RAINBOW-HEART.sk

Interview: Aký je život LGBT komunity v Anglicku?

Život LGBT komunity v Anglicku

Pripravili sme pre vás sériu článkov o živote LGBT komunity vo Veľkej británií. Rozprávali sme sa s Liv (38, Fotografka). Liv žila v Anglicku 12 rokov – najskôr v prekrásnom Londýne, neskôr v prímorskom Brightone. Aké sú jej skúsenosti a odporúčania?

Liv, ako sa ti žilo v Anglicku?

Môžem povedať, že veľmi dobre. Za tých 12 rokov, ktoré som tam strávila, som sa o sebe veľa naučila, spoznala veľa zaujimavých a rôznych ľudí, ktorí taktiež vyformovali moju osobnosť, ktorou teraz som. Žila som v Londýne a neskôr v meste Brighton, ktoré sa nachádza na juhu Anglicka.

Brighton anglické mesto

Aký je Brighton?

Je to mesto s morom a preto veľmi populárna dovolenková destinácia pre Angličanov, ale aj zahraničných turistov, ktorých je v UK vždy neúrekom a za každého počasia.

Je to tiež kozmopolitné mesto, čiže tam žijú rôzne národnostné skupiny pokope a žijú si v pokoji a mieri. Brighton je z môjho pohľadu a skúsenosti veľmi bezpečné mesto. Ani raz za celý ten čas som sa necítila nejako ohrozená, nepociťovala som strach byť na ulici o 13ej poobede, či o 1ej v noci.

Život v Brightone je veľmi pestrý, farebný. Tým, že tam žije veľa národností a kultúr dodáva to mestu tú farebnosť. Vidieť to napríklad bežne na ulici, ľudia oblečení pestrofarebne, v rôznych štýloch (retro, hippies, hipster, rap). Angličania sami o sebe sú veľmi “štýloví” a kreatívni. Je to aj tým, že kladú dôraz na kultúru a umenie a aj Brighton dýcha takou tou umeleckou atmosférou. Umelecká scéna je tu veľmi pestrá.

Brighton - najlepšie miesto pre LGBT

A čo Brighton a LGBT komunita?

Brighton ma prívlastok “európske hlavné mesto LGBT komunity”. Má ho právom, keďže je tam naozaj vysoká “koncentrácia” gayov a lezbičiek. Je úplne bežné a normálne vidieť lezbický alebo gay pár prechádzať po ulici, držiac sa za ruky. Ľudia sa otvorene priznávajú k svojej sexualite doslova všade – v práci, u lekára, v škole.

Dúhový pochod Brighton

Kam by si odporučila ísť v Brightone za gay zábavou?

Vychytenou LGBT štvrťou je tzv. “village” , všetci to poznajú pod názvom Kemptown. Nachádza sa tam veľa gay podnikov, klubov, barov, reštaurácii. Niektoré bary a kluby sú populárne aj u heterosexuálov a bežne tam skončia chlapi, či ženy pri rozlúčke so slobodou ☺

Kam ísť v Brightone? Gay Kemp Town


Život v Brightone sa oplatí zažiť. Ak má niekto takúto možnosť, prosím Vás, využite ju a zaručím Vám, že to neoľutujete. Bude to pre Vás životná zmena, tak ako to bola pre mňa ☺

Viac o živote v lesbičiek a gayov v Anglicku sa dočítate v druhej časti série rozhovov s Liv.

Publikované vPríbehy

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás