RAINBOW-HEART.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Férovosť očami queer komunity • Košice

9. januára 2020 @ 18:00 - 20:00

Slovensko je krásna krajina, ktorá je bohatá aj vďaka svojej rôznorodosti. V posledných rokoch sa však čoraz častejšie útočí na rôzne menšiny, či skupiny obyvateľov. Namiesto toho, aby politika prinášala riešenia reálnych problémov, sme svedkami vyhrocovania situácie. Jedným z prvých terčov sú ľudia s inou sexuálnou orientáciou a rodovou identitou. Politici a političky ich využívajú na naháňanie lacných bodov a tým žiaľ podporujú šírenie predsudkov a nenávisti.

Pozývame vás na diskusiu o situácii LGBTI ľudí na Slovensku. Príďte sa s nami porozprávať o tom, ako si predstavujete férovosť pre queer komunitu na Slovensku a čo od politikov a političiek očakávate v parlamente.

Diskusia: Férovosť očami queer komunity
Čas: 18:00 – 20:00
Miesto: Košice (upresníme 7.1.)

———————

Lucia Plaváková: Som právnička, ľudskoprávna aktivistka a matka. S mojou partnerkou chcem vychovávať naše dieťa na takom Slovensku, ktore je fér ku všetkým rodinám. Fér ku všetkým z nás.

Ondrej Prostredník: Som teológ a publicista. Venujem sa právam menšín, rodovej rovnosti a medzináboženskému dialógu.

Zara Kromková: Pôsobím ako komunitná pracovníčka komunitného a poradenského centra pre LGBTI+ ľudí PRIZMA v Košiciach a tiež som členkou OZ TransFúzia, ktoré sa 10 rokov venuje zlepšovaniu situácie trans ľudí na Slovensku. Venujem sa najmä poradenstvu, pre trans ľudí, mediálnym výstupom a práci s LGBTI+ komunitou na východnom Slovensku. Mojou túžbou je rešpektujúca a otvorená spoločnosť, pre všetky skupiny jej obyvateľstva a prenesenie európskych hodnôt do slovenskej politiky.

Róbert Furiel: Som riaditeľ a štatutárny zástupca občianskeho združenia Saplinq. Od konca strednej školy sa venujem rôznym formám ľudskoprávneho aktivizmu so zameraním na práva LGBTI ľudí. Aktívne som viac ako tri roky pôsobil v študentskom LGBT združení Charlie na Karlovej univerzite v Prahe. Som zakladajúcim členom Dúhového PRIDE Bratislava, kde som tiež tri roky pôsobil. Momentálne okrem rozvoja LGBT komunít pôsobím ako školiteľ programu Erasmus+:Mládež v akcii pre českú národnú agentúru programu a ako koordinátor aktivizmu a fundraisingu Amnesty International Slovensko. Venujem sa projektovému manažmentu, grantovému fundraisingu a power-networkingu. Medzi moje vášne patrí čítanie, vzdelávanie sa a menenie sveta k lepšiemu.

Podrobnosti

Dátum:
9. januára 2020
Čas:
18:00 - 20:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/2916081278415540

Miesto udalosti

Kosice, Slovakia
Kosice, SK + Google Map

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás