RAINBOW-HEART.sk
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Živá knižnica na PRIDE Bystrica

29. júna 2019 @ 13:00 - 30. júna 2019 @ 5:00

Ľúbiť a byť ľúbený bez ohľadu na rodovú identitu či sexuálnu orientáciu je právom každého človeka a malo by byť bez výnimky chránené. A práve preto vás v sobotu 29. júna vás srdečne pozývame na Živú knižnicu, ktorú organizujeme ako súčasť programu #PRIDE v Banskej Bystrici. Druhý ročník podujatia, ktorého sme hrdými účastníkmi a účastníčkami sa bude niesť v duchu prelomových spoločenských zmien – smerom k dôstojnosti, vzájomnému rešpektu a zodpovednosti za podobu sveta, v ktorom žijeme, a v ktorom chceme žiť.

Informácie o knižkách, ktoré budete môcť stretnúť prinesieme už čoskoro. Sledujte nás a dozviete sa viac. Ďakujeme organizátorom a organizátorkám z Inokraju za pozvanie a tešíme sa na vás.

?️‍??️‍??️‍??️‍??️‍??️‍??️‍??️‍??️‍??️‍??️‍??️‍?

Viac informácii o podujatí:

PRIDE BB 2019 – Prechod na rovnosť

Causes event in Banská Bystrica, Slovakia by Inokraj and 2 others on Saturday, June 29 2019 with 429 people interested and 88 people going. 5 posts in…

Podujatie #PRIDE #BB má za cieľ spájať rôzne komunity, subkultúry a iniciatívy, ktoré svoje aktivity smerujú ku konštuktívnym riešeniam rôznych lokálnych, spoločenských alebo environmentálnych problémov – a zároveň sú ochotné vymedziť sa voči nálepkovaniu a strachu z inakosti – homofóbii, transfóbii a bifóbii. Chceme tým spoločne ukázať, že si prajeme žiť v atmosfére, v ktorej sa vieme vypočuť a objaviť veci, ktoré nás spájajú.

Pestré sobotné popoludnie #PRIDE #BB má taktiež za cieľ poukázať na javy, ktoré našu spoločnosť ohrozujú skutočne, nielen fiktívne (ako to, bohužiaľ, vidíme v prípade populistického naratívu o tom, že LGBTI komunita ohrozuje tradičnú rodinu a hodnoty). Čo nás však ohrozuje naozaj, sme my sami – keďže naša ľudská aktivita je jednou z hlavných príčin prebiehajúcich klimatických zmien. Tie nie sú len videom z facebooku, ale týkajú sa každého z nás bez rozdielu.

Stále sú však medzi nami takí, ktorí rozdiely medzi ľuďmi radi zdôrazňujú a pripisujú im negatívne vlastnosti. Menšiny sú v tomto populárne, a ako terč znevažovania sa menia podľa aktuálneho kurzu či historického obdobia. Je smutné, že ešte stále sa nájdu ľudia, ktorí prirodzenú rôznorodo(vo)sť vlastností a prejavov identity človeka – dokážu označovať za hriech či chorobu. Dlhodobo tak spochybňujú autentické prežívanie a súčasť identity mnohých ľudí.

My však máme za to, že hrdosť je opakom hanby. Tej hanby, v ktorej mnohí z nás vo svojom spoločenskom prostredí vyrastali, a mnohí ju dodnes pod tlakom dogiem a predsudkov s úzkosťou pociťujú. Dokedy ešte? Túžime po dôstojnom živote a rovnoprávnosti.

Budeme veľmi radi, a tiež hrdí s Vami na to, čo robíte, keď sa v tento letný deň pridáte k nám. Zmeny sa týkajú nás všetkých.

Svoju účasť a podporu Inokraju zatiaľ vyjadrili tieto organizácie a iniciatívy:
Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, NIE V NAŠOM MESTE, Artforum Banská Bystrica a Doboška.

Podrobnosti

Začiatok:
29. júna 2019 @ 13:00
Koniec:
30. júna 2019 @ 5:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/356573151721698

Miesto udalosti

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry
Námestie SNP 16
Banská Bystrica, 974 01 SK
+ Google Map

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 9 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 20 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás