RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#37)

duhove ponozky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Zo Slovenska a Česka

Ľudia nemajú obavy z lesieb a gejov, tvrdí prieskum

Uzákonenie sobášov homosexuálov nie je pre bežných ľudí strašiakom. Viac sa obávajú vysokých cien za bývanie, nezamestnanosti alebo alkoholizmu. Aj na to poukazuje prieskum, ktorý si v agentúre AKO zadala mimovládka Dúhový PRIDE Bratislava. Vzhľadom na tieto závery si Martin Macko z Iniciatívy Inakosť myslí, že politické strany by mali zvážiť, či budú témou gejov a lesieb strašiť v predvolebnej kampani.

Protiteroristická jednotka NAKA si predvolala na výsluch Kotlebu, aby vysvetlil svoj slogan „Rodina je muž a žena. STOP LGBT!” – Hlavné správy

Bratislava 28. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková) Poslancovi Marianovi Kotlebovi prišiel list z Národnej kriminálnej agentúry NAKA , kde bol predvolaný na výsluch, pre podozrenie z trestného činu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Dôvodom sú predvolebné bilboardy Kotlebovcov kde sa píše “Rodina je muž a žena. STOP LGBT!”

A teraz ma dobre počúvajte! Fico to vo videu opäť ´roztočil´. Tentoraz dúhovo

Expremiér a predseda Smeru – SD Robert Fico dnes na sociálnej sieti zverejnil ďalšie video, v ktorom tentoraz kritizuje európskych socialistov. „Musím byť na čele gay pride pochodu, aby som bol ľavičiar?” pýta sa Fico. Robert Fico vo videu hovorí o svojom zážitku, na ktorý si spomína z europarlamentu.

Chceme manželství i pro gaye a lesby, demonstrovaly v Praze stovky lidí

Už 457 dní leží v Poslanecké sněmovně návrh na uzákonění manželství homosexuálních párů. Po jejím projednání ve čtvrtek volala iniciativa Jsme fér v Senátu. “My jsme chtěli českému publiku, českým politikům, ale i veřejnosti, zprostředkovat zkušenosti politiků, kteří manželství pro všechny prosadili v zahraničí,” řekla Adéla Horáková z iniciativy Jsme fér.

#2 Zo sveta

Prvý Gay Pride v Sarajeve prebehol bez incidentov

Sarajevo bolo jediným hlavným mestom z krajín bývalej Juhoslávie, v ktorom sa ešte Gay Pride neuskutočnil. Niekoľko stoviek ľudí sa v nedeľu v Sarajeve za prísnych bezpečnostných opatrení zúčastnilo na prvom pochode príslušníkov sexuálnych menšín v dejinách inak hlboko konzervatívnej Bosny a Hercegoviny.

Vychovaly mě dvě mámy a mnoho lidí překvapilo, že nejsem taky gay, říká iowský senátor Zach Wahls

Měl být technickým inženýrem, ale pak o svém příběhu promluvil v parlamentu a navždycky se mu tím změnil život. Senátor v americkém státě Iowa Zach Wahls přijel do Prahy podpořit české lesby a gaye v tom, aby mohli uzavírat právoplatná manželství. „U vás není církev tak silná, aby dělala takové problémy jako u nás.

#3 Názor

Klaus: Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií

Václav Klaus senior poskytl rozhovor pro XTV, kde se s moderátorem Lubomírem Veselým věnoval tématům Evropské unie a novým „nebezpečným” ideologiím. Komunismus nás před mini v minulosti chránil, myslí si. „Doufám, že rozum zvítězí a jestli ubyde peněz pro nejrůznější hlouposti, jako jsou lavičky a cyklostezky, tak to bude jen dobře.

#4 Bulvár

James Dean: Idol 50. let byl zřejmě gay. Kdo všechno prošel jeho postelí?

Když mu bylo dvacet, odjel stopem z rodné Indiany do New Yorku, kde se po pár měsících uchytil v televizi a divadle. Stačilo málo, jedny kamerové zkoušky, a brzo se stal nejžádanějším mladým hercem. Necelé dva roky natáčel, získal dvě nominace na Oscara, a pak tragická nehoda ukončila jeho nadějnou kariéru.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Profile picture of Emma
Profile picture of martinmatejko
Profile picture of RAINBOW-HEART admin
Profile picture of Boris Lukáč
Profile picture of JaZu
Profile picture of abrakadabra
Profile picture of Pupstek
Profile picture of Diana120
Profile picture of youzer
Profile picture of Emil-Bencat
Profile picture of marco
Profile picture of tomi
Profile picture of QUEER-WORLDS-SLOVAKIA
Profile picture of Veronica

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie