RAINBOW-HEART.sk

Gay Travel: 10 krajín, ktorým sa treba určite vyhnúť

Gay Travel - LGBT travel

Plánovanie dovolenky je pre gayov, lesbičky a transexuálov náročné. Nejde totiž len o to, kde je pekne a čo by chceli vidieť. Ale aj o to, kde je bezpečne. Stále totiž existujú krajiny a regióny, kde platia tvrdé zákony proti homosexuálom a v niektorých krajinách hrozí aj za minimálny prejav náklonnosti trest smrti.

Bezpečnosť LGBT komunity po celom svete hodnotí Gay Travel Index. Ten pre rok 2019 porovnáva 197 krajín v 14 kategóriách. Skúma, či existujú antidiskriminačné zákony, či je homosexualita nezákonná, či tam boli útoky na homosexuálov a lesbičky alebo či bolo manželstvo zavedené pre všetkých. Výsledkom je poradie najbezpečnejších a najistejších krajín pre LGBT komunitu ako aj zoznam tých krajín, kde sa cestovanie neodporúča – tzv. gay travel unfriendly krajiny. V tomto článku sa pozrieme na 10 najnebezpečnejších krajín pre LGBT komunitu.

Krajiny, kde nemôžete byť sám sebou

Možno pokrčíte plecami a poviete si, že ste odvážny. Že vy a váš partner máte všetko jasné, ste sami sebou a okolie vás nezaujíma. Neriešite pohľady, pokriky či odmietavý postoj. Idete tam, kde ísť chcete, pretože žijeme v slobodnom svete. Ale je to skutočne tak?

Prečítaj si aj:

V tabuľke nižšie uvádzame zoznam krajín, kde odvaha nestačí. Všetky tieto krajiny majú spoločné nasledovné: homofóbia a neznášanlivosť, ktoré sú otvorene na programe v týchto krajinách. Homosexuáli čelia trestu smrti a existujú dôkazy, že vraždy, ktoré boli spáchané v minulosti na homosexuáloch a lesbičkách boli spáchané práve kvôli ich sexuálnej orientácii. Ktoré krajiny to teda sú?

1Čečensko
2Somálsko
3Saudská Arábia
4Irán
5Jemen
6Spojené Arabské Emiráty
7Líbia
8Afghanistan
9Katar
10Malawi

Gay travel unfriendly krajiny -návšteva inkognito?

Ak ste milovník cestovania, radi spoznávate iné kultúry a náboženstvá, nádej tu je vždy. Svoju vysnívajú krajinu môžete navštíviť inkognito. Čo to znamená? Že nebudete sám sebou a budete tajiť, kým skutočne ste. Homosexuálne páry budú vystupovať ako priatelia – žiadne dotyky, držanie sa za ruku, vychutnávanie si západu slnka v objatí. Žiadne bozky, žiadne pohľady. Stojí to však za to? Transsexuáli to majú omnoho ťažšie, najmä, ak už postúpili časť premeny. V tomto prípade sa neodporúča vycestovať vôbec.

Spomínané krajiny patria do skupiny krajín, ktoré pristupujú k téme homosexualita najextrémnejšie (trest smrti). K ďalším nebezpečným krajinám však patria aj Zimbabwe, Uganda, Turkmenistan, Tanzánia, Sudán, Malajzia, Kuwait, Egypt, Zambia, či Uzbekistan.

Kam sa teda vybrať? Prečítaj si, ktoré krajiny sú gay friendly.

Zdroje
https://www.spartacus.travel

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Profile picture of Emma
Profile picture of martinmatejko
Profile picture of RAINBOW-HEART admin
Profile picture of Boris Lukáč
Profile picture of JaZu
Profile picture of abrakadabra
Profile picture of Pupstek
Profile picture of Diana120
Profile picture of youzer
Profile picture of Emil-Bencat
Profile picture of marco
Profile picture of tomi
Profile picture of QUEER-WORLDS-SLOVAKIA
Profile picture of Veronica

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie