RAINBOW-HEART.sk

Gay film Trevor (celý film online)

Film Trevor patrí medzi krátko metrážne filmy. Celú podstatu príbehu dokázali tvorcovia zachytiť len v 23 minútach. A to, že ide skutočne o kvalitný kúsok dokazuje aj to, že bol tento film v roku 1995 ocenený soškou Oscara. Tentokrát prinášame možnosť pozrieť si celý film online, priamo na našom webe.

Niekoľko faktov o filme

Hodnotenie IMDB: 7,6
Hodnotenie ČSFD: 73%
Režisér: Peggy Rajski
Obsadenie: Brett Barsky, Judy Kain, John Lizzi 
Slovenský názov: Trevor
A
nglický názov: Trevor
Český názov: Trevor
Rok: 1994
Žáner: Komédia, Krátko-metrážny film, Dráma
Krajina: USA
Dĺžka: 23 minút
Ocenenia: Oscar za krátkometrážny film v roku 1995

 

O čom je Gay film Trevor?

Trevor je priemerný stredoškolák v Bible Belt, USA. Počúva nahrávky Diany Ross, stretáva sa so svojimi priateľmi a chodí do kina. Ale jedného dňa sa veci zmenia: prichádza puberta a odrazu všetko vyzerá inak. Trevor akosi nechce tráviť čas s dievčatami na večierkoch. Začína venovať viac pozornosti ostatným chlapcom vo svojej triede. Postupne si začína uvedomovať, že si z neho ľudia naokolo robia srandu pre jeho štýl chôdze, pre lásku k baletu, divadlu a láske k Diane Rossovej. Nakoniec si Trevor uvedomí, že je gay. Jeho priatelia odrazu nechcú byť v jeho okolí, rodičia ho ignorujú, rodičmi dosadený kňaz ho  nepriamo obviňuje, že je zvrhlík, a jeho najlepší priateľ Pinky mu hovorí, že slaboch. Keďže nikto neponúka žiadnu podporu, Trevor sa rozhodne zabiť. Pomoc však prichádza v neočakávanej podobe…

Zaujímavosť

Projekt Trevor je americká národná organizácia na predchádzanie krízam a samovraždám, ktorá pomáha lesbickým, homosexuálnym, bisexuálnym a transsexuálnym mladým ľuďom (LGBT). 

Tvorcovia tohto filmu hľadali ako reakciu na skutočné problémy, ktorým čelí hlavná postava, existujúcu organizáciu, ktorú by mohli citovať v závere ako zdroj pre divákov. Od prvého vysielania filmu (v roku 1998 na HBO) sa pôvodná helpline (založená v roku 2009) premenovala na linku Trevor a funguje dodnes ako linka pomoci pre LGBT ľudí, ktorí sú v kríze, čelia rodinnému odmietnutiu alebo zvažujú samovraždu.

Gay film Trevor – pozrite si celý film

Pokiaľ vaša angličtina nie je dostatočná na porozumenie, nevadí – tu je návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

Tento film je skvelým príkladom toho, že žiť sa skutočne oplatí a nikdy nie je všetko tak čierne, ako sa spočiatku zdá. Oplatí sa bojovať 🙂

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

1 komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás