RAINBOW-HEART.sk

LGBT knihy pre deti, ktoré búrajú nenávisť a predsudky

LGBT knihy pre deti sú knihy, ktoré už v detstve učia deti správnym hodnotám – rozoznávať a tolerovať inakosť, nemať predsudky, necítiť nenávisť a chápať, že iné neznamená automaticky zlé. Vybrala som pre vás detské knižky s LGBT témov, ktoré je dostať aj u nás a sú dostupné v češtine, alebo slovenčine.

#1 Princ & Princ

Knižka Princ & Princ je holandská rozprávka s tematikou lásky dvoch ľudí rovnakého pohlavia, určená pre deti už od 3-4 rokov. Jej vydanie u nás v zásade prelomové a dočkali sme sa ho po 17 rokoch od prvého vydania v pôvodnom jazyku. Ide o výraznú artový knihu, ktorá nie je svojrázna len svojím obsahom, ale aj výrazným ilustračným a typografckým spracovaním.

Starú kráľovnú už koruna na hlavne ťaží a rada by sa chystala do penzie. Lenže aby mohol syn prevziať vládu a stať sa kráľom, musí sa oženiť. Začnú sa schádzať princeznej z celého sveta, avšak nášmu princovi sa žiadna z nich nepáči. Prichádza posledný princezná a čuduj sa svete! princ sa zamiluje sa na prvý pohľad.
Avšak až na ďalšej stránke zistíme, že vedľa princeznej stojí jej brat Krasomila, to pre neho sa tak rozbúchalo princovo srdca. Princ sa zamiloval do princezninho brata! Ich láska je vzájomná. Ako to skončí? Zdá sa, že toto nebude rozprávka … Skončí tento príbeh rozprávkovým happyendom?
CHCEM KÚPIŤ KNIHU PRINC & PRINC

#2 Král & král & rodina

Kniha Král & Král & rodina je pokračovaním rozprávkovej knihy Princ & Princ.
Po kráľovskej svadbe sa kráľ a kráľ, Krasomil a Bertík, vydali na svadobnú cestu do tajomnej džungle. Stretnú sa tu s mnohými rodinkami divokých zvierat a tvorov, v bujnom poraste však na nich čaká ešte väčšie prekvapenie a z dobrodružnej cesty si nakoniec privezú to najkúzelnejšie.
CHCEM KÚ
PIŤ KNIHU KRÁL & KRÁL & RODINA

#3 Jura a lama

LGBT kniha pre deti “Jura a Lama” od českej autorky Markéty Pilátovej rozpráva príbeh o chlapcovi, ktorý má dve mami.
Malý Jura zo statku v horách Jestřábníkách ešte nechodí do školy a už toho toľko vie. Stará sa o ovce, s lamami hovorí indiánsky, pletie šály a keď je potrebné, vydá sa na záchrannú výpravu, ktorá skončí až v čarovných norách krtkovia kráľovnej. A k tomu všetkému má dve báječné mamy.
CHCEM KÚPIŤ KNIHU JURA A LAMA

#4 Leon Neón

Leon je chameleón, ktorému sa nedarí zmeniť farbu, a tak nikam nepasuje. Je krikľavo oranžový. V noci žiari tak, že ostatné chameleóny nemôžu spať. Podarí sa mu napokon nájsť miesto kam by sa predsa len hodil? Interaktívna knižka pre najmenších s krásnymi ilustráciami, žiarivými farbami a textom, ktorý deti vtiahne do deja a zabaví aj dospelých.
A prečo je táto na prvý pohľad “obyčajná” knižka odporúčaná ako LGBT kniha pre deti? Pretože elegentným spôsobom učí deti k rešpektovaniu rozmanitosti.
CHCEM KÚPIŤ KNIHU LEON NEÓN

Toto boli moje 4 najobľúbenejšie LGBT knihy pre deti. Už teraz však pripravujem pokračovanie 😉

Foto: Designed by jcomp / Freepik

Publikované vOdporúčame

Veronika Kováčová

Milovníčka filmov a umenia, žijúca v dlhoročnom šťastnom vzťahu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 8 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 19 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás