RAINBOW-HEART.sk

LGBT novinky: výber za posledný týždeň (#25)

dúhový donut

Vyberáme pre vás to najlepšie z českého a slovenského internetu za posledný týždeň. Články a videá o gayoch, lesbičkách, bisexuáloch aj transexuáloch

#1 Turecko odmieta povoliť gay pride

Turecko bojuje s homosexuály: Města ve velkém zakazují pochody Gay Pride | EuroZprávy.cz

Turecké úřady letos v Istanbulu opět zakázaly pochod homosexuálů a transsexuálů Gay Pride, který se měl konat v neděli 30. června. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali organizátoři akce. Podle agentury DPA nepovolily istanbulský pochod gayů tamní úřady už pátý rok v řadě.

#2 Aký bol Euro Pride Viedeň?

Ve vídeňském duhovém pochodu šlo půl milionu lidí, mezi řečníky byli Van der Bellen i Jourová

Kolem půl milionu lidí se v sobotu v rakouské metropoli zúčastnilo již 24. vídeňského duhového pochodu. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na mluvčí organizátorů. Letos je tato vídeňská akce součástí celoevropské přehlídky EuroPride komunity leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT). EuroPride je vždy největší událostí LGBT komunity v Evropě.

#3 Diskriminácia v USA – lesbickému páru odmietli upiecť svadobnú tortu

https://www.cas.sk/clanok/851801/pekarska-dvojica-odmietla-upiect-svadobnu-tortu-dvom-lesbickam-razne-rozhodnutie-najvyssieho-sudu/?fbclid=IwAR1bv2BGlsK_DFv6VBE1LSSjTyPirFLYcKUNp01f9klp_4ZZru27BuKEiNY

#4 Žena vykreslená v reklame ako žienka domáca je v Británii už minulosťou

V Británii platí zákaz používania škodlivých rodových stereotypov v reklame | Infospravy.sk

V Británii platí od piatku zákaz používania “škodlivých rodových stereotypov” v reklame. Informovala o tom agentúra AP. Premetom zákazu sa v Spojenom kráľovstve od piatku stali “rodové stereotypy, ktoré môžu spôsobiť škodu alebo všeobecné pohoršenie”.

#5 O tom, ako sa dá “kresťanskou kačicou” a klamstvom ovplyvniť tisícky ľudí

Žil som ako sexuálne aktívny homosexuál. Božou milosťou som teraz ženatý s 3 dcérami

WASHINGTON, DC, 27. máj 2019, ( LifeSiteNews ) – Pred 16 rokmi bol Brian Wheelock úplne ponorený do homosexuálneho životného štýlu, pornografie, žiadostivosti a sebauspokojovania. Napriek tomu, že bol presvedčený, že sa „narodil týmto spôsobom” a že jeho identita bola „homosexuál”, cítil hlboko vo vnútri, že je nešťastný a že bol stvorený pre niečo viac.

#6 Spoločnosť IBM Česká republika podporí Pride

IBM Česká republika podporuje Gay Pride 2019

Americká technologická společnost IBM patří mezí největší zaměstnavatele na světě, která to s rovností lidských práv myslí vážně. Český i americký Twitter účet IBM se proto proměnil do barev duhy. Je to na důkaz toho, že podporuje Gay Pride. Foto: twitter.com Titulní foto: twitter.com

#7 Elton John dostal najvyššie francúzske štátne vyznamenanie

Elton John dostal najvyššie francúzske štátne vyznamenanie: Namiesto ďakovnej reči slová o AIDS

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v piatok ocenil anglického speváka Eltona Johna najvyšším francúzskym štátnym vyznamenaním – Radom čestnej légie. V Elyzejskom paláci ho prijal v rámci piatkových osláv francúzskeho sviatku hudby. Prezident spoločne s hudobníkom potom adresovali výzvu ľuďom po celom svete, aby prispeli na chod globálneho fondu bojujúceho proti šíreniu AIDS.

#8 Aký bol pride v Kyjeve?

Tisícky ľudí sa stretli v Kyjeve, pochodovali za práva LGBT komunity

Viac ako 8000 ľudí sa v nedeľu zapojilo do každoročného pochodu sexuálnych menšín v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev, informovala agentúra AFP odvolávajúc sa na…

#9 Aké sú reálne dôsledky odmietania práv gayom a lesbičkám?

Dozrel čas

Ak sa problém s neakceptovaním určitej skupiny spoločnosti, ktorá sa správa spoločensky, ekonomicky a sociálne konformne a nekonfliktne stane nástrojom politického boja. Je to … Príbeh 1. – Tragédia Sestra má dve krásne deti. Idú na dovolenku. Stane sa hrozná tragédia. Našťastie je tu krstný otec a krstný otec 2.

#10 Na záver trochu bulváru… 🙂

Krásna Cara priznala konečne lásku ku kolegyni Bensonovej: Tu je dôvod!

Pár dní už je oficiálne potvrdený vzťah herečky Ashley Bensonovej a modelky a herečky Cary Delevingneovej. Niežeby sa o ňom v šoubiznise nevedelo, no tentoraz sa hrdo ku svojej láske prihlásila sama modelka. Modelka a herečka Cara Delevingne v kreácii Balmain.

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Naposledy aktívni

Profile picture of Emma
Profile picture of martinmatejko
Profile picture of RAINBOW-HEART admin
Profile picture of Boris Lukáč
Profile picture of JaZu
Profile picture of abrakadabra
Profile picture of Pupstek
Profile picture of Diana120
Profile picture of youzer
Profile picture of Emil-Bencat
Profile picture of marco
Profile picture of tomi
Profile picture of QUEER-WORLDS-SLOVAKIA
Profile picture of Veronica

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie