RAINBOW-HEART.sk

LGBT knihy pre deti, ktoré búrajú nenávisť a predsudky II

LGBT knihy pre deti II

LGBT knihy pre deti II je pokračovanie prvého článku, kde som už odporúčala najlepšie LGBT knihy pre deti. Toto sú ďalšie skvelé knižky, ktoré stoja za to.

#1 Jedno morče a dvě mámy

Seb a jeho mamy Lotka a Marta sa presťahujú z Amsterdamu do provinčného mestečka. Seb začne chodiť do inej školy a rýchlo si nájde nových kamarátov. Ľudia v susedstve sú veľmi milí, ale výnimka sa predsa nájde – a bude treba nemálo trpezlivosti a fantázie, než ju mamičky sa svojim chalanom skrotí. Seb, nápaditý ochranca krásnych výmyslov svojho deda Sebastiána, sa vo svojej izbe so všetkým zveruje morčaťu kamzíka. To zvieratko dokáže donekonečna počúvať.
CHCEM KÚPIŤ KNIHU JEDNO MORČE A DVĚ MÁMY

#2 Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny

Pútavá knižka s nádhernými ilustráciami rozpráva príbeh rodiny tučniakov s dvoma oteckami. Je vhodná pre deti od 3 rokov.
Roy a Silo, dva tučniaky z newyorskej zoo, si postavili hniezdo z kameňov a striedavo na ňom sedeli. Ale nič sa nedialo … Až raz dostal ošetrovateľ Gramzay vynikajúci nápad!
CHCEM KÚ
PIŤ KNIHU TANGO

#3 Brzy ráno

Brzy ráno je leporelo s LGBT tématikou pre deti od 1 do 3 rokov. Jednoduché príbehy zo života sú krásne ilustrované a doplnené rýmovaným textom.
Čo robí malý chlapec, keď jeho mamy ešte spia a hore je s ním len kocúr?
CHCEM KÚPIŤ KNIHU BRZY RÁNO

#4 Teď není čas na hraní

Knižka Teď není čas na hraní je od rovnakého autora ako knižka Brzy ráno a má podobný formát – tiež ide o leporelo pre deti od 1 do 3 rokov s krásnymi ilustráciami a rýmovaným textom.
V knižke nájdeme pútavý príbeh malého dievčatka, ktoré by si rado nechalo prečítať od svojich otcov knižku pred spaním, ale Rex má iné plány.
CHCEM KÚPIŤ KNIHU TEĎ NENÍ ČAS NA HRANÍ

#5 Zebra pod postelí

Školáčka Johanka a zebra Milerová sa zhodli, že mať dvoch oteckov je veľké šťastie. Rozhodne je to lepšie, než mať len jednu mamičku. Nemecký prozaik Markus Orths napísal humorný príbeh o krehkom priateľstve a inakosti, ktorá sa dá v živote prijímať s detskou samozrejmosťou.
CHCEM KÚPIŤ KNIHU ZEBRA POD POSTELÍ

Foto: Designed by v.ivash / Freepik

Publikované vOdporúčame

Veronika Kováčová

Milovníčka filmov a umenia, žijúca v dlhoročnom šťastnom vzťahu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás