RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#5)

LGBT Novinky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 LGBT aktuality zo Slovenska a Česka

„Nad HIV stále nevítězíme.” V Česku loni přibylo 222 případů nemoci

Čeští lékaři loni zaznamenali 222 nových pacientů s virem HIV. Ve srovnání s rokem 2018 je to o čtrnáct případů více, proti rekordnímu roku 2016 jich ale o 64 ubylo. Dvanáct lidí loni na AIDS zemřelo. Vyplývá to z údajů Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu.

#2 LGBT aktuality zo sveta

Pákistán: Zdravotní pojištění pro trans obyvatelstvo zdarma

Foto: Pákistánký premiér Imran Khan na setkání se zástupci transgender sdružení Pákistánská vláda rozšířila vládní pojišťovací program původně vytvořený pro chudé obyvatelstvo i na registrované transgender osoby. To znamená, že trans * lidé v Pákistánu budou mít v budoucnu nově nárok na bezplatnou zdravotní péči.

Aktivisti se radují: Menstruační potřeby přestanou cílit výhradně na ženy

Členové LGBT komunity usilují o maximální rovnoprávnost genderových identit. Nedávno se bouřili proti menstruačním potřebám, protože cílí na zákaznice ženského pohlaví. Ovšem ne každý, kdo menstruuje, je žena. Výrobci na požadavky reagují, z obalů vložek Always byl odstraněn symbol Venuše. Je to krok kupředu, nebo jen přehnaná hyperkorektnost?

#3 Názor a proti-názor

Šimkovičová sa opustila na Facebooku: Som mama a zachránim Slovensko pred zvrátenosťami! Zlízla si to

BRATISLAVA – Bývalá televízna hlásateľka a súčasná poslankyňa Národnej rady SR Martina Šimkovičová začína kampaň za nové hnutie poriadne tvrdo. V statuse, v ktorom si rozhodne nedáva servítku pred ústa, povedala na pravú mieru, čo si myslí o gender ideológii a skupine ľudí LGBT.

Kauza LGBT: TOTO Šimkovičová nečakala! Po drsnom statuse jej to vytmavil aj bývalý šéf Kollár

Najzvrátejšie zo zvráteného! Tak nazvala LGBT a gender ideológiu poslankyňa Martina Šimkovičová (48). Ostré reakcie jej prakticky okamžite adresovali módny navrhár František Mikloško aj exsuperstarista Jakub Petraník, ktorí sa verejne hlásia k homosexuálnej orientácii. Tvrdenia bývalej moderátorky naopak obhajoval jej šéf zo strany Hlas ľudu Peter Marček (66).

Petraník to Šimkovičovej za jej NENÁVISTNÝ STATUS nedaroval: V Markíze ti GAYOVIA neprekážali?

Poslankyňa Martina Šimkovičová (48), ktorá bola kedysi hviezdou Markízy, sa už niekoľko rokov angažuje na politickej scéne. Jej nedávny homofóbny status však vyvolal búrlivú diskusiu a bez reakcie neostal ani jej bývalý kamarát Fero Mikloško (44). Teraz jej naložil exsuperstarista Jakub Petraník (31), ktorý si servítku pred ústa rozhodne nedával!

#4 Bulvár

Demi Lovato opisuje, ako rodičom oznámila, že ju priťahujú aj ženy. Vraj sa po celý čas triasla a plakala

Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok. Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci. V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora. Speváčka si dlho nebola istá svojou sexualitou. V rozhovore otvorene priznala, že ju priťahujú aj ženy a opísala aj svoj coming out pred rodičmi.

#5 LGBT Príbehy a rozhovory

Skutočný príbeh: Zistila som, že môj brat je homosexuál

Už dlhšie mal môj muž podozrenie, že Mišo je homosexuál. Potvrdilo sa to však iba nedávno, keď som ho z električky zazrela v parku na lavičke – tesne vedľa neho sedel nejaký mladý muž. O niečom sa rozprávali a zazdalo sa mi, že sa pobozkali.

foto: Designed by Freepik

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás