RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#50)

Gay Novinky

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 LGBT aktuality zo Slovenska a Česka

Petabajty prenesených dát a obľuba lesbičiek u Slovákov: Pornhub zverejnil štatistiky za rok 2019

Po tom, čo bilancovať začali veľké spoločnosti ako Google či streamovacia služba Spotify, rozhodol sa so zaujímavými dátami so svetom pochváliť aj najznámejší portál s obsahom pre dospelých. Ako vyzeral rok 2019 na portáli Pornhub?

#2 LGBT aktuality zo sveta

Finku vychovávaly dvě mámy, trápilo ji nepochopení. Teď je nejmladší premiérkou světa | Aktuálně.cz

Finka Sanna Marinová se narodila do rodiny stejnopohlavního páru. Přiznávala, že se jako dítě cítila dlouhou dobu neviditelná, protože nemohla otevřeně mluvit o své rodině. Setkávala se s nepochopením a diskriminací. Nyní se ve 34 letech stane nejmladší premiérkou na světě. Do funkce ji nominovala její Sociálnědemokratická strana.

Rumunská LGBT organizácia dostala pokutu za náboženskú diskrimináciu

Organizácia už vyhlásila, že pokutu napadne na súde. Rumunská organizácia na ochranu práv LGBT osôb dostala pokutu za divadelné predstavenie, v ktorom herci prezlečení za mníšky krájali cibuľu a slaninu na obraze Ježiša. S odvolaním sa na správy miestnych médií o tom v piatok informovala agentúra DPA.

Spoznajte najšťastnejšie miesto Británie: V tomto meste zažijete pohodu a nekonečnú zábavu | Čas pre ženy

Hlavnou dominantou mesta, ktoré je od Londýna vzdialené asi hodinu cesty, je bezpochyby slávne mólo Brighton Pier. Nachádza sa na pobreží a upúta vás na prvý pohľad. Viac ako 500-metrové mólo sa teší veľkej obľube a prežilo obe svetové vojny aj zúrivé búrky, pričom jedna z nich ohrozila jeho otvorenie v roku 1899.

#3 Názor a proti-názor

O homosexuálech, manželství a tradiční rodině – Blog iDNES.cz

Neidentifikuji se s žádnými politickými, profesními, náboženskými, myšlenkovými či jinými směry a skupinami. Pokud se některý můj text nebo části textů shodují s názory takových směrů a skupin, je to buď náhodné, nebo způsobené prostupností myšlenek různě zaměřených lidí. Píšu si, co chci a co mám potřebu napsat.

#4 Bulvár

Šéf dopravnej polície v českej Zámene manželiek: S kým sa do nej prihlásil, zarazilo všetkých

Pred dvoma rokmi prekvapila divákov českej televízie Nova zámena, akú dovtedy ešte nevideli. V českej verzii reality šou Výměna manželek totiž účinkoval Jiří Zlý (46) z polície. Do obľúbeného programu sa však neprihlásil s manželkou, ako je bežné, ale so svojím partnerom Markom (40).

Poprvé v historii vyhrál StarDance stejnopohlavní pár – Echo24.cz

Vítězem dánské verze StarDance Vild med dans se letos stal mužský pár složený z herce Jakoba Fauerbyho a jeho tanečního partnera Silase Holsta. Jedná se o první stejnopohlavní pár, který kdy show vyhrál. Poprvé se stejnopohlavní pár v této show objevil v roce 2010 v Izraeli.

https://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/94122/nahlednete-do-zivota-v-lesbicke-komune-prostrednictvim-unikatnich-fotografii.html?fbclid=IwAR34wzC0gEW_UIirLbOzSwQY7wDfEe8wcRN9TYNGkiOVHkMTK_HPQCcga6E

foto: freepik.com

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás