RAINBOW-HEART.sk

Lesbický film Lovesong

film Lovesong

Lesbický film Lovesong patrí medzi alternatívne filmy. Rozpráva príbeh dvoch kamarátok z detstva, medzi ktorými nečakane preskočí iskra. Aj keď sa na začiatku zdá, že ide o náhodný flirt pod vplyvom alkoholu, po rokoch sa ukáže, že to nie je celkom tak.

Sarah a Mindy vo filme Lovesong
Sarah a Mindy vo filme Lovesong

Pár faktov o filme

Hodnotenie IMDB: 6.3
Hodnotenie ČSFD: 67%
Režisér: So Yong Kim
Obsadenie: Riley Keough, Jena Malone, Jessie Ok Gray
Slovenský a český názov: Lovesong
Rok: 2016
Žáner: Dráma / Romantika
Krajina: USA

O čom je film Lovesong?

Sarah je dlhé roky zanedbávaná manželom, ktorý pracovne trávi mesiace v zahraničí a so Sarah je v kontakte len online. Zdeptaná a vyčerpaná Sarah sa preto vydáva na improvizovaný výlet s malou trojročnou dcérou a jej najlepšou priateľkou z detstva Mindy. Po ceste sa dve priateľky nečakane zblížia, no kým sa ich vzťah zintenzívni, okolnosti od seba oddelia. O niekoľko rokov neskôr sa Sarah pokúša obnoviť svoje intímne spojenie s Mindy práve pár dní pred Mindinou svadbou.

Zaujímavosti

 • Jeny Malone (Mindy) ani Riley Keough (Sarah) nie sú v skutočnom živote lesbičky.
 • Tento film je už druhou spoluprácou herečiek Jeny Malone a Riley Keough s režisérom So Yong Kim. Malone sa predtým objavila vo filme For Ellen (2012) a Keough sa predtým objavila vo filme Spark and Light (Short 2014)
 • Film Lovesong je už v poradí tretím filmom So Yong Kima, ktorý bol nominovaný na cenu Johna Cassavetesa na Film Independent Spirit Awards.
 • Herečka Riley Keough na obrazovke zažila lesbický bozk s herečkou a speváčkou Kylie Minogue v snímke Jack & Diane (2012).
 • Herečka Jeny Malone sa zas bozkávala s Elle Fanning v horrorovom filme The Neon Demon, kde však nešlo opráve najromantickejšiu scénu.

Lesbický film Lovesong – Trailer (ukážka)

Lovesong – Official Trailer HD

Neglected by her husband, Sarah embarks on an impromptu road trip with her young daughter and her best friend, Mindy. Along the way, the dynamic between the two friends intensifies before circumstances force them apart. Years later, Sarah attempts to rebuild their intimate connection in the days before Mindy’s wedding.

Celý film Lovesong online (anglicky)

Watch Lovesong 2016 Online Free

Uploaded by kat phylo on 2017-08-11.

Názor autora článku:
Aj keď film nepatrí k špičke lesbických filmov, dokáže vyčariť príjemne strávený večer pri filme. V niektorých momentoch som bola plná očakávaní. Oceňujem realistický záver filmu (na rozdiel od väčšiny Hollywoodskych trhákov). Tiež verím, že sa v tomto filme nájde mnoho žien, ktoré vedú heterosexuálny život, no tajne sú (platonicky) zamilované do ženy zo svojho okolia, alebo ženy, ktoré experimentovali, objavili v sebe túžbu po žene, no nevedia, či ich náklonnosť bude opätovaná.
TIP: Film nájdete v plnej kvalite aj na Netflixe.

Publikované vOdporúčame

Veronika Kováčová

Milovníčka filmov a umenia, žijúca v dlhoročnom šťastnom vzťahu.

2 komentáre

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás