RAINBOW-HEART.sk

Gay Profil: charizmatický spevák Ricky Martin

Gay Ricky Martin

Spevák a dnes už otvorene sa prezentujúci gay Ricky Martin sa preslávil singlom Livin ‘la Vida Loca a neskôr svojím prvým anglickým albumom s názvom Ricky Martin. Kedy a ako sa priznal k tomu, že je gay? Aký bol jeho coming out a ako sa mu podarilo založiť si rodinu? Prečítajte si gay profil Rickiho Martina.

Gay Ricky Martin s manželom
Gay Ricky Martin s manželom

Bio

Meno v občianskom preukaze: Enrique Martín Morales
Profesia: Spevák a herec
Dátum a miesto narodenia:  Narodil sa 24. decembra 1971 v San Juane, Puerto Rico
Aktuálne žije v: Los Angeles, USA
Coming out: v roku 2010
Predchádzajúce vzťahy:
Aktuálny vzťah:  Jwan Yosef, umelec, ktorý sa narodil v Sýrii a vyrastal vo Švédsku

Gay Ricky Martin – coming out

Ricky Martin oznámil svetu že je homosexuál v marci 2010 v emocionálnom stanovisku na jeho webe, v ktorom napísal:

“Som hrdý, že môžem povedať, že som šťastný homosexuál. Som veľmi požehnaný, byť tým, kým som.”

Týmto vyhlásením ukončil roky špekulácií o jeho sexualite a ako neskôr povedal, ľutuje, že čakal tak dlho, pretože odpoveď jeho fanúšikov bola ohromne pozitívna.
Ricky povedal svojej rodine a blízkym priateľom, že je gay rok pred tým, ako s tým vyšiel von na verejnosti. Mnohí priatelia a tiež rodina ho presviedčali, aby o svojej sexuálnej orientácii mlčal, pretože verili, že by to mohlo ublížiť jeho popovej kariére. V tej dobe bol totiž “predávaný” ako latinský sex symbol kvôli jeho portorickému pôvodu. Ako sám uviedol, s pravdou prišiel na svet preto, pretože už nedokázal umiesť klamstvá a skrývanie sa. Ďalším dôvodom boli jeho deti (dvojčatá Valentino a Matteo).

Ricky Martin on Coming Out to the World | The Oprah Winfrey Show | Oprah Winfrey Network

On March 29, 2010, Ricky Martin declared on his website: “I am a fortunate homosexual man. I am very blessed to be who I am.” Watch Ricky share what it felt like to speak his truth to the world.

Pre americký časopis Gay Times neskôr povedal:

“Množstvo lásky, ktoré som dostal, keď som otvorene priznal, že som gay… bolo to niečo úžasné a nečakané. Viete, Ide o to, že ak by som strávil aspoň tretinu času, ktorý som trávil skrývaním svojej skutočnej sexuálnej orientácie, hrou na piáno, dnes by som už bol koncertným klaviristom. Nie je to fér a dúfam, že si tým už nikto nemusí prejsť.”

Ricky spätne na svoj coming out spomínal aj v Talk Show Ellen DeGeners. Svoje pocity a tiež rady pre dnešnú generáciu spísal aj v autobiografii s názvom “Me” (“Ja”).

Ricky Martin Opens Up

Today Ricky Martin visited Ellen to chat about his brand new autobiography, “Me.” He shared the difficulties of growing up in the spotlight — especially while trying to hide who he was.

Ricky je skvelý manžel a otec dvoch detí

Ricky Martin je šťastným otcom dvoch chlapcov, Valentina a Mattea, ktorý sa narodili v roku 2008 náhradnej matke. V roku 2010 sa Ricky “outol” a v roku 2016 oznámil zásnuby s umelcom Jwanom Yosefom. Svoj vzťah nakoniec spečatili manželstvom v Januári 2018.

Ricky Martin a jeho krásna gay rodina
Ricky Martin a jeho krásna gay rodina

Ricky Martin je aj aktivista

Ricky Martin je aktivista, ktorý z mnohých dôvodov založil v roku 2000 Nadáciu Rickyho Martina ako detskú advokátsku organizáciu. Skupina vedie projekt People for Children (Ľudia pre deti), ktorá bojuje proti vykorisťovaniu detí. V roku 2006 tiež Rickey Martin vystúpil s podporou úsilia OSN o zlepšenie práv detí na celom svete pred Výborom pre medzinárodné vzťahy v USA.

Ricky Martin prostredníctvom svojej nadácie podporuje aj úsilie iných charitatívnych organizácií. Za svoju filantropickú prácu získal mnohé ocenenia, vrátane Medzinárodnej humanitárnej ceny Medzinárodného centra pre nezvestné a vykorisťované deti v roku 2005.

Ricky sa tiež snaží pomôcť začínajúcim americkým hviezdam, ktoré majú problém s coming outom. Často si za ním prídu po radu, ako sa s tým vysporiadať a ako “vyjsť s farbou von”.

Zdroje
https://www.biography.com/musician/ricky-martin https://ewn.co.za/2018/04/21/ricky-martin-regrets-waiting-to-come-out
https://en.wikipedia.org/wiki/Ricky_Martin
Publikované vSlávni LGBT

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás