným a očarujúcim chlapcom z druhej strany mesta, ktorý sa netají tým, že je homosexuál.

Hnevať sa je naozaj vyčerpávajúci spôsob, ako stráviť deň.Helen (mama Claire)

Ukážka (Trailer) filmu Alex Strangelove

Celý film si môžete pozrieť na Netflixe. Film je v Angličtine, ale dostupný je aj nemecký a poľský dabing. Žiaľ české alebo slovenské titulky nie sú k dispozícii.

Alex Strangelove | Official Trailer [HD] | Netflix

High school senior Alex Truelove (Daniel Doheny) has it all – the grades, the girlfriend (Madeline Weinstein), and the motley crew of hilarious friends. Everything is smooth sailing until Alex shares that he’s decided to part ways with his virginity – and meets Elliott (Antonio Marziale), a sweet and confident gay boy who isn’t shy about his instant crush on Alex…who may or may not feel the same.

Zaujímavosti zo zákulisia

 • Úloha Alexa Truelove je prvou hlavnou hereckou úlohou Dana Dohenyho. Pred tým sa Daniel objavil iba v niektorých krátkych filmoch.
 • V skutočnom živote je Daniel Doheny (Alex) heterosexuál. Antonio Marziale (Elliott) je gay aj v skutočnom živote.
 • Hviezdy filmu, Alex Strangelove, Daniel Doheny a Antonio Marziale,hrajú LGBTQiz. Ako sa vyznajú v LGBTQ problematike?

The Stars of Alex Strangelove Take the LGBTQuiz | them.

The stars of Netflix’s show Alex Strangelove, Daniel Doheny and Antonio Marziale, take the LGBTQuiz. The Stars of Alex Strangelove Take the LGBTQuiz | them.

TIP: Ak nevieš plynule po anglicky, nič sa nedeje. Pozri si návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

 • Prečo sa vlastne režisér rozhodol pre natočenie filmu? A čo si o problematike LGBT myslia samotný herci? Pozrite si rozhovor zo zákulisia.

The Stars and Director of “Alex Strangelove” Talk About Finding Your Identity

We visited Netflix to sit down with the stars and director of the new film, “Alex Strangelove.” From finding his identity to navigating dating in high school, the film tracks the experiences of Director Craig Johnson. Plus, you won’t want to miss Daniel Doheny and Antonio Marziale’s advice to young LGBTQ+ people!

 • Ak sa vám chalani páčili, možete ich ďalej sledovať na Instagrame. Danielove konto @dohenyd a Antoniove konto @tonimarz sú plné zaujímavých fotiek 😉
Publikované vOdporúčame

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 6 hodín, 24 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 20 hodín dozadu
 • Aktívny 2 dní, 3 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 1 týždeň dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás