RAINBOW-HEART.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

II. Svet podľa Gabriela

7. marca 2020 @ 17:00 - 23:59

Druhý ročník festivalu transrodovej kultúry
SVET PODĽA GABRIELA

Festival transrodovej kultúry “Svet podľa Gabriela” vznikol na základe príbehu tragicky zosnulého Gabriela Švábenského, ktorý 5. marca 2018 spáchal samovraždu. Gabriel bol transrodovým človekom, narodil sa ako dievča a aj napriek úsiliu a podpore všetkých blízkych, ktorí ho milovali, sa rozhodol dobrovoľne ukončiť svoj život.

Zámerom festivalu je rozširovať povedomie o trans komunite na Slovensku a vyvolať verejný diskurz formou debát, divadelných predstavení, literárnych čítačiek, koncertov, filmových predstavení a výstav. Hlavným motívom je upozorňovať na kritickú situáciu transrodových ľudí a približovať ich životy a problémy väčšinovému publiku.

Iniciatíva Inakosť udeľovala 16. decembra 2019 Ceny Inakosti pre osobnosti a aktivity, ktoré pozitívne zviditeľnili LGBTI ľudí na Slovensku alebo pomohli zlepšiť ich postavenie v našej spoločnosti. Festival dostal cenu v kategórii “Počin roka”, udeľovanou za aktivitu, ktorá prispela k zlepšeniu života LGBTI ľudí.

Témou druhého ročníka festivalu bude transrodovosť v rodine, čo bude aj hlavným motívom diskusie, ktorú aj tentoraz povedie Michal Havran a rozprávať sa bude s Veronikou Hraškovou, ktorá sa venuje poradenstvu a inklúzii menšinových skupín a s Pavlínou Fichta Čiernou, matkou transrodového dieťaťa.

Okrem diskusie sa môžete tešiť na scénické čítanie v podaní Zuzany Fialovej, divadelné predstavenie súboru SkRAT – Mono, koncert kapely The Youniverse, drag show House of Garbáge a after party s DJom Reverendom.

Sprievodnými podujatiami večera budú výstava fotografií Clauda Johanna Čierneho a videoprojekcia dokumentu Havanský denník od Diany Mrázikovej o živote kubánskych transrodových ľudí.

Podrobnosti nájdete na www.svetpodlagabriela.sk

Dobrovoľná zbierka na organizáciu festivalu je na https://www.startlab.sk/svet-podla-gabriela-2/

Ďakujeme, že nás podporíte.

Tešíme sa na stretnutie v A4.

Podrobnosti

Dátum:
7. marca 2020
Čas:
17:00 - 23:59
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/859437444513525

Miesto udalosti

A4 – priestor súčasnej kultúry
Karpatská 2 (budova YMCA)
Bratislava, 81105 SK
+ Google Map

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás