RAINBOW-HEART.sk

Gay film Those People

gay film Those People

Gay film Those People rozpráva príbeh mladého homosexuálne maliara žijúceho na Manhattane, ktorý si nevie vybrať medzi dlhoročnou posadnutosťou jeho neslávne známym najlepším priateľom a sľubnou novou romantikou so starším zahraničným koncertným klaviristom.

Pár faktov – gay film Those People

Hodnotenie IMDB: 6.5
Hodnotenie ČSFD: 70%
Český/slovenský názov: — (Voľný preklad: “Tí ľudia”)
Anglický názov: Those People
Režisér: Joey Kuhn
Obsadenie: Jonathan Gordon, Jason Ralph, Haaz Sleiman
Rok: 2015
Dĺžka: 89 minút
Žáner: Dráma / Romantika
Krajina: USA

O čom je gay film Those People?

Charlieho (Jonathan Gordon), mladého študenta umenia z New Yorku, žiada jeho najlepší priateľ Sebastian (Jason Ralph), o možnosť nasťahovať sa k nemu, aby sa ľahšie vysporiadal s depresiami a opovrhovaním spoločnosti. Jeho bohatý otec, finančník, spreneveril peniaze a dostal sa do väzenia. Sebastian sa obvineniam vyhol aj napriek tomu, že o podvodoch vedel. Charlie s prenocovaním Sebastiana súhlasí, aj napriek tomu, že si Charlieho matka myslí, že je to zlý nápad. Charlie je totiž už roky do Sebastiana zamilovaný, no jeho city neboli nikdy opätované.

Jednu noc, keď sa Charlie, Sebastian a ich bohatí priatelia vyberú do baru, stretáva Charlie libanonského klaviristu Tima (Haaz Sleiman). Obaja cítia, ako to medzi nimi iskrí, no po odmietnutí Sebastianových manierov z baru náhle odchádzajú. Časom sa však Charlie a Sebastian opäť stretnú a začne sa citový trojuholník.

Zaujímavosti

 • Film vychádza z rovnomerného románu autorky Evelyn Waugh.
 • V roku 1981 bol nakrútený úspešný televízny mini-seriál Brideshead Revisited, v hlavnej úlohe s Jeremym Ironsom. Aj tento mini seriál vychádza z románu Evelyn Waugh a rozpráva príbeh umelca Charlesa, ktorý sa zamiloval do bohatého rozmaznaného Sebastiana. V tejto verzii Charles nakoniec dospieva a prechádza k novej láske, pričom necháva Sebastiana upiť sa do depresie.
 • Herec Jonathan Gordon, ktorý vo filme stvárňoval Charlieho si stráži súkromie a vyhýba sa sociálnym sietiam či médiám. O jeho živote nenájdete na internete takmer nič – s výnimkou jeho osobnej stránky, kde nájdete resumé jeho umeleckej kariéry.
 • Jason Ralph (vo filme Sebastian) je v skutočnom živote roky ženatý s herečkou Rachel Brosnahan.
 • Haaz Sleiman (vo filme Tim) je libanonónsko-americký herec, ktorý sa otvorene hlási k tomu, že je moslim a gay. K svojej orientácii sa priznal na svojej Facebook stránke v Auguste 2017. Video malo množstvo reakcií, možno práve kvôli spôsobu, akým Haaz oznámil svoju orientáciu. Posúďte sami:

Ukážka (Trailer) filmu Those People

TIP: Ak nevieš plynule po anglicky, nič sa nedeje. Pozri si návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

Those People Movie Trailer

Coming exclusively May 13 for online rental and download at http://wolfeondemand.com/productions/details/1742/Those-People On Manhattan’s gilded Upper East Side, a young painter, Charlie (Jonathan Gordon), finds the man of his dreams in an older pianist from across the globe, Tim (Haaz Sleiman, The Visitor, Nurse Jackie).

Celý film si môžete pozrieť napríklad na Netflixe. Film je v Angličtine s anglickými titulkami.

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 8 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 19 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás