RAINBOW-HEART.sk

Nádych pre život

Istým spôsobom je toto môj prvý blog, ktorý som sa kedy rozhodol napísať verejne. V každom prípade moje jedno tajomstvo je v tom, že blog ako taký som už v minulosti napísal viac krát, len nie verejne. Mám svoj wordovský dokument v ktorom zachytávam moje pocity, kde s prevahou vládne smutný kontext.

Bohužiaľ, aj toto je stránka života, ktorá Vás nenechá dýchať. Kráčate po cestách, ktoré sú dlhé a tŕnisté ako záhrada plná ruží, na vrchu pekná, ale z dola ťažká a nepriehľadná. Som jeden z tých, ktorý svoju bolesť navonok skrývajú a ukazujú len to pekné. Možno je to zbabelé, alebo skôr bezpečné. Je to určitý stupeň ochrany súkromia. Dá sa povedať, že niekedy by ten psychológ padol vhod, ale v mojom prípade mi to príde ako zbytočné. Už som tam raz bol a sa mi to len potvrdilo. Samozrejme bolo to fajn príjemné a predsa som si odniesol jednu skvelú radu a to tréning dýchania, je to veľmi dobrá metóda avšak pri mojej inteligencii a tom, že rozmýšľam veľmi ďaleko tak je to len potvrdenie toho, čo si myslím, alebo čo som si myslel. (Ale fakt to bolo veľmi účinné) Najlepšie byť stále nejakým spôsobom veselý a udržiavať si svoju vnútornú harmóniu. Niekedy to psychické zdravie je viac ako to fyzické. Zatiaľ čo fyzické Vás dokáže obmedziť, tak to psychické môže aj zabiť. Sledujte okolo seba svet ako sa Zem točí a ľudia na nej.

Dalo by sa povedať, že aj napriek tomu, že sme rôzni, sme ľudia a som si istý, že minimálne existuje jeden gén, ktorý hovorí o tom, že sme z jednej lode. Že sme si svojím princípom jedna veľká rodina. Neľutujem ani jednu myšlienky, nad ktorou som kedy premýšľal. Stále sú také, čo mi vŕtajú v hlave niekoľko mesiacov, možno rokov, neviem presne, ale sú také, že každý sa nad tým nezamýšľa, preto je to niečo magické. Toto nie je nejaké priznanie, alebo blog o lgbt+ ľuďoch, ale o tom, že každý by sa mal zastaviť napríklad to môžete spraviť hneď teraz. zastavte sa, nadýchnite sa a pomaly vydýchnite uvolnite si myseľ, postupne si rozoberte to čo sa premieta v hlave, usporiadajte a užite si tento moment na plno.

Ďakujem za prečítanie a niekedy zase niečo napíšem, čo by Vás mohlo inšpirovať, alebo mi napísať aby sme si rozobrali aj vaše myšlienky, čo nedajú spávať :D.

Publikované vBlogy

1 komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 8 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 19 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás