RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#9)

novinky LGBT

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 LGBT aktuality zo Slovenska a Česka

Registrované partnerství, adopce homosexuály? Pro Slováky jsou některá témata stále příliš citlivá

Témata jako registrovaná partnerství gayů a leseb nebo adopce dětí homosexuálními páry hrají na Slovensku důležitou roli při rozhodování voličů, které ze stran dají svůj hlas. Většina slovenské společnosti zastává konzervativní hodnoty, proto se ani liberální strany do řešení těchto záležitostí zatím nepouští.

#2 LGBT aktuality zo sveta

Putin chce do ústavy manželstvo len ako zväzok muža a ženy

Koncept dodatku, ktorý by mal kodifikovať zákaz homosexuálnych sobášov v Rusku, bol predložený ako jeden z viacerých konzervatívnych ústavných návrhov. Vladimír Putin predložil v pondelok návrh dodatku k ruskej ústave, ktorý by zakotvil manželstvo ako zväzok muža a ženy v rámci konzervatívnej aktualizácie zakladateľského dokumentu krajiny.

Izraelský najvyšší súd povolil náhradné materstvo homosexuálnym párom a slobodným mužom

JERUZALEM. Izraelský najvyšší súd vo štvrtok povolil náhradné materstvo v prípadoch, ak deti chce mať pár rovnakého pohlavia alebo slobodný muž. Informovala o tom agentúra AFP. Náhradné materstvo umožňuje síce neplodným alebo homosexuálnym párom, aby sa dočkali potomka, keďže dieťa im vynosí a porodí náhradná matka, a to bezodplatne alebo za dohodnutú finančnú odmenu.

V Polsku se šíří zóny bez „ideologie LGBT”. Zastali se jich i Vondra a generál Blaško

Čtyřicet devět obcí, čtyřicet okresů, pět krajů. Taková je současná bilance polských územních celků, které nějakou formou odsuzují „ideologii LGBT” či netradiční rodiny. První městem, které se stalo zónou bez „ideologie LGBT”, byl loni v březnu Ostrów Lubelski. Už v následujícím měsíci podobnou rezoluci přijalo celé Lublinské vojvodství (kraj).

#3 Názor a proti-názor

Interrupcie áno, registrované partnerstvá nie? Nevnímajme hodnotové témy dvojako

Práve ste prekročili povolený počet prehliadačov Váš prístup k prémiovému obsahu SME.sk je stále aktívny, toto predplatné však umožňuje čítať zamknuté články jednej osobe z max. 3 rôznych prehliadačov. Aby ste mohli pokračovať v čítaní článku na tomto zariadení, upravte si, prosím, zoznam zaregistrovaných prehliadačov v nastaveniach vášho profilu.

#4 Bulvár

Ďalší škandál v ĽSNS: Útočia na homosexuálov, ich krajský predseda s manželkou hľadal páry na sex

ZVOLEN – Extrémistická strana Mariana Kotlebu si svoju kampaň postavila na tradićnej rodine, kresťanských hodnotách a boju proti homosexuálom. Pred niekoľkými týždňami sa na sociálnych sieťach prehnala aj vojna v dome vo Zvolene, v ktorom býva Danica Mikovčáková, ktorá je tiež na kandidátke ĽSNS.

#5 LGBT Príbehy a rozhovory

PLUS MÍNUS: Má verejnosť právo poznať sexuálnu orientáciu politika?

Otázky položené premiérovi, ktoré sa týkali jeho intímneho života, vyvolali v minulých dňoch na Slovensku debatu. Má novinár právo položiť takúto otázku alebo nie? Ako sa má v takom prípade zachovať redakcia, vydavateľ? A ako re­spondent politik? V nasledujúcich riadkoch sme sa poctivo snažili pozrieť na uvedenú tému z dvoch protirečivých pohľadov.

foto: Designed by Freepik

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás