RAINBOW-HEART.sk

Interview: Aký je život LGBT komunity v Anglicku?

Život LGBT komunity v Anglicku

Pripravili sme pre vás sériu článkov o živote LGBT komunity vo Veľkej británií. Rozprávali sme sa s Liv (38, Fotografka). Liv žila v Anglicku 12 rokov – najskôr v prekrásnom Londýne, neskôr v prímorskom Brightone. Aké sú jej skúsenosti a odporúčania?

Liv, ako sa ti žilo v Anglicku?

Môžem povedať, že veľmi dobre. Za tých 12 rokov, ktoré som tam strávila, som sa o sebe veľa naučila, spoznala veľa zaujimavých a rôznych ľudí, ktorí taktiež vyformovali moju osobnosť, ktorou teraz som. Žila som v Londýne a neskôr v meste Brighton, ktoré sa nachádza na juhu Anglicka.

Brighton anglické mesto

Aký je Brighton?

Je to mesto s morom a preto veľmi populárna dovolenková destinácia pre Angličanov, ale aj zahraničných turistov, ktorých je v UK vždy neúrekom a za každého počasia.

Je to tiež kozmopolitné mesto, čiže tam žijú rôzne národnostné skupiny pokope a žijú si v pokoji a mieri. Brighton je z môjho pohľadu a skúsenosti veľmi bezpečné mesto. Ani raz za celý ten čas som sa necítila nejako ohrozená, nepociťovala som strach byť na ulici o 13ej poobede, či o 1ej v noci.

Život v Brightone je veľmi pestrý, farebný. Tým, že tam žije veľa národností a kultúr dodáva to mestu tú farebnosť. Vidieť to napríklad bežne na ulici, ľudia oblečení pestrofarebne, v rôznych štýloch (retro, hippies, hipster, rap). Angličania sami o sebe sú veľmi “štýloví” a kreatívni. Je to aj tým, že kladú dôraz na kultúru a umenie a aj Brighton dýcha takou tou umeleckou atmosférou. Umelecká scéna je tu veľmi pestrá.

Brighton - najlepšie miesto pre LGBT

A čo Brighton a LGBT komunita?

Brighton ma prívlastok “európske hlavné mesto LGBT komunity”. Má ho právom, keďže je tam naozaj vysoká “koncentrácia” gayov a lezbičiek. Je úplne bežné a normálne vidieť lezbický alebo gay pár prechádzať po ulici, držiac sa za ruky. Ľudia sa otvorene priznávajú k svojej sexualite doslova všade – v práci, u lekára, v škole.

Dúhový pochod Brighton

Kam by si odporučila ísť v Brightone za gay zábavou?

Vychytenou LGBT štvrťou je tzv. “village” , všetci to poznajú pod názvom Kemptown. Nachádza sa tam veľa gay podnikov, klubov, barov, reštaurácii. Niektoré bary a kluby sú populárne aj u heterosexuálov a bežne tam skončia chlapi, či ženy pri rozlúčke so slobodou ☺

Kam ísť v Brightone? Gay Kemp Town


Život v Brightone sa oplatí zažiť. Ak má niekto takúto možnosť, prosím Vás, využite ju a zaručím Vám, že to neoľutujete. Bude to pre Vás životná zmena, tak ako to bola pre mňa ☺

Viac o živote v lesbičiek a gayov v Anglicku sa dočítate v druhej časti série rozhovov s Liv.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Profile picture of Emma
Profile picture of martinmatejko
Profile picture of RAINBOW-HEART admin
Profile picture of Boris Lukáč
Profile picture of JaZu
Profile picture of abrakadabra
Profile picture of Pupstek
Profile picture of Diana120
Profile picture of youzer
Profile picture of Emil-Bencat
Profile picture of marco
Profile picture of tomi
Profile picture of QUEER-WORLDS-SLOVAKIA
Profile picture of Veronica

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie