RAINBOW-HEART.sk

Lesbický film Sklenená izba (The Glass Room) – ide o skutočný príbeh?

The Glass Room - Sklenená Izba

Nový česko-slovenský film SKLENENÁ IZBA je film nakrútený podľa svetového bestselleru THE GLASS ROOM britského spisovateľa Simona Mawera. Kniha je inšpirovaná históriou výnimočnej Vily Tugendhat, ktorá sa nachádza v Brne. Príbeh hlavných predstaviteliek vás bude držať v napätí určite až do konca.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt "the glass room" movie
Český lesbický film Sklenená Izba

Niekoľko faktov o filme Sklenená Izba

Hodnotenie IMDB: 6.9
Hodnotenie ČSFD: 52%
Obsadenie:  Hanna AlströmClaes BangAlexandra Borbély
Anglický názov: The Glass Room
Rok: 2019
Žáner: Dráma
Krajina: Česká Republika / Slovensko

Liesel a Hana vo filme Sklenená izba (Zdroj: GARFIELD FILM)

O čom je film Sklenená Izba?

Lesbický film Sklenené Izba sa odohráva v Brne. Na kopci nad Brnom vyrástol na začiatku tridsiatych rokov dvadsiateho storočia mimoriadny dom z betónu a ocele. Architekt Von Abt túto jedinečnú stavbu navrhol pre bohatého podnikateľa Viktora Landauera, jeho ženu Liesel a ich rodinu. Stredobodom domu je Sklenená izba, ktorá sa stáva nielen architektonickým skvostom, ale aj synonymom krásy, modernosti, otvorenosti a rovnako tiež symbolom nádeje a budúcnosti.

Rodinný život, aký si Liesel vysnívala, prestúpený svetlom a pokojom priezračného priestoru, naplnený láskou a umocnený vzťahom s nerozlučnou priateľkou Hanou, však nemá dlhé trvanie. Viktor je Žid a Európu čím ďalej tým viac zahaľuje tieň nacizmu. Rodina sa pripravuje na odchod do exilu. Ďalšou ranou je pre Liesel bolestné zistenie, že Viktor má pomer s mladou ženou Katou, ktorej ako vojnovej utečenkyni, poskytli vo svojom dome azyl. Liesel sa čoraz silnejšie upína k Hane. Kým ona je však vo svojich citoch rezervovaná, Hana je voľnomyšlienkárka, ktorá si rada užíva všetko šťavnaté, čo život prináša. A hoci Liesel cíti, že za ich priateľstvom klíči niečo viac, bráni sa tomu dať priechod. V panike a zmätku, ktoré sprevádzajú nemeckú inváziu, Landauerovci za dramatických okolností utekajú z Československa. Vila však zostáva a jej príbeh pokračuje.

Vila Tugendhat, detail terasy. Foto: David Židlický

Lesbický film Sklenená izba – čo ste možno nevedeli

 • Film sa aj napriek medzinárodnému hereckému obsadeniu premieta v kinách s českým dabingom.
 • Vila Tugendhat, v ktorej sa príbeh odohráva skutočne existuje a je postavená nad Brnom. Jej majiteľkou bola Greta Tugendhat, ktorá vilu dostala od svojho otca, pretože ako žena sa v tej dobe nemohla stať dedičkou podnikateľského impéria.
 • Po vojne sa vila čiastočne opravila a slúžila ako tanečné konzervatórium a neskôr ako rehabilitačné centrum pre deti s poruchami chrbtice. V roku 1963 sa po veľkej snahe architekta Františka Kalivodu stala vila kultúrnou pamiatkou.
 • V rokoch 2010 – 2012 bola vila finálne zreštaurovaná a jednotlivé komponenty a detaily takmer na sto percent dotiahnuté podľa Miesových návrhov a fotografií z roku 1930. 
 • Kniha a film sú inšpirované historickými udalosťami a osudom vili Tugendhat. Lesbický príbeh hlavných hrdiniek je však fiktívny.

Trailer – ukážka filmu Sklenená Izba

SKLENENÁ IZBA | od 14.3. v kinách | official TRAILER (2019)

? Pozrite si trailer na nový česko-slovenský film SKLENENÁ IZBA.? Film nakrútený podľa svetového bestselleru THE GLASS ROOM britského spisovateľa Simona Mawera, inšpirovaný príbehom výnimočnej Vily Tugendhat. s medzinárodným hereckým obsadením – Carice van HOUTEN, Hanna ALSTRÖM Karel RODEN, Alexandra BORBÉLY, Roland MØLLER, Zuzana FIALOVÁ, Claes BANG, Martin HOFMANN, Vladimír POLÍVKA a ďalší.

Zdroje
https://www.glassroommovie.com/
Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 22 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 1 hodina dozadu
 • Aktívny 3 dní, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 21 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás