RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#17)

LGBT novinky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 LGBT aktuality zo Slovenska a Česka

PRIDE Košice chystá 8. ročník, bude hlavne online

Tím košického LGBT+ festivalu sa pustil do príprav ôsmeho ročníka, ktorý naplánovali na sobotu 22. augusta. Vzhľadom na obmedzenia spojené s pandémiou sa organizátori a organizátorky rozhodli sústrediť najmä na online prenos podujatia. “Hlavnou myšlienkou PRIDE je budovanie komunity, kde ľudia nachádzajú zázemie a bezpečie. Potreba spolupatričnosti je ešte silnejšia v týchto časoch izolácie.

#2 LGBT aktuality zo sveta

Francouzské město přerušilo družbu s polským protějškem kvůli diskriminaci LGBT komunity

Vyhlašování zón bez gayů a leseb, které stále rozděluje Polsko, vyvolalo negativní reakci i v zahraničí. Polský kabinet kritizují vlády řady zemí, vytváření podobných zón odsoudil i Evropský parlament. Ve Francii začali rušit družební styky s polskými městy, která se k vyhlašování zón bez gayů a leseb dobrovolně připojila.

Orbán proti trans lidem. Maďarsko chce povolit pouze „pohlaví, se kterým se člověk narodil”

Maďarská pravicová vláda se chystá ukončit legální uznávání trans lidí v zemi. Podle britského serveru The Guardian prosadí zřejmě ministři pod vedením Viktora Orbána předpis, který pohlavní identitu lidí určí na základě jejich „biologického pohlaví založeného na primárních pohlavních charakteristikách a chromozomech”. Tím fakticky znemožní lidem legálně své pohlaví změnit.

#3 Názor a proti-názor

Myslí program Matovičovej vlády na všetkých?

Vláda dnes predstavila návrh svojho programového vyhlásenia , ktoré má na najbližšie štyri roky zadefinovať a určiť smerovanie vývoja Slovenska. Hoci vítame niektoré plánované opatrenia, ako je napríklad umožnenie občanom a občiankam Slovenska dlhodobo žijúcim na území iného štátu nadobudnúť občianstvo toho štátu bez straty občianstva Slovenska, pri otázkach ochrany ľudských práv a rovnoprávnosti všetkých ľudí žijúcich na Slovensku sa však obávame mnohých “nášlapných mín”.

#4 Bulvár

Pamätáte sa na otca slávnych sestier? Dnes je z neho Caitlyn a už nie je sama

Že sa rozhodol pre zmenu, už dávno vieme, ako sa mu, teda jej – darí dnes? Pozrite, akou zmenou si prešiel otec slávnych sestier Kylie a Kendall Jenner… Kedysi Bruce Jenner vychoval dve dcéry a žil bežný život po boku svojej tretej manželky, slávnej Kris Jenner.

#5 LGBT Príbehy a rozhovory

Pár rozdělený koronavirem: Láďu do USA za partnerem nepustí. Registraci Trump neuznává

Ne všichni mají to štěstí, že mohou být v těžké době pandemie s někým, koho milují. Po vyhlášení nouzového stavu zůstal Ladislav v Česku a jeho americký partner v USA. Když byly zavřené hranice, nebyla šance, aby Ladislav mohl Česko opustit, výjimka platila pouze pro manžele, ne pro registrované páry.

Patrik (27): Nejsem ani homosexuál, ani hetero. Jsem prostě bisexuál, který nikam nepatří – SpokojenéŽeny.cz

Moje holka mě nechala, když jsem se přiznal, že jsem spal s mužem. Mně totiž na pohlaví nezáleží, osoba mě musí přitahovat jako člověk a je jedno, kterého pohlaví je. Jenže si připadám, že nikam nepatřím. Pro homosexuální skupiny jsem málo gay, a heteráci mě mezi sebe také přijmout nechtějí.

Mali najväčší biznis s gay pornom v USA. A potom sa dozvedeli, že ich syn je gay tiež

Od rodičov dostala v detstve jasné inštrukcie. Keď sa ťa niekto bude pýtať, aké zamestnanie majú tvoji rodičia, povedz, že sme manažéri. Alebo že pracujeme v realitách. Súvisiaci článok Madonna nás mala za idiotov, vraví Pedro Almodóvar. U kamarátov zisťuje stav libida Čítajte Režisérka Rachel Manson až do vysokej školy nevedela, čím sa jej mama a otec živia.

Šťastní spolu, užívajú si lásku v izolácii! Evans a jeho partner majú idylku

O sexuálnej orientácii herca Luka Evansa sa už nejaký ten rok vie. Svoju homosexualitu nikdy neskrýval. Posledné mesiace sa hrdo hlási aj k svojmu partnerovi. Pozrite si tento príspevok na Instagrame #happytogether Príspevok, ktorý zdieľa Rafismo ⚔️ (@rafaolarra), O súkromnom živote Evansa sa toho nevedelo veľa – špekulovalo sa o jeho romániku s modelom Jonom Kortajarenom či o ďalších známych mužoch šoubiznisu.

foto: Designed by Freepik

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Profile picture of Emma
Profile picture of martinmatejko
Profile picture of RAINBOW-HEART admin
Profile picture of Boris Lukáč
Profile picture of JaZu
Profile picture of abrakadabra
Profile picture of Pupstek
Profile picture of Diana120
Profile picture of youzer
Profile picture of Emil-Bencat
Profile picture of marco
Profile picture of tomi
Profile picture of QUEER-WORLDS-SLOVAKIA
Profile picture of Veronica

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie