RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#29)

gay pár - "Designed by Freepik"

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Aký bol Dúhový Pride Bratislava? Fotky, videá, reakcie

Čaputová išla električkou na predstavenie s názvom Príbeh geja, príbeh lesby

BRATISLAVA. Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila v piatok podvečer v bratislavskej Novej Cvernovke predstavenie s názvom Príbeh geja, príbeh lesby. Predstavenie je súčasťou sprievodného programu podujatia Dúhový Pride, ktorý sa uskutoční v Bratislave v sobotu (20. 7.). Na prepravu v hlavnom meste využila električku. TASR o tom informovala Henrieta Hajtová z prezidentskej kancelárie.

Ulice Bratislavy rozžiaril Dúhový Pride

Každý je podľa slovenskej ústavy slobodný a rovný v dôstojnosti a právach, a na Slovensku toto zatiaľ nedodržiavame. Konštatovala to verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová pred asi 10-tisíc účastníkmi 9. ročníka Dúhového Pridu v Bratislave. Podľa odhadu organizátorov sa na Hviezdoslavovom námestí zišlo približne 8 až 10 000 ľudí.

Dúhový pochod v Bratislave: Na námestie prišli tisíce ľudí, prihovoril sa aj Vallo (video+foto) – Webnoviny.sk

V hlavnom meste Slovenska sa v sobotu konal deviaty ročník festivalu Dúhový PRIDE Bratislava. Napriek tomu, že Ministerstvo kultúry SR sa tohto roku rozhodlo festivalu neudeliť podporu, podujatie sa podarilo zorganizovať a tak aj tohto roku upozornilo, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Na Dúhový Pride prišlo rekordných 10-tisíc ľudí, na pochod Hrdí na rodinu Danko s Kollárom

Pred vstupom na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave boli závory. Každého, kto chcel prejsť, skontrolovali, pozreli, či nemá v taške nejaké nebezpečné predmety. Na námestí sa už tesne pred začiatkom deviateho ročníka Dúhového Pridu zhromažďovali stovky ľudí. Vo vzduchu boli dúhové vlajky, matka s deťmi v kočíku mala dúhové ponožky, na námestí bolo mnoho mladých ľudí, ale dorazili aj starší, často vo farebnom oblečení.

#2 Pohľad na Dúhový Pride v Bratislave “Z opačného brehu”

Čarnogurský: PRIDE je pýcha. Pýcha predchádza pád. Odkážte to aj popletenej prezidentke – Hlavné správy

Bratislava 22. júla 2019 (HSP/Foto:Facebook/SITA-Jana Birošová) Iba osoba s chromozómami XX (kedysi označovaná ako žena) a osoba s chromozómami XY (kedysi označovaná ako muž) môžu mať spolu vlastné deti. Je to prírodný zákon, ktorý nedokáže novelizovať ani najprogresívnejší parlament s ústavnou väčšinou. Opačné tvrdenie je len drahý marketing Pokiaľ budeme v spoločnosti propagovať homosexualitu, …

Prišiel som, videl som, hovorím: dúhový pochod nie je sviatok ľudskosti

Pred pár dňami ma zaujalo video Mladých progresívcov, v ktorom pozývali k účasti na dúhovom pochode v Bratislave. Po formálnej stránke sa mi veľmi páčilo, no z obsahu som už taký nadšený nebol. Znepokojila ma najmä terminológia: dúhový pochod nazvali „sviatkom ľudskosti”.

#3 LGBT príbehy

Spoveď lesby: Protivila som sa sama sebe. Mamky, aj vaše dieťa môže byť iné

Prijať svoju podstatu je ťažké, ale nevyhnutné. Foto: Shutterstock.com „Milé mamičky, chcela by som vám vyrozprávať aspoň čiastočne svoj príbeh a zároveň vám snáď predať aj akési posolstvo na tému výchova. Ja deti nemám a o výchove vlastne neviem nič, ale prostredníctvom môjho príbehu sa možno zamyslíte nad tým, či svoje dieťa nevychovávate príliš konzervatívne.

Sme dnes odkázaní na vôľu úradníkov. LGBT rodiny hovoria, ako sa im žije na Slovensku

Všetci hovoria, že žena má volanie po dieťati silnejšie ako muž. Že jej tikajú biologické hodiny. Ak to tak je, asi som žena. Takto začína svoje rozprávanie David Vaníček. Bývalý novinár so svojím manželom Michalom vychováva v Česku dve dcéry, dvojičky. Vedľa Davida sedia na pódiu pred bratislavskou Novou Cvernovkou tri ženy.

FOTO a VIDEO Bisexuál Jakub: Sme tu za slušné rodiny, ktoré nemusia byť v zásade iba heterosexuálne | Kultúra | Bratislavské noviny

Gejovia a lesby na dnešnom pochode poukázali na to, že aj oni majú právo na spokojný a šťastný život na Slovensku. Deviaty ročník Dúhového pochodu sa začal popoludní na Hviezdoslavovom námestí v hlavnom meste. Zároveň LGBTI priaznivci apelujú na politikov, aby ich nezneužívali na svoju kampaň.

Komik Fero Joke: Rehoľná sestra mi vravela, že kde je napísané, aby ma odsudzovala

Komik František Košarišťan známy aj ako Fero Joke hovorí, ako jeho homosexualitu prijali rodičia, ako k nej a jej prezentácii pristupuje on sám, aj o nenávisti, ktorú zažil v online priestore. Patríte k verejne známym tváram, ktoré nemajú problém hovoriť o svojej homosexuálnej orientácii. Vždy ste to mali v hlave takto vyrovnané?

#4 LGBT komunita v Izraeli vyrazila na protest

Komunita LGBT v Izraeli žiada demisiu ministra, ktorý ich posiela na psychoterapiu

Novovymenovaný minister školstva v izraelskej vláde je terčom ostrej kritiky za svoje vyjadrenie ohľadom psychoterapie homosexuálov. Komunita LGBT organizuje v nedeľu večer v Tel Avive zhromaždenie, na ktorom chce žiadať demisiu ministra školstva Rafiho Pereca. Informovala o tom agentúra DPA.

#5 LGBT aktivistka bola zavraždená pre jej orientáciu a aktivity

V Rusku zavraždili známu aktivistku za práva LGBT komunity

V ruskom Petrohrade zavraždili známu aktivistku Jelenu Grigorijevovú. Žena sa podieľala na mnohých demonštráciách za práva ľudí z LGBT komunity, podporovala tiež prepustenie ukrajinských politických väzňov a ďalšie kauzy. Jej telo s niekoľkými bodnými ranami našli v nedeľu. Podporovateľ opozície Dinar Idrisov na sociálnej sieti Facebook informoval, že 41-ročnú aktivistku v piatok v noci „brutálne zavraždili neďaleko jej domu”.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

O autorovi článku

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie