RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#17)

LGBT novinky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 LGBT aktuality zo Slovenska a Česka

PRIDE Košice chystá 8. ročník, bude hlavne online

Tím košického LGBT+ festivalu sa pustil do príprav ôsmeho ročníka, ktorý naplánovali na sobotu 22. augusta. Vzhľadom na obmedzenia spojené s pandémiou sa organizátori a organizátorky rozhodli sústrediť najmä na online prenos podujatia. “Hlavnou myšlienkou PRIDE je budovanie komunity, kde ľudia nachádzajú zázemie a bezpečie. Potreba spolupatričnosti je ešte silnejšia v týchto časoch izolácie.

#2 LGBT aktuality zo sveta

Francouzské město přerušilo družbu s polským protějškem kvůli diskriminaci LGBT komunity

Vyhlašování zón bez gayů a leseb, které stále rozděluje Polsko, vyvolalo negativní reakci i v zahraničí. Polský kabinet kritizují vlády řady zemí, vytváření podobných zón odsoudil i Evropský parlament. Ve Francii začali rušit družební styky s polskými městy, která se k vyhlašování zón bez gayů a leseb dobrovolně připojila.

Orbán proti trans lidem. Maďarsko chce povolit pouze „pohlaví, se kterým se člověk narodil”

Maďarská pravicová vláda se chystá ukončit legální uznávání trans lidí v zemi. Podle britského serveru The Guardian prosadí zřejmě ministři pod vedením Viktora Orbána předpis, který pohlavní identitu lidí určí na základě jejich „biologického pohlaví založeného na primárních pohlavních charakteristikách a chromozomech”. Tím fakticky znemožní lidem legálně své pohlaví změnit.

#3 Názor a proti-názor

Myslí program Matovičovej vlády na všetkých?

Vláda dnes predstavila návrh svojho programového vyhlásenia , ktoré má na najbližšie štyri roky zadefinovať a určiť smerovanie vývoja Slovenska. Hoci vítame niektoré plánované opatrenia, ako je napríklad umožnenie občanom a občiankam Slovenska dlhodobo žijúcim na území iného štátu nadobudnúť občianstvo toho štátu bez straty občianstva Slovenska, pri otázkach ochrany ľudských práv a rovnoprávnosti všetkých ľudí žijúcich na Slovensku sa však obávame mnohých “nášlapných mín”.

#4 Bulvár

Pamätáte sa na otca slávnych sestier? Dnes je z neho Caitlyn a už nie je sama

Že sa rozhodol pre zmenu, už dávno vieme, ako sa mu, teda jej – darí dnes? Pozrite, akou zmenou si prešiel otec slávnych sestier Kylie a Kendall Jenner… Kedysi Bruce Jenner vychoval dve dcéry a žil bežný život po boku svojej tretej manželky, slávnej Kris Jenner.

#5 LGBT Príbehy a rozhovory

Pár rozdělený koronavirem: Láďu do USA za partnerem nepustí. Registraci Trump neuznává

Ne všichni mají to štěstí, že mohou být v těžké době pandemie s někým, koho milují. Po vyhlášení nouzového stavu zůstal Ladislav v Česku a jeho americký partner v USA. Když byly zavřené hranice, nebyla šance, aby Ladislav mohl Česko opustit, výjimka platila pouze pro manžele, ne pro registrované páry.

Patrik (27): Nejsem ani homosexuál, ani hetero. Jsem prostě bisexuál, který nikam nepatří – SpokojenéŽeny.cz

Moje holka mě nechala, když jsem se přiznal, že jsem spal s mužem. Mně totiž na pohlaví nezáleží, osoba mě musí přitahovat jako člověk a je jedno, kterého pohlaví je. Jenže si připadám, že nikam nepatřím. Pro homosexuální skupiny jsem málo gay, a heteráci mě mezi sebe také přijmout nechtějí.

Mali najväčší biznis s gay pornom v USA. A potom sa dozvedeli, že ich syn je gay tiež

Od rodičov dostala v detstve jasné inštrukcie. Keď sa ťa niekto bude pýtať, aké zamestnanie majú tvoji rodičia, povedz, že sme manažéri. Alebo že pracujeme v realitách. Súvisiaci článok Madonna nás mala za idiotov, vraví Pedro Almodóvar. U kamarátov zisťuje stav libida Čítajte Režisérka Rachel Manson až do vysokej školy nevedela, čím sa jej mama a otec živia.

Šťastní spolu, užívajú si lásku v izolácii! Evans a jeho partner majú idylku

O sexuálnej orientácii herca Luka Evansa sa už nejaký ten rok vie. Svoju homosexualitu nikdy neskrýval. Posledné mesiace sa hrdo hlási aj k svojmu partnerovi. Pozrite si tento príspevok na Instagrame #happytogether Príspevok, ktorý zdieľa Rafismo ⚔️ (@rafaolarra), O súkromnom živote Evansa sa toho nevedelo veľa – špekulovalo sa o jeho romániku s modelom Jonom Kortajarenom či o ďalších známych mužoch šoubiznisu.

foto: Designed by Freepik

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás