RAINBOW-HEART.sk

Gay Travel: 10 krajín, ktorým sa treba určite vyhnúť

Gay Travel - LGBT travel

Plánovanie dovolenky je pre gayov, lesbičky a transexuálov náročné. Nejde totiž len o to, kde je pekne a čo by chceli vidieť. Ale aj o to, kde je bezpečne. Stále totiž existujú krajiny a regióny, kde platia tvrdé zákony proti homosexuálom a v niektorých krajinách hrozí aj za minimálny prejav náklonnosti trest smrti.

Bezpečnosť LGBT komunity po celom svete hodnotí Gay Travel Index. Ten pre rok 2019 porovnáva 197 krajín v 14 kategóriách. Skúma, či existujú antidiskriminačné zákony, či je homosexualita nezákonná, či tam boli útoky na homosexuálov a lesbičky alebo či bolo manželstvo zavedené pre všetkých. Výsledkom je poradie najbezpečnejších a najistejších krajín pre LGBT komunitu ako aj zoznam tých krajín, kde sa cestovanie neodporúča – tzv. gay travel unfriendly krajiny. V tomto článku sa pozrieme na 10 najnebezpečnejších krajín pre LGBT komunitu.

Krajiny, kde nemôžete byť sám sebou

Možno pokrčíte plecami a poviete si, že ste odvážny. Že vy a váš partner máte všetko jasné, ste sami sebou a okolie vás nezaujíma. Neriešite pohľady, pokriky či odmietavý postoj. Idete tam, kde ísť chcete, pretože žijeme v slobodnom svete. Ale je to skutočne tak?

Prečítaj si aj:

V tabuľke nižšie uvádzame zoznam krajín, kde odvaha nestačí. Všetky tieto krajiny majú spoločné nasledovné: homofóbia a neznášanlivosť, ktoré sú otvorene na programe v týchto krajinách. Homosexuáli čelia trestu smrti a existujú dôkazy, že vraždy, ktoré boli spáchané v minulosti na homosexuáloch a lesbičkách boli spáchané práve kvôli ich sexuálnej orientácii. Ktoré krajiny to teda sú?

1Čečensko
2Somálsko
3Saudská Arábia
4Irán
5Jemen
6Spojené Arabské Emiráty
7Líbia
8Afghanistan
9Katar
10Malawi

Gay travel unfriendly krajiny -návšteva inkognito?

Ak ste milovník cestovania, radi spoznávate iné kultúry a náboženstvá, nádej tu je vždy. Svoju vysnívajú krajinu môžete navštíviť inkognito. Čo to znamená? Že nebudete sám sebou a budete tajiť, kým skutočne ste. Homosexuálne páry budú vystupovať ako priatelia – žiadne dotyky, držanie sa za ruku, vychutnávanie si západu slnka v objatí. Žiadne bozky, žiadne pohľady. Stojí to však za to? Transsexuáli to majú omnoho ťažšie, najmä, ak už postúpili časť premeny. V tomto prípade sa neodporúča vycestovať vôbec.

Spomínané krajiny patria do skupiny krajín, ktoré pristupujú k téme homosexualita najextrémnejšie (trest smrti). K ďalším nebezpečným krajinám však patria aj Zimbabwe, Uganda, Turkmenistan, Tanzánia, Sudán, Malajzia, Kuwait, Egypt, Zambia, či Uzbekistan.

Kam sa teda vybrať? Prečítaj si, ktoré krajiny sú gay friendly.

Zdroje
https://www.spartacus.travel
Publikované vZo života LGBT

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás