RAINBOW-HEART.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Pride Praha 2019 (Prague Pride 2019)

5. augusta 2019 - 11. augusta 2019

Pride Praha

Pride Prague 2019 sa tohto roku uskutoční od 5. do 11. Augusta. Akcia bude trvať týždeň a jej vyvrcholením bude dúhový pochod. Presný program nájdete na oficiálnej stránke www.praguepride.cz

Prague Pride Festival

Z histórie Pride Praha

Festival Prague Pride (alebo tiež Pride Praha) sa koná každoročne v auguste už od roku 2011. Bol dôvodom založenia spolku Prague Pride, u ktorého zrodu stáli českí LGBT aktivisti dlhodobo žijúci v Prahe. V súčasnej dobe patrí Prague Pride medzi najväčšie kultúrne akcie v Českej republike. Festival trvá týždeň a pravidelne predstavuje cez stovku kultúrnych i spoločenských, verejných diskusií a debát, športových udalostí i duchovných stretnutí. Do Prahy prináša významných zahraničných hostí.

Vrcholom týždňa Prague Pride je sobotňajší sprievod Prahou, ktorého sa zúčastňujú desiatky tisíc ľudí. Festival sa koná pod záštitou pražských primátorov a primátorek, od roku 2015 kráčala primátorka Adriana Krnáčová v čele sprievodu. V roku 2018 sa do Pride Parade zapojila holandská poslankyňa Európskeho parlamentu Sophie in’t Veld. Sprievodu sa zúčastňujú politici a političky, členovia politických strán, zamestnanci firiem, rodičia a priatelia LGBT ľudí, ktorí tak verejne vyjadrujú podporu  právam bez ohľadu na sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Festival pripravuje tím nadšencov, ktorí mu v priebehu celého roka venujú svoje večery a víkendy bez nároku na honorár. V čase konania festivalu sa pripájajú ďalšie desiatky až stovky dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. V čele festivalového tímu stojí od roku 2018 Hana Kulhánková.

 

Chystáte sa na Pride Praha 2019? My určite áno 🙂

Podrobnosti

Začiatok:
5. augusta 2019
Koniec:
11. augusta 2019
Udalosť Značky:
, , , , , ,
Webstránka:
https://www.praguepride.cz

Miesto udalosti

Praha
Praha, Česká republika

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás