RAINBOW-HEART.sk

Gay film V mužskom objatí (Holding the Man)

gay film V mužskom objatí

Austrálsky gay film V mužskom objatí je film natočený podľa skutočných udalostí. Rozpráva príbeh Tima a Johna – ich prvé stretnutie, randenie, bojovanie o životné práva až po dramatický záver. Predlohou je kniha s rovnomenným názvom, ktorú napísal Tim Conigrave ako autobiografiu.

Pár faktov – gay film Pokušiteľ

Hodnotenie IMDB: 7.4
Hodnotenie ČSFD: 70%
Slovenský názov: V mužskom objatí
Anglický názov: Holding the man
Režisér: Neil Armfield
Obsadenie: Ryan Corr, Craig Matthew Stott
Rok: 2015
Dĺžka: 2 hodina 7 minút
Žáner: Biografia / Dráma / Romantický
Krajina: Austrália

O čom je gay film V mužskom objatí?

Tim (Ryan Corr) a John (Craig Matthew Stott) sa do seba zaľúbia ešte ako tínedžri počas strednej školy. John bol kapitán futbalového tímu, miláčik školy. Tim zas mladý cieľavedomý herec, hrajúci vedľajšiu rolu v Romeo a Júlii. Ich romanca trvala 15 rokov a dokázali sa spoločne preniesť cez všetko, čo im život priniesol – odlúčenie, diskrimináciu, pokušenie, žiarlenie či straty. To všetko spoločne zvládli, až kým neprišiel problém, ktorý nedokáže vyriešiť ani láska.

Zaujímavosti

 • Film je natočený na základe skutočného príbehu.
 • Keď sa adolescent Tim prvýkrát spýta Johna, či „s ním pôjde“, telefón, ktorý používa Ryan Corr, je skutočný telefón, ktorý by Timothy Conigrave použil na uskutočnenie hovoru v skutočnom živote. Bol to Conigravov osobný telefón z jeho mladosti, ktorý dala produkcii jeho sestra Anna Davison.
 • Skutočná matka Tima Conigraveho Mary Gert Conigrave, jeho sestra Anna Davison a jedna z jej dcér sa krátko objavili vo filme v scéne svadobnej hostiny, kde sedia pri stole. Scéna vo filme v skutočnosti zobrazuje Anninu vlastnú svadobnú hostinu.
 • Kniha Holding the Man bola vydaná vo februári 1995 v Austrálii len pár mesiacov po Timovej smrti. Tim zomrel na HIV v 34. rokoch.
 • Tim a John vyzerali v skutočnom živote takto:
Timothy Conigrave.jpg
Timothy Fairfax Conigrave
foto: Wikipedia

Ukážka (Trailer) filmu

TIP: Ak nevieš plynule po anglicky, nič sa nedeje. Pozri si návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

Holding The Man Official Trailer (2015) – Ryan Corr, Craig Stott HD

► Download APP (iOS): http://goo.gl/EyzIaF ► Download APP (Android): http://goo.gl/AOLpgm ► Click to Subscribe: http://bit.ly/SubFIN Tim and John fell in love at their all boys high-school while both were teenagers. John was captain of the football team. Tim an aspiring actor playing the lead in Romeo and Juliet.

Celý film si môžete pozrieť napríklad na Netflixe. Film je dostupný v angličtine aj nemčine, na výber sú aj anglické a nemecké titulky.

Osobný názor:
Film je pomerne dlhý a spočiatku ťažkopádny. Aj napriek tomu, že má vyše dvoch hodín, niektoré obdobia života Tima a Johna ako keby chýbali. Záverečnej časti ich života je venovaná najväčšia časť. Aj napriek týmto výhradám stojí film za pozretie.

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás