RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#37)

duhove ponozky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Zo Slovenska a Česka

Ľudia nemajú obavy z lesieb a gejov, tvrdí prieskum

Uzákonenie sobášov homosexuálov nie je pre bežných ľudí strašiakom. Viac sa obávajú vysokých cien za bývanie, nezamestnanosti alebo alkoholizmu. Aj na to poukazuje prieskum, ktorý si v agentúre AKO zadala mimovládka Dúhový PRIDE Bratislava. Vzhľadom na tieto závery si Martin Macko z Iniciatívy Inakosť myslí, že politické strany by mali zvážiť, či budú témou gejov a lesieb strašiť v predvolebnej kampani.

Protiteroristická jednotka NAKA si predvolala na výsluch Kotlebu, aby vysvetlil svoj slogan „Rodina je muž a žena. STOP LGBT!” – Hlavné správy

Bratislava 28. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková) Poslancovi Marianovi Kotlebovi prišiel list z Národnej kriminálnej agentúry NAKA , kde bol predvolaný na výsluch, pre podozrenie z trestného činu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Dôvodom sú predvolebné bilboardy Kotlebovcov kde sa píše “Rodina je muž a žena. STOP LGBT!”

A teraz ma dobre počúvajte! Fico to vo videu opäť ´roztočil´. Tentoraz dúhovo

Expremiér a predseda Smeru – SD Robert Fico dnes na sociálnej sieti zverejnil ďalšie video, v ktorom tentoraz kritizuje európskych socialistov. „Musím byť na čele gay pride pochodu, aby som bol ľavičiar?” pýta sa Fico. Robert Fico vo videu hovorí o svojom zážitku, na ktorý si spomína z europarlamentu.

Chceme manželství i pro gaye a lesby, demonstrovaly v Praze stovky lidí

Už 457 dní leží v Poslanecké sněmovně návrh na uzákonění manželství homosexuálních párů. Po jejím projednání ve čtvrtek volala iniciativa Jsme fér v Senátu. “My jsme chtěli českému publiku, českým politikům, ale i veřejnosti, zprostředkovat zkušenosti politiků, kteří manželství pro všechny prosadili v zahraničí,” řekla Adéla Horáková z iniciativy Jsme fér.

#2 Zo sveta

Prvý Gay Pride v Sarajeve prebehol bez incidentov

Sarajevo bolo jediným hlavným mestom z krajín bývalej Juhoslávie, v ktorom sa ešte Gay Pride neuskutočnil. Niekoľko stoviek ľudí sa v nedeľu v Sarajeve za prísnych bezpečnostných opatrení zúčastnilo na prvom pochode príslušníkov sexuálnych menšín v dejinách inak hlboko konzervatívnej Bosny a Hercegoviny.

Vychovaly mě dvě mámy a mnoho lidí překvapilo, že nejsem taky gay, říká iowský senátor Zach Wahls

Měl být technickým inženýrem, ale pak o svém příběhu promluvil v parlamentu a navždycky se mu tím změnil život. Senátor v americkém státě Iowa Zach Wahls přijel do Prahy podpořit české lesby a gaye v tom, aby mohli uzavírat právoplatná manželství. „U vás není církev tak silná, aby dělala takové problémy jako u nás.

#3 Názor

Klaus: Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií

Václav Klaus senior poskytl rozhovor pro XTV, kde se s moderátorem Lubomírem Veselým věnoval tématům Evropské unie a novým „nebezpečným” ideologiím. Komunismus nás před mini v minulosti chránil, myslí si. „Doufám, že rozum zvítězí a jestli ubyde peněz pro nejrůznější hlouposti, jako jsou lavičky a cyklostezky, tak to bude jen dobře.

#4 Bulvár

James Dean: Idol 50. let byl zřejmě gay. Kdo všechno prošel jeho postelí?

Když mu bylo dvacet, odjel stopem z rodné Indiany do New Yorku, kde se po pár měsících uchytil v televizi a divadle. Stačilo málo, jedny kamerové zkoušky, a brzo se stal nejžádanějším mladým hercem. Necelé dva roky natáčel, získal dvě nominace na Oscara, a pak tragická nehoda ukončila jeho nadějnou kariéru.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

O autorovi článku

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie