RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#34)

LGBT novinky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Zo Slovenska a Česka

Útok v Piešťanoch pre sexuálnu orientáciu: napadnuté ženy sa boja ísť vypovedať

Ilustračné foto. Autor: SHUTTERSTOCK Dve mladé ženy mali cez víkend v Piešťanoch fyzicky napadnúť štyria muži, pričom im vulgárne nadávali, dôvodom mala byť ich homosexuálna orientácia. Na incident upozornil občiansky aktivista Peter Weisenbacher, ktorý už vypovedal na polícii. Za útokom vidí aj nedávne nenávistné slová katolíckych biskupov na adresu LGBT komunity.

#2 Zo sveta

Američan, ktorého šikanovali za vzťah s transgender ženou, spáchal samovraždu

Dvadsaťročný muž spáchal samovraždu kvôli neustálej šikane. Maurice Willoughby, kterého lidé znali pod přezdívkou Reese, zemřel jen několik dní poté, co byl intenzivně šikanován kvůli vztahu s transgender ženou. Dvacetiletý muž z Filadelfie byl velmi otevřený ohledně svého vztahu a vyšel s ním najevo ve videu na Facebooku, kde získal více než 15 tisíc zhlédnutí.

Holá pravda o kedysi katolíckom Írsku

16. augusta 2019 oslávil svoje osemdesiate narodeniny kardinál Seán Baptist Brady, ktorý bol do roku 2014 arcibiskupom Armaghu a prímasom Írska. Dosiahnutím tejto vekovej hranice bývalý predseda Írskej biskupskej konferencie vypadol z kruhu kardinálov, ktorí smú voliť pápeža. Írsko dnes už nemá ani jedného kardinála voliteľa. Seán Baptist Brady sa narodil 16.

Homosexuál prezidentem Tunisu? Baatourova přelomová kandidatura – Reflex.cz

V Tunisu bude o pozici prezidenta usilovat Mounir Baatour, první veřejně vystupující politický představitel tuniské homosexuální komunity. Po zveřejnění svého rozhodnutí kandidovat na prezidenta obdržel dvojnásobný počet podpisů na podporu kandidatury, než vyžaduje tuniský zákon. Baatour v rozhovoru pro web International Policy Digest popsal těžkosti, kterým čelí homosexuálové v tuniské společnosti.

#3 Aký bol Pride v Plzni?

Pochod homosexuálů a leseb Plzní narušili odpůrci, rozehnali je policisté – iDNES.cz

Průvod s názvem Pilsen Pride vyrazil z Mlýnské strouhy krátce po 15. hodině. Ušel zhruba 300 metrů a jeho účastníci museli zastavit. V Dřevěné ulici jim totiž cestu zkřížilo zhruba 50 odpůrců akce. Ti zablokovali silnici. Krátce na to je ale policie vyzvala, aby umožnili pokračování povolené akce.

Plzní prošel duhový průvod. Do cesty se mu postavili demonstranti s transparenty ‚Stop úchylům’

Duhový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí Pilsen Pride se v sobotu odpoledne pokusili zastavit demonstranti s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti a organizace Česká Plzeň. S transparenty „Stop úchylům” přehradili průchod Dřevěnou ulicí ústící na centrální náměstí a křikem se domáhali toho, aby policie údajně protiprávní pochod rozpustila.

#4 Aký bol Pride v Košiciach?

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

Za účasti približne 700 prevažne mladých ľudí sa v sobotu popoludní konal v centre Košíc siedmy ročník dúhového pochodu. Išlo o súčasť týždňového podujatia Pride Košice 2019, zameraného na ľudí komunity LGBT+. Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

Dúhový pochod na Hlavnej ulici

foto: Iveta Vaculová Účastnícipochodu PRIDE Košice 2019 vyšli v sobotu popoludní po siedmy raz do ulíc mesta. Podľa odhadov organizátorov sa akcie zúčastnilo približne sedemsto ľudí a podarilo sa im prekonať minuloročnú účasť. ,,Jeden z dôvodov prečo sme prešli Hlavnou ulicou je ten, že chceme, aby ľudia svoju identitu začali prežívať verejne.

Pozrite si pochod Pride v košických uliciach

KOŠICE. Za účasti približne 700 prevažne mladých ľudí sa v sobotu popoludní konal v centre Košíc siedmy ročník dúhového pochodu. Išlo o súčasť týždňového podujatia Pride Košice 2019, zameraného na ľudí komunity LGBT+. Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

#5 Názor

ROZHOVOR: Na akých párty a ako sa zabávajú bratislavskí teplí? Prezradil nám to ten najpovolanejší | Rozhovory | Bratislavské noviny

Bratislava je pestrá zmes ľudí a komunít. Po článkoch o hipsteroch vám prinášame niečo zo zákulisia ďalšej komunity, ktoré už nerozlučne patrí k nášmu mestu. O LGBTI či queer ľuďoch alebo homosexuáloch sme sa rozprávali s Romanom Samotným (35), ktorý prevádzkuje známy podnik Tepláreň Café a rovnako stojí za drvivou väčšinou neraz i bláznivých párty, na ktoré sa táto komunita chodí zabávať.

Glosa rapera Lipa: Ohrožují gayové a lesby tradiční hodnoty? Nemyslím si – Seznam Zprávy

Článek Ve stejný čas, kdy probíhal festival Prague Pride, se jako reakce na něj uskutečnil sraz národovců pořádaný Sdružením přátel bílého heterosexuálního muže. „I Já jsem bílý heterosexuální muž a svoji vlast mám rád. Jen si na rozdíl od účastníků této seance nemyslím, že by průvod gayů a lesbiček jakkoliv ohrožoval to, čím jsem,” říká Lipo.

#6 Bulvár

Představitelka lesbické superhrdinky má za sebou krušné období: Ve škole ji nesnášeli a šikanovali

Když dostala nabídku zahrát si lesbickou superhrdinku Batwoman, byla australská herečka Ruby Rose (32) v sedmém nebi. „Tohle je splnění dětského snu. Dala bych cokoli za možnost vidět něco takového v televizi, když jsem já byla mladá v LGBT komunitě, jejíž zástupci tehdy v televizi nebyli, cítili se osamocení a jiní,” napsala Ruby.

Erika Stárková alias Dáša ze seriálu Most! Vystupuje v travesti show

Herečka Erika Stárková (35) se do povědomí televizních diváků zapsala zejména rolí transsexuálky Dáši v legendárním seriálu České televize MOST! Od té doby ale nebylo po herečce vidu ani slechu. Stárková nicméně nezahálí, pracuje totiž na své hudební kariéře. Rozhodla se podpořit své přátele, kteří vystupují jako drag queens a společně s nimi v pátek předvede své pěvecké kvality!

#7 Náhľad do minulosti

Homosexuáli v minulosti neexistovali? Omyl! 31 historických FOTO ako dôkaz

Na LGBT komunitu sa aj dnes mnohí pozerajú cez prsty. No nejde o žiadnu „sexuálnu pózu” modernej doby. Tieto foto to dokazujú. Dokonca ich zozbieral bývalý boží služobník.

#8 Príbehy

Homosexualita u Mannovcov sa riešila rôzne: manželstvom, milencami i osamelosťou

Thomas Mann je na prvý pohľad mužom šťasteny. Narodil sa do nemeckej obchodníckej rodiny, mal talent, ale aj sebadisciplínu a pracovitosť. Rýchlo sa preto dostavil úspech, uznanie, sláva, neskôr aj Nobelova cena. Vzal si skvelú ženu, mali šesť detí, všetky nadané. No predsa v tej rodine bolo veľa utrpenia.

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás