RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#38)

lgbt aktuality

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Zo Slovenska a Česka

Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú

15.9.2019 (Webnoviny.sk) – Viac ako 57 percent ľudí na Slovensku podporuje životné partnerstvá pre všetky páry. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Dúhový PRIDE Bratislava uskutočnila agentúra AKO v auguste na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov.

„Buzeranti a lesby jsou nemoc.” Bývalý tajemník SPD Staník se roční podmínce nevyhne – Echo24.cz

Odvolací pražský městský soud ve čtvrtek potvrdil bývalému tajemníkovi SPD Jaroslavu Staníkovi roční podmíněný trest kvůli výrokům, které pronesl ve sněmovní restauraci na adresu homosexuálů, Romů a Židů. Muž má také zaplatit 70 000 korun. Dopustil se trestných činů podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.

#2 Zo sveta

Na dúhovom pochode v Belehrade musela zasiahnuť polícia

BELEHRAD. Polícia v hlavnom meste Srbska sa dostala v nedeľu nakrátko do potýčky s prívržencami krajnej pravice, ktorí sa snažili zabrániť pochodu sexuálnych menšín za účasti srbskej premiérky Any Brnabičovej. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

#3 Bulvár

Miley Cyrus celkom vážne vymenila Liama za ženu: A nie je v tom sama!

Herečka Miley Cyrus sa už netají tým, že ju to ťahá rovnakému pohlaviu. Ako iné známe tváre, napríklad aj z našich končín. Prednedávnom si povedali áno, teraz už riešia rozvodových právnikov. Miley Cyrus a Liam Hemsworth boli spolu dlhé roky, zobrali sa a aktuálne sa rozvádzajú.

Říkej mi Johne! Dcera Jolie a Pitta chce být chlapcem, matka ji v tom podporuje

Shiloh je nejstarší biologická dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta. Už před dvěma lety ale projevila touhu se oblékat jako chlapec a její rodiče nijak netají to, že tak chce být i oslovována. Hollywoodský herec se projevil jako citlivý otec, když se k počínání své dcery vyjádřil v americké talkshow.

Seriál Ulice na tenkém ledě! Šplechtová se děsí reakce diváků – AHA.cz

Scénáristé Ulice se opět rozhodli přiostřit. Do seriálu totiž naskakuje herečka Miluše Šplechtová (61), která si zahraje lesbičku. V Ulici tak vznikne první lesbický vztah mezi novou postavou Jolanou Berkovou a Marií Vránovou, kterou hraje Jitka Smutná (67). Ta se sama přiznala před lety k homosexualitě.

Oslovujte mě jako „oni”, šokoval britský zpěvák Sam Smith. Jedni se smějí, druzí tleskají – Expres.cz

Když se nedefinujete ani jako muž, ani jako žena, pak jste zřejmě „nebinární”. Jako homosexuálně orientovaný zpěvák Sam Smith (27), který se před půl rokem veřejně přiznal k tomu, že se necítí ani jako žena, ani jako muž. Dnes si umělec přeje být navíc oslovovaný jako „oni”.

#4 Názor

Kaviarenskí extrémisti

Radovan Geist, šéfredaktor internetového portálu euractiv.sk Pohľad na pochodujúcich kotlebovcov v časoch, keď ešte organizovali „karnevalové” sprievody v uniformách, i teraz, keď sa nepresvedčivo hrajú na štandardnú politickú stranu, je nepríjemný. Historické reminiscencie vyvolávajú obavy. No keď sa na ich rečové a vizuálne prejavy pozriete s odstupom, vyvolávajú skôr trápno-smiešny pocit.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

O autorovi článku

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie