RAINBOW-HEART.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Dúhový PRIDE Bratislava 2019

20. júla 2019 @ 15:00 - 20:00

 

 

 

 

(ENGLISH below)

SÚHRN REPORTÁŽI Z PRIDU S FOTKAMI A VIDEAMI NÁJDETE NA NAŠOM FACEBOOKU

 

Deviaty ročník pestrofarebného festivalu Dúhový PRIDE Bratislava sa uskutoční v sobotu 20. júla 2019. Dúhový PRIDE Bratislava 2019 nadväzuje na podobné sprievody vo svete, ktoré upozorňujú, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Od ostatného PRIDEu prebehli troje voľby a o pár mesiacov nás čakajú ďalšie. Namiesto hľadania a presadzovania riešení problémov, ktoré trápia všetkých ľudí na Slovensku, však politická reprezentácia zneužíva tému práv LGBT ľudí ako nástroj politického boja a rozdeľovania spoločnosti. K výzve Robte politiku pre ľudí a nie pre boj! sa môžeš pridať tu: http://duhovypride.sk/index.php/politika-pre-ludi/

Týždeň sprievodných podujatí začína v pondelok 15. júla talkshow Hlasy PRIDE, v ktorej moderátor Fedor Blaščák privíta zaujímavých hostí z LGBT komunity. Počas týždňa si naše partnerské organizácie pripravili pestrú zmes podujatí: diskusie, živé knižnice, divadlo, workshopy, filmy, tanec a prednesy. Kompletný program nájdete na stránke: www.duhovypride.sk.

Vyvrcholením programu bude 20. júla festival na Hviezdoslavovom námestí a sprievod mestom. Podujatie bude moderovať Peter Šarkan Novák.

PROGRAM FESTIVALU 20. júla 2019
Hviezdoslavovo námestie

15:00
Príhovory hostí na pódiu, Erik Žigmund – ERØ a Teri Čikoš

po 16:00
Sprievod ulicami Starého mesta

17:00 až 20:00
Bad Karma Boy, Funkiez, Modré hory, Chalani z chatrče, Matia/B-complex a Monika Yamamoto and House of Velvet

22:00
Afterparty Dúhový PRIDE Bratislava v troch kluboch na Námestí SNP v centre Bratislavy: Ixel, Bohéma a Fuga.

Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sa tento ročník festivalu mohol uskutočniť. Hneď po zverejnení rozhodnutia ministerky kultúry nepodporiť náš projekt napriek jeho schváleniu odbornou komisiou sa nám ozvali viaceré firmy a ľudia, ktorí nás chceli podporiť. Dohodli sme sa so Slovenskou sporiteľňou a zverejnili výzvu www.zafarebnukulturu.sk, kde je stále možné prispieť na našu činnosť.
Festival Dúhový PRIDE Bratislava 2019 sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie, individuálnej dotácii Bratislavského samosprávneho kraja, Grantového programu hlavného mesta SR Bratislavy Ars Bratislavensis, veľvyslanectva Kanady a sponzorstve spoločností Slovenská sporiteľňa a Lenovo. Projekt Zvýšenie akceptácie LGBTI ľudí prostredníctvom pozitívnych príkladov a politík na lokálnej úrovni je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

—————

The ninth year of the colorful Rainbow PRIDE Bratislava will take place on Saturday, 20 July 2019. Rainbow PRIDE Bratislava 2019 builds on similar prides around the world that advocate for equality amongst all, regardless of their sexual orientation or gender identity.

Three elections happened in Slovakia since the last PRIDE in 2018 and another one is a few months ahead. Political representation has been exploiting the subject of LGBT rights as an instrument for political struggle and division of the society instead of promoting solutions for problems of the country.

PRIDE week starts on Monday, July 15th with the Voices of PRIDE talkshow, where Fedor Blaščák hosts interesting guests from the LGBT community. During the week of 15 – 21 July our partner organizations have prepared a varied mix of side events: discussions, living library, theater, workshops, movies, dance and recitals. You can find the complete program of side events at: www.duhovypride.sk

The program will culminate on 20 July with a PRIDE festival at Hviezdoslavovo Square with a PRIDE parade around the Bratislava Old Town.

PROGRAM OF THE PRIDE FESTIVAL on 20 July
Hviezdoslavovo Square

15:00
Guest speeches, concert of Erik Žigmund – ERØ and Teri Čikoš

after 16:00
PRIDE parade in the streets of the Old Town

17:00 to 20:00
concerts: Bad Karma Boy, Funkiez, Modré hory, Chalani z chatrče, Matia/B-complex and Monika Yamamoto and House of Velvet

22:00
Afterparty in three clubs at the SNP Square in the city center: Ixel, Bohéma and Fuga

Podrobnosti

Dátum:
20. júla 2019
Čas:
15:00 - 20:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1055676347952995

Miesto udalosti

Hviezdoslavovo námestie
Hviezdoslavovo námestie
Bratislava, 811 02 SK
+ Google Map

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 9 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 20 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás