RAINBOW-HEART.sk

Herec Wentworth Miller vyšiel “s farbou von”

Wentworth Miller

Wentworth je známy najmä ako Michael Scofield zo seriálu Prison Break (Útek z väzenia).  Idol mnohých žien (tínedžeriek, mám i babiek) však šokoval keď sa priznal, že je gay.

 

Pár faktov o Wentworthovi

Profesia: herec a spisovateľ
Dátum narodenia:  2. Jún. 1972, Chipping Norton, Oxfordshire, England, UK
Coming out: v roku 2013
Predchádzajúce vzťahy: oficiálne nie sú verejnosti známe
Aktuálny vzťah: Luke Macfarlane, herec známy zo seriálu Brothers & Sisters
Nezabudnime spomenúť: Wentworth sa okrem herectva venuje aj písaniu  scenárov a krátkych úrivkov – jeho tvorbu môžete sledovať na jeho oficiálnom Facebooku.

 

Coming out s veľkým štýlom

Wentworth vyšiel “s farbou von” v roku 2013, keď napísal list, ktorým odmietol pozvanie na účasť na Medzinárodnom filmovom festivale v Petrohrade kvôli ruským anti-LGBT zákonom. Posolstvo bolo odvážnym postojom k podpore LGBT Rusov, ktorí čelia extrémnemu násiliu a prenasledovaniu.

Wentworth okrem iného v liste napísal:

Ako homosexuál musím odmietnuť. Som hlboko znepokojený súčasným postojom ruskej vlády voči homosexuálom mužom a ženám. Situácia nie je v žiadnom prípade prijateľná a nemôžem sa s dobrým svedomím zúčastňovať na slávnostnej príležitosti, ktorú organizuje krajina, kde ľúďom ako ja systematicky odopierajú svoje základné právo žiť a milovať otvorene. Možno, ak sa niekedy okolnosti zlepšia, budem mať slobodu prijať inú voľbu. Wentworth Miller

 

Svoje trápenie chce premeniť na pomoc iným

Wentworth vedel o tom, že je gay od detsva. Bál sa však priznať na verejnosti a o jeho orientácii vedeli len najbližšia rodina a priatelia. Po rokoch sa priznal, že sa bál verejného priznania a následného vplyvu na jeho hereckú kariéru.
V roku 2013 v otvorenej reči sa tiež priznal k tom, že sa niekoľko krát pokúsil o samovraždu. Jeho otvorené priznanie sa na prekvapenie stretlo s ocenením zo strany verejnosti a najmä zo strany LGBT komunity.

V októbri 2016 charitatívna organizácia pre duševné zdravie Active Minds, oznámila, že Wentworth Miller bude jej ambasádorom, čím chce pomôcť ľuďom s podobným osudom.

 

Musíš vidieť: Wentworth otvorene o tom, že je gay a o tom, ako to prežíval

 

Fotogaléria – Wentworth Miller

 

Viac sa o Wentworthovi dočítate napríklad na Wikipédii a o jeho filmovej tvorbe na IMDB.

 

Zdroje
http://wikinetworth.com/celebrities/luke-macfarlane-gay-boyfriend-husband.html

Wentworth Miller – Wikipedia

Wentworth Earl Miller III (born June 2, 1972) is an American actor and screenwriter. He rose to prominence following his role as Michael J Scofield in the five seasons of the Fox series Prison Break , for which he received a Golden Globe Award nomination for Best Actor in a Leading Role.

 

Publikované vSlávni LGBT

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás