RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#28)

Dúhový LGBT dáždnik

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Svitá pre LGBT komunitu v Severnom Írsku na lepšie časy?

Homosexuálne manželstvá v Severnom Írsku by mohli byť legálne, podporu vyjadrili britskí poslanci – Webnoviny.sk

Britskí poslanci v utorok hlasovali v prospech legalizácie manželstiev párov rovnakého pohlavia a rozšírenie práv na interrupcie v Severnom Írsku. Hlasovanie však ešte nepovedie k zmene zákonov. O rozšírení prístupu k umelému prerušeniu tehotenstva a sobášoch homosexuálnych párov budú britskí poslanci znova hlasovať na jeseň, ak do 21.

https://www.webnoviny.sk/homosexualne-manzelstva-v-severnom-irsku-by-mohli-byt-legalne-podporu-vyjadrili-britski-poslanci/?fbclid=IwAR3YUOO_FVxIJHhrpwl7DvCHGptms7eVsxMiyxNIpAUWx5qIXoiLmoCF4wI

#2 Dúhová rodina na Slovensku? Áno 🙂

Lucia s Katkou vychovávajú dvojičky: Niektoré heterosexuálne páry deti zanedbávajú, no nikto im netvrdí, že nie sú pravá rodina

Vychovávať deti v partnerstve rovnakého pohlavia je na Slovensku nielen netradičné, ale pre mnohých ľudí aj nepochopiteľné. 36-ročná Lucia a jej partnerka Katka sa však nad takýmito názormi nepozastavujú a spoločne sa tešia zo 4-ročných dvojčiat. O obe deti sa príkladne starajú a poskytujú im dostatočné množstvo lásky, pozornosti a starostlivosti.

#3 Homofóbom roka sa stal Harabin

Harabin si prevezme anticenu Homofób roka

BRATISLAVA. Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin si anti-cenu Homofób roka prevezme. Oznámil to v utorok na sociálnej sieti Facebook. “Ak homofóbom roka má byť človek, ktorý len hovorí vždy pravdu, drží sa zákona, pokúša sa o spravodlivosť, chráni tradičnú rodinu a našu národnú identitu, tak budiš.

#4 Aké je mať spolužiaka transexuála?

Môj spolužiak transsexuál

Keď ho profesorka vyvolala, kráčal k tabuli v topánkach na vysokých podpätkoch, ktoré mu opticky predlžovali nohy v sieťkovaných pančuchách. „Mário, povedzte mi niečo o primárnych, sekundárnych a terciárnych informačných zdrojoch.” „Neviem to!” priznal a zaklipkal očami. Profesorka zalomila rukami a poslala ho späť do lavice.

#5 Aký vplyv má stres z homosexuality na zdravie?

Kvůli stresu hrozí neheterosexuálním lidem častěji duševní nemoc | ČeskéNoviny.cz

Klecany (u Prahy) – Neheterosexuálním lidem hrozí podle řady studií kvůli takzvanému menšinovému stresu častěji duševní nemoc. Podle odborníků je třeba se více věnovat bourání předsudků o LGBTQ+ lidech, tedy gayích, lesbách, bisexuálech i trans osobách.

#6 Dúhové rodiny to nemajú ľahké… čo navyše ich trápi?

Do jaké míry můžeme rozhodovat za naše děti? 2 – eMimino.cz

Téma Do jaké míry můžeme rozhodovat za naše děti? 2 popisuje jedna z žen na webu eMimino – přečtěte si její deníček a další příběhy o snažení, těhotenství, narození a mateřství. A napište nám i ten svůj.

#7 Obce v Poľsku proti LGBT

Desítky obcí se prohlásily za “zónu bez ideologie LGBT”

Více než tři desítky obcí hlavně na konzervativním jihovýchodě Polska se v posledních týdnech a měsících prohlásily za “zóny bez ideologie LGBT”. Jejich radní přijali usnesení, že odmítají útok na nevinnost dětí nebo autoritu rodiny. Polský ombudsman takový postup kritizuje.

#8 Dúhový Pride Bratislava už onedlho

Dúhový pride a pochod za rodinu budú v rovnaký deň

BRATISLAVA. Deviaty ročník festivalu Dúhový PRIDE Bratislava sa uskutoční v sobotu 20. júla. Napriek tomu, že Ministerstvo kultúry sa tohto roku rozhodlo festivalu neudeliť podporu, podujatie sa podarilo zorganizovať a tak aj tohto roku upozorní, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

ROZHOVOR s Martinom Mackom: Vyhrážky sú pri organizácii Dúhového PRIDE bežné | Glob.sk

BRATISLAVA – Už po deviatykrát sa tento mesiac na námestiach Bratislavy stretnú ľudia oblečení vo farbe dúhy. Pokojným pochodom opäť upozornia na problémy, s ktorými sa stretávajú v našej spoločnosti ľudia patriaci do LGBTI komunity. Glob.sk sa porozprával s organizátorom tejto udalosti a šéfom Iniciatívy Inakosť Martinom Mackom.

#9 Čo by povedala futbalistka Rapinoeová prezidentovi Trumpovi?

Lesba proti Trumpovi: Kapitánka „setřela” prezidenta a sklízí ovace za skvělý projev

Americký sport poslední dny ovládlo jedno jméno – Megan Rapinoeová. Kapitánka ženského fotbalového týmu si užívá se spoluhráčkami vítězné pocity po vítězství na mistrovství světa, ovšem nejen je. Sklízí ovace za projev, který přednesla v New Yorku. Objevily se i spekulace o pozvání do Bílého domu.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

O autorovi článku

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie