RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#27)

LGBT novinky - duhový koláč

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Mladý Španiel o praktikách pri liečbe homosexuality

Nutili nás pálit fotky matek, říká gay, který prošel antihomosexuální terapií – Echo24.cz

Znovuzrození, záchrana či vyléčení. Tak se označuje výsledek terapie, která se zaměřuje na „léčbu” homosexuality. Podobné terapie provozuje ve Spojených státech, Mexiku, Izraeli či Polsku organizace Bratrská cesta. Při procesu využívají kruté metody, kterými se snaží potírat vrozené příčiny přitažlivosti k osobám stejného pohlaví.

#2 Elton John a Putin si vymenili názory o LGBT

Elton John označil Putina za pokrytca. Je génius, ale o LGBT nemá pravdu, tvrdí šéf Kremľa

Eltona Johna rozhorčili výroky, že hodnoty liberálnej demokracie boli prekonané a že ich väčšina ľudí v západných štátoch odmietla.

#3 Aký bol Pride v New Yorku?

Gay Pride v New Yorku bol vraj najväčší v dejinách

Približne 150-tisíc ľudí sa v nedeľu zúčastnilo na veľkom pochode príslušníkov sexuálnych menšín po newyorskom Manhattane. Ďalšie zhruba štyri milióny divákov sa pestrofarebnému sprievodu prizerali, informovala agentúra Reuters. Newyorský Gay Pride sa konal pri príležitosti 50. výročia takzvaného Stonewallského povstania z roku 1969.

Gay Pride v New Yorku prilákal 150-tisíc ľudí, ďalšie štyri milióny sa prizerali

NEW YORK. Približne 150.000 ľudí sa v nedeľu zúčastnilo na veľkom pochode príslušníkov sexuálnych menšín po newyorskom Manhattane. Ďalšie zhruba štyri milióny divákov sa pestrofarebnému sprievodu prizerali, informovala agentúra Reuters. Newyorský Gay Pride sa konal pri príležitosti 50. výročia takzvaného Stonewallského povstania z roku 1969.

Herečka Zuzana Fialová na Gay Pride v New Yorku: “Videla som lesbický motorkársky gang, na zožratie boli” – Hlavné správy

New York 1. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Instagram) Približne 150.000 ľudí sa v nedeľu zúčastnilo na veľkom pochode príslušníkov sexuálnych menšín po newyorskom Manhattane. Ďalšie zhruba štyri milióny divákov sa pestrofarebnému sprievodu prizerali, informovala agentúra Reuters Newyorský Gay Pride sa konal pri príležitosti 50. výročia takzvaného Stonewallského povstania z roku 1969.

#4 Pride Bratislava bude

Dúhový Pride bude, peniaze našiel inde

O dva a pol týždňa Bratislava sfarebnie. Napriek stopnutým dotáciám z rezortu kultúry sa v hlavnom meste už po deviatykrát uskutoční Dúhový Pride za práva a na podporu LGBTI komunity. Tentoraz na jeho realizáciu prispelo ministerstvo spravodlivosti, Slovenská sporiteľňa či ľudia v dobrovoľnej zbierke. Na akcii sa očakáva šesťtisíc účastníkov.

#5 Boj o homosexuálne manželstvá v Česku nekončí

Gayové a lesby tlačí na Babiše. Chtějí právo na manželství, štvou je stereotypy

Transsexuálka James mluví o tom, jak je těžké poprosit o tampón. Jiný účastník popsal, jak je těžké vytvořit niterní sdružení homosexuálů. Jejich práva u nás brání Christian Noll z IBM. A všichni se sešli na konferenci LGBT komunity v Praze.

#9 Šefčovič prekvapivo podporuje gay rodinu

Nový konflikt? Šefčovič má v tíme homosexuálov, národniari už zúria. Vyťahujú aj Ústavu!

Národniari sa pustili do eurokomisára! Podpredsedovi SNS Jaroslavovi Paškovi sa nepáči, že Maroš Šefčovič podporuje svojho podriadeného v Európskej komisii, ktorý je homosexuál a so svojím manželom majú dvojičky vďaka náhradnej matke. Dan Merly-Sobovitz z Izraela, ktorý je digitálnym komunikačným stratégom komisára, a jeho partner Francúz Grégory Merly-Sobovitz si dali vynosiť deti Američankou údajne za 100-tisíc eur.

#10 Dúhová rodina na tretiu

https://www.cas.sk/clanok/857792/syn-povedal-rodicom-ze-je-gay-netusiac-s-cim-vyrukuju-oni-sokujuce-priznanie/?fbclid=IwAR2A8eFM9LVIw1-I6L2wGgZSzBqbJfxNLHibGPNN-CgVOqvWh8rNuC-iH94

#10 Bulvár: Homosexuálny vzťah v skupine One Direction?

Seriál Euforie zobrazil homosexuální styk členů skupiny One Direction. Fanoušky to pobouřilo | Kultura | Lidovky.cz

Nový seriál Euforie (Euphoria) z produkce televize HBO obsahuje animovanou scénu pohlavního styku dvou členů populární popové skupiny One Direction. Těch se ale pravděpodobně HBO na nic neptala. Nejhůř to na sociálních sítích nesou fanoušci, kteří ale již dříve ve fanouškovských povídkách dávali oba dva aktéry dohromady.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Autor článku

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie