RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#33)

LGBT aktuality

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Trošku štatistiky – registrované partnerstvá v Česku

Registrované partnerství? Gayové a lesby v ČR čelí byrokratické překážce | EuroZprávy.cz

V Praze od začátku roku do 9. srpna uzavřelo registrované partnerství 64 párů. Loni za stejné období to bylo o deset párů méně, zjistila ČTK na matričním úřadu Prahy 1. Do registrovaného partnerství vstupuje více mužů než žen, v hlavním městě to od ledna bylo 38 párů, zatímco ženských registrovaných partnerství eviduje úřad 26.

#2 Zo sveta

Youtuberi žalujú YouTube a Google za diskrimináciu LGBT tém

Skupina amerických youtuberov žaluje YouTube a jej materskú spoločnosť Google za diskrimináciu videí s témami LGBT a ich autorov. Tvrdí, že YouTube obmedzuje vo videách LGBT reklamu a limituje ich dosah a vyhľadávanie. Spoločnosť YouTube sa bráni, že sexuálna orientácia a rodová identita nehrajú žiadnu úlohu v tom, či videá…

Hovorca združenia tuniských homosexuálov sa v Paríži stal terčom útoku

Terčom útoku sa v noci na piatok v Paríži stal hovorca tuniského združenia, ktoré bojuje za rovnoprávnosť príslušníkov komunity LGBT v tejto severoafrickej krajine. Informoval o tom v nedeľu denník Le Parisien. Obeťou sa stal Nizál Bilarbí, ktorý bol v Tunisku v roku 2017 odsúdený za svoju homosexualitu a vo Francúzsku mu udelili politický azyl.

V Poľsku sa konal pochod sexuálnych menších: Bola potrebná asistencia polície

V poľskom meste Plock sa v sobotu konal prvý pochod sexuálnych menšín, ktorý prebehol bez násilností a za silnej prítomnosti polície. Zúčastnilo sa na ňom asi 2500 ľudí, informovala agentúra AP. Pred troma týždňami (20. júla) na účastníkov LGBT pochodu v inom poľskom meste Bialystok zaútočili kameňmi, fľašami a petardami pravicoví extrémisti.

#3 Bulvár

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/615670/tajemstvi-udrzel-30-let-gottuv-textar-se-bal-rict-pravdu-ted-promluvil.html

Slávny herec po rokoch priznal: Môj otec bol gay!

LOS ANGELES – Jeho rodina sa rozpadla, keď mal iba dva roky. Rodičia Roberta De Nira sa rozviedli a hoci v tom čase sa otec k svojej orientácii nepriznal, po rokoch to spravil samotný herec. Svojmu otcovi venoval dokument. Robert De Niro sa narodil 17.

#4 Aký bol Pride v Ostrave?

Ostravou prošel průvod hrdosti LGBT, od odpůrců jej museli oddělit těžkooděnci | Domov | Lidovky.cz

Ostrava Centrem Ostravy v sobotu prošel první průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT). Šlo v něm přes 500 převážně velmi mladých lidí, kteří z Masarykova náměstí došli do Komenského sadů, kde jejich program pokračoval proslovy či neformálními přednáškami. Cílem shromáždění bylo podle organizátorů z kolektivu Ostravský Pride připomenout si 50.

Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb

Ostrava – Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT). Šlo v něm přes 500 převážně velmi mladých lidí, kteří z Masarykova náměstí došli do Komenského sadů, kde jejich program pokračoval proslovy či neformálními přednáškami. Cílem shromáždění bylo podle organizátorů z kolektivu Ostravský Pride připomenout si 50.

#5 Názor

Kuruc: LGBT ideológia neexistuje

Psychológ Andrej Kuruc z InPoradne, ktorá ako prvá na Slovensku poskytuje pomoc ľuďom z LGBT komunity. Autor: Archív Andreja Kuruca Prečo sú homofóbne rétoriky zo strany biskupov na vzostupe? Je – a ak, tak do akej miery – téma sexuálnych menšín zneužívaná v predvolebných kampaniach?

#6 Príbeh

V dedine pod Ďumbierom je už roky starostom gej: Sobášil som aj Kotlebovho poslanca

Slovenské dediny zvyčajne nie sú považované za priateľské prostredie pre gejov, ktorí svoju orientáciu netaja a žijú so svojimi partnermi v jednej domácnosti. Malá obec neďaleko Brezna má však celkom iný príbeh. Už trinásť rokov je v Mýte pod Ďumbierom starostom Roman Švantner (Doma dobre), ktorý 26 rokov žije so svojím priateľom Tomášom.

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás