RAINBOW-HEART.sk

LGBT novinky: výber za posledný týždeň (#25)

dúhový donut

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Turecko odmieta povoliť gay pride

Turecko bojuje s homosexuály: Města ve velkém zakazují pochody Gay Pride | EuroZprávy.cz

Turecké úřady letos v Istanbulu opět zakázaly pochod homosexuálů a transsexuálů Gay Pride, který se měl konat v neděli 30. června. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali organizátoři akce. Podle agentury DPA nepovolily istanbulský pochod gayů tamní úřady už pátý rok v řadě.

#2 Aký bol Euro Pride Viedeň?

Ve vídeňském duhovém pochodu šlo půl milionu lidí, mezi řečníky byli Van der Bellen i Jourová

Kolem půl milionu lidí se v sobotu v rakouské metropoli zúčastnilo již 24. vídeňského duhového pochodu. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na mluvčí organizátorů. Letos je tato vídeňská akce součástí celoevropské přehlídky EuroPride komunity leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT). EuroPride je vždy největší událostí LGBT komunity v Evropě.

#3 Diskriminácia v USA – lesbickému páru odmietli upiecť svadobnú tortu

https://www.cas.sk/clanok/851801/pekarska-dvojica-odmietla-upiect-svadobnu-tortu-dvom-lesbickam-razne-rozhodnutie-najvyssieho-sudu/?fbclid=IwAR1bv2BGlsK_DFv6VBE1LSSjTyPirFLYcKUNp01f9klp_4ZZru27BuKEiNY

#4 Žena vykreslená v reklame ako žienka domáca je v Británii už minulosťou

V Británii platí zákaz používania škodlivých rodových stereotypov v reklame | Infospravy.sk

V Británii platí od piatku zákaz používania “škodlivých rodových stereotypov” v reklame. Informovala o tom agentúra AP. Premetom zákazu sa v Spojenom kráľovstve od piatku stali “rodové stereotypy, ktoré môžu spôsobiť škodu alebo všeobecné pohoršenie”.

#5 O tom, ako sa dá “kresťanskou kačicou” a klamstvom ovplyvniť tisícky ľudí

Žil som ako sexuálne aktívny homosexuál. Božou milosťou som teraz ženatý s 3 dcérami

WASHINGTON, DC, 27. máj 2019, ( LifeSiteNews ) – Pred 16 rokmi bol Brian Wheelock úplne ponorený do homosexuálneho životného štýlu, pornografie, žiadostivosti a sebauspokojovania. Napriek tomu, že bol presvedčený, že sa „narodil týmto spôsobom” a že jeho identita bola „homosexuál”, cítil hlboko vo vnútri, že je nešťastný a že bol stvorený pre niečo viac.

#6 Spoločnosť IBM Česká republika podporí Pride

IBM Česká republika podporuje Gay Pride 2019

Americká technologická společnost IBM patří mezí největší zaměstnavatele na světě, která to s rovností lidských práv myslí vážně. Český i americký Twitter účet IBM se proto proměnil do barev duhy. Je to na důkaz toho, že podporuje Gay Pride. Foto: twitter.com Titulní foto: twitter.com

#7 Elton John dostal najvyššie francúzske štátne vyznamenanie

Elton John dostal najvyššie francúzske štátne vyznamenanie: Namiesto ďakovnej reči slová o AIDS

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v piatok ocenil anglického speváka Eltona Johna najvyšším francúzskym štátnym vyznamenaním – Radom čestnej légie. V Elyzejskom paláci ho prijal v rámci piatkových osláv francúzskeho sviatku hudby. Prezident spoločne s hudobníkom potom adresovali výzvu ľuďom po celom svete, aby prispeli na chod globálneho fondu bojujúceho proti šíreniu AIDS.

#8 Aký bol pride v Kyjeve?

Tisícky ľudí sa stretli v Kyjeve, pochodovali za práva LGBT komunity

Viac ako 8000 ľudí sa v nedeľu zapojilo do každoročného pochodu sexuálnych menšín v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev, informovala agentúra AFP odvolávajúc sa na…

#9 Aké sú reálne dôsledky odmietania práv gayom a lesbičkám?

Dozrel čas

Ak sa problém s neakceptovaním určitej skupiny spoločnosti, ktorá sa správa spoločensky, ekonomicky a sociálne konformne a nekonfliktne stane nástrojom politického boja. Je to … Príbeh 1. – Tragédia Sestra má dve krásne deti. Idú na dovolenku. Stane sa hrozná tragédia. Našťastie je tu krstný otec a krstný otec 2.

#10 Na záver trochu bulváru… 🙂

Krásna Cara priznala konečne lásku ku kolegyni Bensonovej: Tu je dôvod!

Pár dní už je oficiálne potvrdený vzťah herečky Ashley Bensonovej a modelky a herečky Cary Delevingneovej. Niežeby sa o ňom v šoubiznise nevedelo, no tentoraz sa hrdo ku svojej láske prihlásila sama modelka. Modelka a herečka Cara Delevingne v kreácii Balmain.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Autor článku

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie