RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#4)

LGBT Novinky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 LGBT aktuality zo Slovenska a Česka

S počítáním homosexuálů se lidovecký europoslanec přepočítal

26.01.2020 Poslední lednovou sobotu si v KDU-ČSL volili nové předsednictvo a jedním z horkých kandidátů na předsedu byl i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který sázel mimo jiné na to, že se pokusí některé své kolegy přesvědčit, že homosexualita není nemoc. Prohlásil to v jednom z rozhovorů, který před lidoveckým sjezdem poskytl.

Manželství pro homosexuály? Průzkum odhalil bizarní situaci v Česku | EuroZprávy.cz

Dvě třetiny dospělých v Česku si myslí, že by gayové a lesby měli mít možnost uzavírat manželství. Čtyři pětiny dotázaných jsou pro, aby si homosexuálové mohli osvojit potomka svého partnera či partnerky. Podle více než 60 procent lidí by měli mít šanci adoptovat i děti z ústavů. Podpora za poslední rok mírně vzrostla.

https://tn.nova.cz/clanek/osvojeni-deti-homosexualnim-parem-cesi-jsou-pro-ceka-se-na-poslance.html

#2 LGBT aktuality zo sveta

Koniec nudným dopravným značkám: Švajčiari ich nahradia kúskami, ktoré odrážajú realitu

Na dopravných značkách pri priechodoch pre chodcov vo švajčiarskej Ženeve po novom uvidíte aj ženy. ŽENEVA 21. januára – Značky, na ktorých sa objavujú výlučne postavy mužov, dostanú novú podobu. Ženeva zmení stovky dopravných značiek, informuje švajčiarsky portál Swiss Info. Nestojí za tým zmena predpisov, ale snaha vedenia mesta lepšie odrážať pestrosť spoločnosti.

Polské obce nenávistnými „LGBT free zónami” zraňují skutečné lidi, ukazuje aktivista

Některé obce a města na jihovýchodě Polska se prohlásily za „Zóny bez LGBT”. Taková zóna sice právně vůbec nic neznamená a je čistě symbolická, ale přesto má její existence negativní dopad na životy lidí. Je totiž pokusem o stigmatizaci a vyloučení členů LGBT komunity.

#3 Názor a proti-názor

Bihariová by chcela vo vládnom programe aj registrované partnerstvá. Záborská a Šeliga nie

Ak by Progresívne Slovensko po voľbách bolo pri zostavovaní vlády, podľa Ireny Bihariovej by chcelo, aby boli hodnotové otázky súčasťou programového vyhlásenia vlády. O tom, akú úlohu budú hrať vo voľbách kultúrno-etické otázky, hovorili v diskusii Denníka N Bihariová z PS/Spolu, Juraj Šeliga (Za ľudí) a Anna Záborská (Kresťanská únia, kandiduje za OĽaNO).

#4 Bulvár

Queen sa dočká veľkej pocty. Ako prvá kapela bude zobrazená na minci

Britská rocková skupina Queen sa stala prvým hudobným telesom zobrazeným na minci Spojeného kráľovstva. Londýn 20. januára (TASR) – Britská rocková skupina Queen sa stala prvým hudobným telesom zobrazeným na minci Spojeného kráľovstva. Kráľovská mincovňa (Royal Mint) v pondelok predstavila novú päťlibrovku zo série Hudobné legendy, ktorá bude vzdávať hold význačným umelcom.

Ronaldo po góle šokoval. Fanúšikovia hovoria, že je gay: Tieto FOTO hovoria jasnou rečou! | Šport24.sk

Strelil dva góly, no celý svet rieši len jeho romantickú oslavu. Cristiano Ronaldo opäť rozvíril hladiny a vyvolal diskusie o jeho orientácii. Fanúšikovia o ňom opäť hovoria, že je gay. Svoj druhý gól pri víťazstve 2:1 oslavoval Ronaldo s Paulom Dybalom, ktorý mu na víťazný zásah prihrával a práve sekundy po góle rieši momentálne celý svet.

#5 LGBT Príbehy a rozhovory

Učí žiakov kritickému mysleniu, hovorí s nimi o gejoch, Rómoch, Židoch aj Kotlebovi: Neraz netušia, ako diskutovať

Zuzana Szabóová vedie úspešný projekt, do ktorého sa zapojilo 32 škôl v Banskobystrickom kraji. Žiaci a študenti zisťujú, že veci sa často majú inak, než si myslia. Vediete projekt Školy za demokraciu, v rámci ktorého chodíte do tried základných a stredných škôl v Banskobystrickom kraji.

foto: freepik.com

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás