RAINBOW-HEART.sk

Gay film Boy Erased (Vymazaný chlapec)- skutočný príbeh

Boy Erased - vymazaný chlapec

Gay Film Boy Erased je filmovou verziou rovnomennej knižnej predlohy, ktorú napísal Garrard Conley. Rozpráva skutočný príbeh tínedžera Jareda, ktorý kvôli rodičom absolvoval konverznú terapiu v nádeji, že mu pomôže zmeniť sa z homosexuála na heterosexuála. Zárukou kvality nie len príbeh, ktorý napísal sám život, ale aj skvelé herecké obsadenie v podaní Nicole Kidman a Russela Crowe.

Niekoľko faktov o filme

Hodnotenie IMDB: 7.0
Hodnotenie ČSFD: 64%
Režisér: Joel Edgerton
Obsadenie:   Lucas HedgesNicole KidmanJoel Edgerton, Russell Crowe
Slovenský názov: Vymazaný chlapec
Rok: 2018
Žáner: Dráma / Biografia
Krajina: Austrália / USA

O čom je gay film Boy Erased?

Film rozpráva príbeh o identite, láske a porozumení. Syn baptistického pastora Jared žije v hlboko zakorenenom cirkevnom živote v malom meste Arkansas. Postupne prichádza na to, že je gay a je konfrontovaný rodičmi. Tí mu nedávajú na výber: buď súhlasí a zúčastní sa na cirkvou podporovanom programe – konverznej terapii, ktorá sľubuje, že ho vylieči z homosexuality, alebo riskujete stratu rodiny, priateľov a Boha, ku ktorému sa modlil každý deň svojho života.

Prostredníctvom inštitucionalizovaného dvanásť-krokového programu teda Jared bojuje o svoju zmenu v heterosexuála, o očistenie sa od nečistých nutkaní a pudov, ktoré v sebe má.

Zaujímavosti

 • Film bol nominovaný na Golden Globes (Zlatý Glóbus) 2018 v kategórii najlepší herecký výkon, v podaní Lucasa Hedgesa (Jared)
 • 24 rokov predtým, ako sa objavil Russel Crowe v tomto filme ako nesympatický otec, hral Russel úlohu mladého homosexuála vo filme Sum of US (1994), v ktorom bol však otec bol oveľa tolerantnejší.
 • Ako prvý dostal ponuku na rolu otca herec Viggo Mortensen.
 • Nicol Kidman získala ocenenie AACTA International Awards za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe.
 • O práva na film sa bili Focus Features, Annapurna Pictures, Netflix a Amazon Studios. Práva nakoniec získal Focus Features.
 • Garrard Conley, autor pôvodnej knihy sa vo filme objaví ako zamestnanec na prvom dni Jaredovho liečenia.

Gay film Boy Erased (Vymazaný chlapec) – Upútavka (trailer)

BOY ERASED – Official Trailer [HD] – In Theaters November

Watch Lucas Hedges, Nicole Kidman and Russell Crowe in the new trailer for #BoyErased, featuring the new original song “Revelation” by Troye Sivan & Jónsi. In theaters this November. Written for the screen and directed by Joel Edgerton, based on Boy Erased: A Memoir of Identity, Faith and Family by Garrard Conley.

Názor autora článku:
Pri pozeraní filmu som si povedal, že je až neuveriteľné, čoho všetkého sú ľudia schopní. Píšem sú, pretože tieto techniky a metódy sú žiaľ ešte stále praktizované nie len v USA a množstvo ľudí stále verí, že takáto “liečba” môže byť účinná. Tento film by som odporučil aj rodičom, ktorý sa nedokážu zmieriť s tým, že majú syna gaya, prípadne dcéru lesbu a stále veria, že ich dokážu zmeniť.

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás