RAINBOW-HEART.sk

LGBT aktuality: výber za posledný týždeň (#8)

LGBT Novinky - dúhový dáždnik

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 LGBT aktuality zo Slovenska a Česka

Štyri indonézske strany navrhujú zákon proti sexuálnym menšinám

JAKARTA. Štyri indonézske parlamentné strany podporujú návrh zákona, ktorý by zakázal náhradné materstvo a vyžadoval liečenie v rehabilitačných centrách pre LGBTI osoby. Správu priniesla v stredu agentúra Reuters. Najľudnatejšia moslimská krajina sa posúva smerom ku konzervativizmu, čo sa prejavuje okrem iného aj nepriateľským správaním ku komunite gayov, lesieb a transsexuálov.

Vydavatel zablokoval otázky o Pellegriniho sexuální orientaci. Šéfredaktorka Plus 7 dní podala výpověď

Šéfredaktorka slovenského bulvárního týdeníku Plus 7 dní Katarína Šelestiaková podala výpověď. Důvodem je stažení části rozhovoru s premiérem Petrem Pellegrinim, což požadoval vydavatel a podle Denníku N, který zprávu přinesl, i Úřad vlády. Otázka cílila na Pellegriniho sexuální orientaci. Šelestiaková tvrdí, že premiér by měl na podobné dotazy reagovat bez problému, obzvláště když jeho strana proti LGBT komunitě bojuje.

#2 LGBT aktuality zo sveta

Francouzské město ruší partnerství s polskou obcí, zavedla zóny bez LGBT – iDNES.cz

Město Saint-Jean-de-Braye ve střední Francii po 25 letech končí spolupráci s partnerskou obcí Tuchów na jihovýchodě Polska. Radním ve Francii se nelíbí usnesení polských kolegů, na základě kterého se městečko Tuchów stalo zónou bez ideologie, jež prosazuje posílení práv sexuálních menšin.

#3 Názor a proti-názor

Lucia Plaváková: To, či je niekto gej alebo lesba, nemá vplyv na výkon politickej funkcie

Až 32 percent ľudí podľa eurobarometra uviedlo, že by im prekážalo, keby bol na najvyššej volenej politickej funkcii gej, lesba alebo bisexuál. Na Slovensku sme teda ešte veľmi ďaleko od prijatia ľudí s inou sexuálnou orientáciou bez akejkoľvek diskriminácie, hovorí advokátka Lucia Plaváková, ktorá kandiduje za koalíciu PS/SPOLU.

#4 Bulvár

FOTO Najodvážnejšie scény kariéry? Juraj Loj ako gay… Sex s mužom!

BRATISLAVA – Juraj Loj (37) sa na Slovensku preslávil najmä ako Martin Rozner v obľúbenom markizáckom seriáli Búrlivé víno. Tam stvárnil lámača ženských sŕdc… Aktuálne sa však ukáže v úlohe z úplne iného súdka. Vo filmovej novinke Šarlatán totiž hrá gaya – a strihol si aj poriadne odvážne scény s kolegom Ivanom Trojanom (55)!

#5 LGBT Príbehy a rozhovory

Těžký život fotbalisty. Jsem gay, přiznal se jako první a začal jeho pád – iSport.cz

Justin Fashanu má být uveden do síně slávy ostrovního fotbalu. Anglický útočník se dostal do povědomí veřejnosti jako první britský fotbalista, který se otevřeně přiznal, že je gay. Jak je to s homosexualitou ve fotbalovém prostředí v současnosti?

Istanbulský dohovor – ochrana práv žien alebo LGBT ideológia? Alebo (aj) niečo úplne iné?

Predpokladám, že mnohým občanom sa pri spomenutí istanbulského dohovoru urobí nevoľno a nechcú o tom už nič počuť. Jedným preto, lebo sú jeho skalnými zástancami, resp. protivníkmi, ďalším zase preto, lebo ho považujú za nepodstatný a je im jedno, čo sa s ním stane. Rozumiem všetkým týmto názorovým skupinám, oba postoje sú podľa môjho…

Andrej Dúbravský – Výtvarník | Queerslovakia.sk

V tieto dni pracujem na takom DIY denníkovom zine – časopise, ktorý bude vychádzať každý mesiac. Veľmi ma to baví, pretože je v ňom množstvo obsahu (kresieb, fotiek, poznámok), ktorý nedávam do obrazov ani na Instagram. Je pomerne bez cenzúry a bez snahy páčiť sa každému.

foto: Designed by Freepik

Publikované vNovinky

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás