RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#36)

one love

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Zo Slovenska a Česka

Odmítám démonizování homosexuálů, říká Halík. Církev má sama kostlivce ve skříni | Aktuálně.cz

Po nedávné kritice pražského pochodu Prague Pride ze strany kardinála Duky i jeho veřejné podpoře vystoupení krakovského arcibiskupa Marka Jędraszewského, který v kázání prohlásil, že “po naší zemi už nekráčí rudý mor, ale objevil se nový, neomarxistický, který si přeje ovládnout naše duše, srdce a mysl – ne rudý, ale duhový”, jste měl potřebu se veřejně ozvat.

Z. Čaputová: Sme fungujúcou demokraciou, máme však aj veľa problémov

Bratislava 1. septembra (TASR) – Slovensko je fungujúcou demokraciou, ústava je funkčná, zároveň má krajina veľa problémov a deficitov, ktoré sú príležitosťou zmeniť ich k lepšiemu. V nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS to vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová.

#2 Zo sveta

V Bosne stovky ľudí pochodovali proti prvému Gay Pride

Bosnianska polícia požiadala o posily na ochranu verejnosti na nedeľnom sprievode. Niekoľko stoviek ľudí pochodovalo v sobotu Sarajevom na protest proti pripravovanému pochodu Gay Pride, ktorý bude vôbec prvým v histórii Bosny a Hercegoviny, informovala agentúra AP. Pochod je naplánovaný na nedeľu v Sarajeve, ktoré je jediným hlavným mestom na Balkáne, v ktorom sa ešte takýto pochod neuskutočnil.

Dlhé roky hlásal, že homosexualita je hriech a dá sa liečiť. Teraz sa priznal, že je gej

Ešte pred pár rokmi tvrdil, že byť homosexuálom je hriech, teraz sa sám priznal, že je gej. Američan McKrae Game (51) bol dlhé roky jednou z hlavných tvárí programu, ktorý mal za cieľ „vyliečiť” homosexuálov a primäť ich, aby prijali kresťanskú vieru.

Vo Francúzsku chystajú zmeny, ktoré vychádzajú v ústrety loby LGBT – Hlavné správy

Francúzsko 3. septembra 2019 (HSP/TK KBS/RV CZ/Foto:SITA/AP-Riccardo Pareggiani) Napriek názorom úplnej väčšiny francúzskej spoločnosti Macronova administratíva pripravuje legislatívne zmeny, ktoré vychádzajú v ústrety loby LGBT. Národné zhromaždenie bude v septembri hlasovať o zákone v prospech oplodnenia in vitro bez otca, určeného pre lesbické páry A ako sľubuje minister spravodlivosti, v nových rodných listoch sa …

#3 Názor

Registrují se auta, chceme manželství, říkají queer páry. I tak je pro ně svatba důležitým symbolem

Jak vypadají svatby stejnopohlavních párů? A jak vnímají rozdíl mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím? V podcastové sérii Veroniky Ruppert nazvané Svatebky, která právě běží na Radiu Wave, nakonec bohužel ani jeden queer pár není, i přestože jsme se o to snažili. Zeptali jsme se proto tří z nich, jak se k symbolice svateb staví.

#4 Bulvár

Kristen Stewart mohla hrať v marvelovke. Musela by však skrývať svoju sexuálnu orientáciu

„ Bolo mi povedané: ‚Ak by ste si chceli spraviť láskavosť a nechodievali by ste na verejnosti so svojou priateľkou za ruky, mohli by ste sa dostať do marvelovky,'” cituje vyjadrenie Kristen Stewart Heroic Hollywood . Danú ponuku z minulosti však zásadová herečka pochopiteľne nemohla prijať.

Verejné tajomstvo kráľovskej rodiny: Homosexuálne manželstvo, o ktorom všetci radšej mlčia… – Žena.sk

Britská kráľovná Alžbeta II. má svoje zásady. Jednou z nich je, že sa nevyjadruje k homosexuálnemu manželstvu svojho vzdialenejšieho bratranca, lorda Ivara Mountbattena. A to je veru veľká vec! 56-ročný lord žil 16 rokov v manželstve a má tri deti, no rozhodol sa vyjsť s pravdou von.

#5 Príbehy

Dana (36): Tři roky po svatbě mi došlo, že miluji jeho sestru. Nevím, jak mu to říct – OnlyU

Už v pubertě jsem začala mít pocit, že se mi líbí holky. Ale zároveň mě přitahovali i kluci, a tak jsem si myslela, že je to třeba jenom poblázněnými hormony. Ve dvaceti letech jsem si prožila románek se spolužačkou z vysoké, ale brzy se na všechno zapomnělo a já si našla přítele.

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Profile picture of Emma
Profile picture of testuser1
Profile picture of RAINBOW-HEART admin
Profile picture of youzer
Profile picture of Pupstek
Profile picture of aas55hg
Profile picture of abrakadabra
Profile picture of chcemtoskusit
Profile picture of RAINBOW-HEART team
Profile picture of Marcellitto
Profile picture of Boris Lukáč
Profile picture of Katie-Lestrange-Hwang
Profile picture of Va-Li
Profile picture of QUEER-WORLDS-SLOVAKIA
Profile picture of Doma-Vezova

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás